Këndi i Prindërve - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime përgjithshme për edukimin e femijeve. Maradheniet prinder-femije.

Shej
23-06-2009, 19:43:36

10 mësime të mëdha që mësojmë nga fëmijët e vegjël

Keni parë ndonjëherë një fëmijë krejtësisht të pushtuar nga një projekt? Ata kanë një aftësi të pazakontë të bëhen seriozë për atë që po bëjnë pa e marrë atë shumë seriozisht. Edhe ju mund të bëni të njëjtën gjë me jetën tuaj. Mund ta jetoni çdo ditë më shumë të përqendruar, dhe çdo javë me më s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
30-03-2009, 10:54:25

Femijet, Telivizioni dhe cregullimet e vemendjes!

FËMIJËT, TELEVIZIONI DHE CREGULLIMET E VËMENDJEShttp://www.newswithviews.com/NWVexclusive/exclusive5.htm Një studim i ri që doli në numrin e Prillit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
20-03-2009, 14:19:54

Si te kultivojme disiplinen tek femijet tane?!

Ta ndihmosh fëmijën tënd të sillet në një mënyrë të pranueshme, është domosdoshmëri që ai të ritet dhe mirëedukohet. Psikiatrët e fëmijëëve dhe adoleshntëve oaraqesin strategjinë e mëposhtme si një ndër mënyrat e mundshme për të rritur fimijët: Në përgjithësi fëmijët kanë dëshirë t'i kënaqin pri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
10-01-2009, 19:09:22

Femijet shkollore problemet, sfidat dhe sukseset!

Thash ta hapi kete teme meqe u frymezova nga disa biseda qe kisha koheve fundit me shoqet e mia dhe problemet qe kane me femijet e tyre. Cupeza ime fillon nga shtatori ne klas te pare. Le te sherbeje kjo teme ku prinderit mund te shkembejne experiencat e tyre ne lidhje me femijet dhe shkollimin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-05-2008, 11:14:49

Këshillat e nënës moderne, per vajzat

Nëna, analistja më e mirë e vajzës Udhëtim "biznesi" në marrëdhënien prind-fëmijëFëmijë rebelë në moshën e adoleshencës. Fëmijë që kërkojnë ndarjen pak muaj pas martesës. Fëmijë, të cilët tashmë janë thinjur, por që janë në kërkim të një pune definitive. Fëmijë që hanë shumë e t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
16-11-2007, 15:08:39

Zhvillimi Psikologjik i femijeve

Zhvillimi Psikologjik i femijevePer nje kohe shume te gjate eshte treguar nje interes i vecante ne studimin e zhvillimit te natyres se femijes. Si pasoje e ketyre studimeve kane dale ne pah pyetje te cilat tregojne rruge qe mendohet si me e mira per te rritur nje femije te shend...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: albermiri, shorty, Capkenja

Nje histori.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
01-10-2006, 17:01:02

Si t’i edukojmë fëmijët

 Si t'i edukojmë fëmijët   Shkruan: Muhamed Jusufi  Nuk është faji i një gjenerate të tanishme të një populli që shumica dërmuese është muslimane ose krishtere Para se të fillojmë të japim disa udhëzime rreth mënyrës së edukimit të fëmijëve kisha për t'u ndalur tek shkaktarët, pra tek mashkulljt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
mirdoni
23-03-2006, 10:10:08

Fëmijët kanë nevojë për edukatë tjetër nga ajo e jona

Fëmijët kanë nevojë për edukatë tjetër nga ajo e jona  Qëllimi i përgjithshëm nga përpjekjet e shumta edukative të cilat i bëjnë prindërit dhe tjerët është përgaditja e fëmiut që të jeton jetë të këndshme siç i ka hije një njeriut musliman. Këtë jetë të këndshme nuk mund ta jeton nëse nuk është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe