×

Prozë dhe poezi për vogëlushët shqiptar; tregime, përmbledhje përrallash, dhe poezi të ndryshme për fëmijë.

Libra te ndryshem per shkarkim

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga desaparacidos    · 1 · 14124

Fabula.

Nisur nga milanisti  | Postimi i fundit nga myvela dervishaj    « 1 2 » · 25 · 39867

KUJTOJ MESUESIN

Nisur nga fllanza bytyqi  | Postimi i fundit nga Kisss    · 5 · 17385

>Poezi për voglushet<

Nisur nga iShUlLi  | Postimi i fundit nga myvela dervishaj    « 1 2 3 » · 72 · 56363

Maji I Paharruar

Nisur nga fllanza bytyqi  | Postimi i fundit nga liridona    · 1 · 4544

Poezi per femije: ,,TOKE E QIELL TE KERKOJ''

Nisur nga FARA  | Postimi i fundit nga Marigona Kadriu    « 1 2 3 4 » · 99 · 37729

nje pyetje

Nisur nga lauraa  | Postimi i fundit nga lauraa    · 0 · 1086

Fjalorth per Femijet !

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga oraldi shkoder    · 16 · 14538

Peralla per Mbretin lakuriq

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga dreamm    · 6 · 19664

Vetem fjale shpirti

Nisur nga FARA  | Postimi i fundit nga FARA    · 5 · 3089

VALLJA E SHKRONJAVE

Nisur nga FARA  | Postimi i fundit nga FARA    « 1 2 » · 35 · 8747

Zemra e nenes

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga maliqe kelmendi    · 6 · 6331

Pemet

Nisur nga fllanza bytyqi  | Postimi i fundit nga fllanza bytyqi    · 0 · 3703

BLETA DHE AREZA

Nisur nga fllanza bytyqi  | Postimi i fundit nga fllanza bytyqi    · 0 · 5143

QUPA DHE HENEZA

Nisur nga bim bytyqi  | Postimi i fundit nga bim bytyqi    · 0 · 1860

Borebardha edhe shtat xhuxhat !

Nisur nga Borebardha  | Postimi i fundit nga vlora medina    · 4 · 15180

Lepuri dhe Breshka

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga vlorza    · 1 · 5241

Lejleku dhe zogjte e tij.

Nisur nga erlehta  | Postimi i fundit nga erlehta    · 0 · 4990

"Pushimet e Cufos"

Nisur nga erlehta  | Postimi i fundit nga erlehta    · 7 · 6685

Babadimri prej Lubotenit

Nisur nga arbias  | Postimi i fundit nga arbias    · 0 · 3093

Macoku plak

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 2037

Shoqet e pandara

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 5098

Plaku dhe Dhelpra

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 2460

Arushi qe kerkonte babane!

Nisur nga erlehta  | Postimi i fundit nga erlehta    · 0 · 4118

Si gjithe te tjeret [Tregim]

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 2585

Porosia për Vjosen [Tregim]

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 1747

Mimoza Llastica

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 2073

Arbereshi i Vogel

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 1647

Peralla e cironkes se arte

Nisur nga Aida  | Postimi i fundit nga Aida    · 0 · 4123

"Cufo dhe Bubi Kacurrel".

Nisur nga erlehta  | Postimi i fundit nga erlehta    · 0 · 4989

Kësulkuqja

Nisur nga Borebardha  | Postimi i fundit nga Borebardha    · 0 · 5177