Përjashtimi më i shpejtë në Bundesligë - Futbolli

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Përjashtimi më i shpejtë në Bundesligë

Përjashtimi më i shpejtë në Bundesligë

· 1 · 541

  • Postime: 27102
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2010, 20:38:50
Mbrojtësi i Kolnit, Youssef Mohamad u ndëshkua me kartonin e kuq më të shpejtë në histori të Bundesligës të shtunën kur u përjashtua pas vetëm 92 sekondave në fillimin e sezonit të ri kundër ekipit të promovuar, Kaiserslautern.Pasi sulmuesi austriak Erwin Hoffer kishte depërtuar në mbrojtjen e Kolnit, Mohamad ishte futbollisti i fundit dhe kur e rrëzoi Hofferin, gjyqtari Doctor Felix Brych i tregoi drejtpërdrejtë kartonin e kuq.

Ky ishte përjashtim dy herë më i shpejtë se rekordi i kaluat i vendosur më herët gjatë këtij viti kur mesfushori i Mainzit, Andreas Ivanschitz u ndëshkua me marton të kuq pas 188 sekondave në ndeshjen kundër Nurembergut në prill.

Pavarësisht disavantazhit numerik në fushë, Koln kaloi në epërsi në minutën e 8-të me golin e Milivoje Novakovic mirëpo Kaiserslauten luajti shumë më mirë në pjesën e dytë duke shënuar tre herë për rezultatin final 1-3.

Express

Temat e fundit