×
Hyrja
Profili

Ndihme per Video kamer

Ndihme per Video kamer

· 3 · 1034

  • Postime: 1
Agpiki
ne: 09-06-2013, 09:11:58
Kam nje  digital video kamere mini Dv JVC model GR-D750As. Me perpara punoja me sistem windows xp dhe tan punoj me Windows 7. Kamera ime me pare lidhej lehtesisht me kompjuterin nepermjet kabllit firewire  ndersa pas konfigurimit ne Windows7 nuk mund te shkarkoj video nga kamera ne kompjuter. Karta firewire qe une kam perdorur dhe perdor eshte ROHS E227809 Hx-S.94v-0.
  ju lutem me ndihmoni!

  • Postime: 4261
Charlie
#1 ne: 02-08-2013, 16:48:09
Duhet ti instalosh ndonje driver te kameres qe jane te pershtatshem per windows 7  sepse mund te jete problemi qe windowsi nuk e pranon kameren pa ndonje driver

  • Postime: 88
  • Gjinia: Mashkull
KleantR
#2 ne: 10-09-2013, 00:17:25
Shkarko dhe instalo njehere kete driver-in http://www.auspisoft.com/j/jvc_gr_d750as.html

Para se ta shkarkosh sigurohu qe ke nje antivirus te mire ne pc sepse nuk mund te garantoj qe fili eshte i sigurte.

Shpresoj te funksionoje...

Temat e fundit