×
Hyrja
Profili

Letër e hapur Armand Dukës

Letër e hapur Armand Dukës

· 2 · 3253

  • Postime: 2649
  • Gjinia: Mashkull
Oqeani
ne: 10-09-2012, 12:39:24
Shkruan: Artan Muhaxhiri

I nderuari z. Duka!

Ne kohen kur, keta djem shfaqen deshiren e tyre per tiu bashkuar Shqiperise, cfare u ofroi Shqiperia atyre? (Pervec kerkesave per te paguar shuma te majme qe te zene nje vend ne kombetare).

Duka dhe Kompania e tij, zgjodhen formen e kerkesave te majme per Leke, e tashme ky eshte nje “sekret publik”, qe opinioni e di.

Te pakten ne Familjen Xhaka, kam patur rast te jem mysafir, dhe madje edhe opinioni ne Kosove e ka pare, qe ne dhomen e Granitit dhe Taulantit, gjendet sllogani i madh “O sa mire me qene Shqiptar”….

Nese jeni i interesuar, ne Radio Televizionin e Kosoves mund t’ua shfaqim edhe njehere kroniken e pergatitur ne Familjen Xhaka dhe te shihni shpirtin e vertete te shqiptarit.

E tash, ju i nderuari z. Duka, qe syte u jane turbulluar nga “Leku” dhe bizniset tuaja, gjeni fjale ta shfrytezoni “kombetarizmin” tuaj per t’iu kundervene ketyre djemve.

Nese dikujt duhet t’i vij turp, atehere jeni ju, madje edhe per keqardhje, sepse jeni I painformuar dhe I zhgenjyer qe keni humbur dicka qe e keni patur ne dore.

Per informaten tuaj, lidhjen e vellezerve Xhaka me Kosoven dhe Shqiptarine, ata e kane deshmuar duke e vizituar, duke sjelle donacione (per KF Prishtina, KF Trepca dhe KF Kosova Vushtrri).

A nuk jane keto fakte kunderthenese me mendimet tuaja?

Edhe sikur te mos ishte keshtu, ata jane profesioniste dhe nuk do te prisja as nga kryetari i Federates se Turqise, qe ta shante dhe ofendonte Mesut Ozil, pse luan me kombetaren Gjermane….

Deklarata te tilla, qesharake, injorante, te pamatura, vetem sa e thellojne mungesen e intelektit tuaj, per te cilen gje s’kam dyshuar as ne te kaluaren, por ja qe e vuloset kesaj rradhe!

T’i thuash vetes president I FSHF-se dhe te merresh me keso gjerash banale, vertete nuk do koment….Valle a kaq pak pune tjera ju kane mbetur sa te merreni me keto “imtesira”?

Me respekt,

Artan Muhaxhiri

Gazetar i Sportit ne RTK

  • Postime: 40
volluna
#1 ne: 30-12-2012, 22:17:52
po cmerresh me armandon  ai eshte si enverit...
 

leter per te dashuren

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 23:01:42
nga InfoZ
Si shkruhet nje leter?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 18:08:48
nga M A X
Letër burrave (1)!

Nisur nga ßåßy ღRubrika Familja

Postimi i fundit 29-12-2012, 21:32:10
nga erlehta
Leter ndaj Rektoreve te universiteteve europiane!

Nisur nga RootlessTreeRubrika Letersia Boterore

Postimi i fundit 01-04-2012, 20:46:03
nga Mishel...............
LETER PER INA RAMEN/ Përse nuk thirret Berisha e Basha në Prokurori për 21 janar

Nisur nga Mishel...............Rubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 28-06-2011, 10:56:13
nga Mishel...............