Postim i ri

×

Postim i ri

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Gjumashi
« ne: 02-03-2011, 12:20:51 »

Duhet te instalosh Spyware Doctor, dhe do e lesh PC tende te skenohet.Pasi te behet kjo ateher instalo nje anti virus te mire dhe leje pc dhe me anti virus te skenohet.

Kjo ndodh pasi ne PC tende ke shume Spyware dhe Virusa.

Kalo mire.
Gjumashi
Postuar nga: binibini
« ne: 01-03-2011, 14:00:18 »

Nuk  di nese po e dergoj kete sms tek personi i duhur,gjithsesi une kam nje problem me kompjuterin tim.Ka disa dit qe kur e ndez me del pamja ne ngjyre te bardhe,del nje tabele trekendeshe me pike cuditse.me shkruan riaktivizoni desktopin tuaj apo sherim i desktopit tuaj,dicka e tille.te gjitha kto ne anglisht qe une si kuptoj dot.i bej restore dhe kthehet ne normalitet deri diku.Por megjithate nuk funksionon si duhet,pasi sapo futem tek My dokument apo diku tjeter,bllokohet kompjuteri fare dhe nuk funksionon asgje.Mun te me jepni ndonje ndihme per ta riparuar???
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 17-02-2011, 00:53:02 »

Do shkosh te Windows Live Messenger dhe pastaj do shkosh te Options, message dhe do e heqish sic e kam hequr une ne foto ate per te ruajtur historin.Postuar nga: DiniL
« ne: 16-02-2011, 19:48:38 »


pershendetje kam ni problem me kompjuter e kom formatizu po mkan qit ni program apo ku ta di une gjitha bisedat qe boj une me rigjistrohen atje ok me tregoni qka te bej se jom  ne hall me formatizu perseri a me largohet ajo ose ku mundet mu kon ajo e msheft ju pershendes


Pershendetje Serioze
Pasi formatizohet PC i fshihen te gjitha viruset qe mund te ket marre gjithashtu edhe shume file te panevojshem qe bejne PC te ngadalsohet.
Nese ty te pergjojne ose me sakte te regjistrojne atehre me siguri dikush te ka derguar nje virus ose mund ta kesh shkarkuar vet pa e ditur, te keshilloj te instalosh nje antivirus ne PC tend dhe ti besh nje skanim PC-se shkarko http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3000-2239_4-10320142&ontId=2239_4&spi=f2e8f9d117c64f32926fb0349d596821&lop=link&tag=tdw_dltext&ltype=dl_dlnow&pid=11684040&mfgId=10044820&merId=10044820&pguid=k0ovagoOYJUAAHSSQu4AAAAL&destUrl=http%3A%2F%2Fdownload.cnet.com%2F3001-2239_4-10320142.html%3Fspi%3Df2e8f9d117c64f32926fb0349d596821AVG free 2011 nese as  antivirusi nuk arrin ta eliminoj kete problem atehre beje nje formatim tjeter dhe gjeja e pare qe te instalosh pas nje formatimi eshte nje Antivirus.

Uroj ta zgjidhesh problemin
Klm Arjoli
Postuar nga: seriozja
« ne: 16-02-2011, 16:54:32 »

pershendetje kam ni problem me kompjuter e kom formatizu po mkan qit ni program apo ku ta di une gjitha bisedat qe boj une me rigjistrohen atje ok me tregoni qka te bej se jom  ne hall me formatizu perseri a me largohet ajo ose ku mundet mu kon ajo e msheft ju pershendes
Postuar nga: Oqeani
« ne: 07-11-2010, 23:01:49 »


si muj me rregullu DNS service
se pa te nuk muj me hap as facebook-un as msn as gamezer.


Nese te hapet cfardo faqe tjeter e internetit duke e shkru url-ne perkatese ne browser, ateher te garantoj qe nuk ke probleme me DNS  ;)
Postuar nga: drilon123
« ne: 25-10-2010, 06:58:29 »

si muj me rregullu DNS service
se pa te nuk muj me hap as facebook-un as msn as gamezer.
Postuar nga: admir hasandoci
« ne: 22-02-2009, 01:20:00 »

pershendetje une kam nje problem me kompjutrin sa her qe e fiki kompjutrin po ta ndez ne moment nuk me ndize me del alt+ctrl+delete .mund te me ndimon ta di se cfare ka .klm
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 06-11-2008, 19:33:57 »

Pershendetje Latif!

Duhet te Instalosh nje anti virus, dhe demi qe mund te krijoje nje virus, eshte se mund te fshi dokumenta nga pc jote dhe mund te shikojn cdo gje qe ben ti ne PC tende!

Kerko ne google.com Free Anti virus, dhe beje nje download!

KAlofsh mire.
Gjumashi
Postuar nga: latif
« ne: 04-11-2008, 22:43:12 »

tung jam latif eshte nje pytje per ju se si duhet mbrojtur kompjutrri nga virusi  dhe a shkakton dem te madh