Këndi i Prindërve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime përgjithshme për edukimin e femijeve. Maradheniet prinder-femije.12:51
21-05-2020, 01:48:45

Emra Shqip per Vajza

Kjo teme ne lidhje me Emra Shqip per Vajza sherben si vend diskutime dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2020, 00:25:17

Nëse i do fëmijët e tu, lëri të shkojnë larg në udhëtimin e zbulimit

Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh, t’i mbajmë afër, t’i mbrojmë. Problemi lind kur, megjithatë, një fëmijë rritet me bindjen se ai nuk mund të bëjë pa prindërit dhe heq dorë nga udhëtimi i zb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-01-2020, 22:08:01

Gabimet që bëjnë prindërit e rinj

Të gjithë prindërit bëjn gabime. Nuk e besoni këtë? Thjeshtë mendoni edhe për prindërit tuaj!Menjëherë do t’iu bien në mend të gjitha gabimet që i kanë bërë gjatë rritjes tuaj.E vërteta rreth kësaj çështje është se askush nuk është i pagabueshëm, e sidomos prindërit e rinjë. Por, nëse i mësoni 1...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
01-10-2019, 12:54:58

Fëmijë e ndrojtur - Shkaqet - Trajtimi

Shkaqet e ndrojtjes së fëmijëve dhe mënyrat më të mira për trajtimin e saj 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2019, 12:52:50

10 sjelljet që duhen evituar në marrëdhënien me fëmijën

Mosplotësimi i nevojave të fëmijës: Veshja e keqe, jo sipas sezonit, mbajtja brenda në shtëpi për kohë të gjatë, lënia vetëm, evitimi i shëtitjeve dhe lojërave në natyrë, evitimi i banjave, ushqyerje jo cilësore.Kujdes i tepruar. Çuarja vazhdimisht tek mjeku dhe mjekë të ndryshëm, për të verifik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2019, 12:48:29

Pse fëmija i dytë është më i padisiplinuar se i pari?

Arsyet pse fëmija i dytë është më i padisiplinuar se i pari 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-11-2013, 20:50:02

Mjekët Pediatër: Kufizoni përdorimin e mediave nga fëmijët në 2 orë në ditë

Mjekët Pediatër: Kufizoni përdorimin e mediave nga fëmijët në 2 orë në ditë      Akademia Amerikane e Pediatrisë ka publikuar deklaratë së fundi që bën thirrje që prindërit të mos jenë naivë kur bëhet fjalë për mënyrën dhe shtrirjen që fëmijët e tyre e kanë në media ditëve të so...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, flutur

Si duhet te sillen prinderit ne rast...

Mishel...............
18-06-2013, 07:11:50
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, Trendafili i kuq

Muajt e shtatzënisë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, Mishel1, Mishel Forever

Dashuria e prindërve ndikon në jetën e fëmijëve

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-03-2012, 23:54:19

Raporti adoleshent-prind

Mosha e adoleshencës është një moshë shumë delikate në jetën e një njeriu dhe duke qenë se është mosha e ndryshimeve të mëdha, shumë prindër e kanë përjetuar në kurrizin e tyre vështirësinë e përshtatjes me gjendjen e re në të cilën ndodhen fëmijët e tyre. Për të folur për këtë argument, në stud...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
08-03-2012, 17:37:34

8 Marsi, si u bë Dita Ndërkombëtare e Gruas?

TIRANE- Viti 1910 përkujtohet si viti kur u kremtua për herë të parë dita e 8 Marsit, sot e njohur si Dita Ndërkombëtare e Gruas. Ishin të paktën 100 gra, përfaqësuese të një sërë vendesh europiane dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të mbledhura në Kopenhagen të Danimarkës nën kryesinë e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


+ERELA+
15-02-2011, 09:43:29

Sjellja ndaj fëmijëve.

Sjellja ndaj fëmijëvePër të ditur se çfarë t’u thuash fëmijëve dhe si t’ua thuash atë është një sfidë e përherëshme prindërore. Fatkeqësisht, disa fjalë qoftë edhe nga mënyra sesi thuhen mund të shkaktojnë dhimbje emocionale që lënë gjurmë gjatë gjithë jetës.Studimi i ri tregon se komentet negat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
26-01-2011, 01:01:13

Këshilla për gjumë për gratë shtatzana

Nëse një grua shtatzanë nuk mund të flejë, nuk do të mund të funksionojë optimalisht dhe do të jetë e priru për të ftohtit, sëmundje dhe simptoma depresive. Një natë me gjumë të rehatshëm nuk është një punë e thjeshtë, por është e mundur. Këto këshilla do t’ju ndihmojnë të rehatoheni në shtrat, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-08-2010, 17:31:11

Antidepresivët në shtatzëni dëmtojnë bebet

Një studim i zhvilluar në Danimarkë ka treguar se foshnjat, veçanërisht djemtë, të cilët lindin nga nëna që marrin ilaçe kundër depresionit gjatë shtatzënisë, kanë një vështirësi më të madhe për t’u zhvilluar se të tjerët. Mesatarisht, këta fëmijë janë në gjendje për t’u ulur për rreth 16 ditë m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


ßåßy ღ
29-01-2010, 16:23:28

Si të keni shtatzani të shëndetshme në mënyrë natyrale?!

Ashtu sikur nënat që sakrifikjnë gjëra gjatë jetës së tyre vetëm për ti përmbushur kërkesat e fëmiut të saj, ashtu edhe trupi i nënave ndan (sakrifikon) materiet ushqyese esenciale për të ofruar shendet dhe zhvillim për zhvillimin e foshnjës së sajë. Fatkeqësisht, dietat për shtatzana janë shpes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kengaime, valdete qasolli shaini, Belinaa

Kush janë mamatë e famshme shqiptare?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


ßåßy ღ
21-07-2009, 14:25:37

Si ti bejme banje bebes?!

Momenti i banjes, nje faktor higjenik i paevitueshem, pe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe