A eshte Windows7 me e mire se Windows XP? - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A eshte Windows7 me e mire se Windows XP?

A eshte Windows7 me e mire se Windows XP?

· 7 · 1138

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

ne: 18-03-2011, 20:38:25
ey a munet me pas prb se kur ma ka formatizu pc
nga windows xp profesional ma ka kthy
ne   windows 7, aesht me mir ajo edhe si mundem me vertetu pc a esht e njejt
 se po mendoj mos me ka ndru nej pjes nga pc-ja flm gjitheve
« Editimi i fundit: 18-03-2011, 23:41:10 nga M A X »

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-03-2011, 22:13:29
Lol, cfare mendon se te ka nderruar?

sa per windows 7 shume i mire eshte une kam gati 1 vit qe e perdor dhe jam i kenaqur, me mire lere Windows 7 se sa ne Xp lol

Nese do te kontrollosh sa ram ke  Paneli i kontrollit/sistem

klm

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 18-03-2011, 23:18:57
Pershendetje deejvid.

Mos krijo panik, se nuk eshte e madhe ajo gje.

A ti ka ruajtur dokumentat qe i ke pas ne PC?SE ska lidhje nese ke pas XP ose Vista ose tani 7.Kjo eshte thjeshte shije e instalimit te PC.

Kalo mire.
Gjumashi

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-03-2011, 23:42:34
Ti vetem per arsye sigurie ne radhe te pare s'duhet te perdoresh XP. Nese ke mundesi te kesh Win7 atehere qendro me te sepse eshte me i mire, me modern dhe mbi te gjitha me i sigurte.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 18-03-2011, 23:44:41
MAX, keti ja kan formatuar PC, dhe nga Win XP qe ka pas PC, ja kan instaluar Win 7, ateher per kete dyshon ai, mos ndoshta ja kan nderruar PC.

Une e beje zakonisht kete gje, se nuk instaloje me XP.

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 19-03-2011, 17:42:32
jo un  mendova mos me ka ndruar pjeset te pc
 falemenderit pro te gjitheve mendoj se ok esht

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 20-03-2011, 01:38:31
Lol nese nje person te ka nderruar pjeset ti nuk mund ta kuptoshe nese nuk e ke pare me para dhe as njeri nuk mund ta thoje me siguri kete gje, por ti te vetmet pjese qe mund te shikoshe nga jashte eshte tek My Compiuter ose Kopmjuteri nese e ke ne shqipe kliko djathtas dhe shikoje sa cfare proksesori ke dhe sa RAM dhe kliko dy here me te majtin tek kompjuteri dhe shikoje sa cfare kapaciteti ka Disku dhe keto kuptohet nese e ka ditur me perpara te dhenat.
kurse per pyetjen nese eshte me mire XP apo Win 7 ta them nga pervoje 100% Win7 nga shume ane  ;)

Temat e fundit