Ndihmë të përgjithshme! - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58854

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58854

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  ne: 10-02-2005, 19:30:48
  Ju pershendes gjithve

  Kisha pas nje lutje qe ka dikush mundesi me me ndihmua, e kam hapur nje email, xxxxxx@hackers.com qysh mundem me verifikue se pom del (E-mail Address Not Verified) ndoshta pakez qesharake po jam me pak provoj (per me hap ket email hackers.com mu ka dasht me hy ne msn@com.

  Le te vleje kjo teme per ndihme te pergjithshme. :)

  Tung, ju pershendes gjithve!


  « Editimi i fundit: 09-08-2005, 01:13:41 nga BESiM »
 • i identifikuar

  #1 ne: 10-02-2005, 19:41:49
  Pershendetje lal.
  Pasi ke bere regjistrimin, do te sjellin ato nje email ku do e verifikosh emailin qe mund ta perdorish ne msn.Por kur hap nje email psh info@gjumashi.com, ateher duhet te besh qe letra te vi tek nje email qe e ke aktiv, keshtu mund ta besh dhe vertetimin, ose verifikim e emailit.
  Shpresoje t'ia arrish qellimit.
  Kalofsh mire.

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #2 ne: 10-02-2005, 19:56:50
  FLM * me dhat ideja une po medoj kshtu.
  E kam emailin xxxxxx@hackers.com(E-mail Address Not Verified) edhe po menodoj mem tregue pakz si me verifikue FLM shum ju pershnedes

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #3 ne: 10-02-2005, 20:08:16
  Te falimideroj Vizione shummmm  :) :) :) :D

  • Postime: 318
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 11-02-2005, 16:57:00
  Te thash, mendoj se je sulmuar. Pra, sipas meje mos provo mo verifikimin e emailit, sepse passwordi me te eshte vjedhur.  Ndrysho emailin, plus, hiqe fare nga PC  msn qe ke, dhe shkarkoje perseri nje msn tjeter nga burime te sigurta.

  Moderatoret e ketushem duhet te fshijne mesazhet e ketij lloji.

  Ti shoku ke shkuar te net pasport edhe ke dashur te futesh ne msn me email te tille. Kjo funksionon vetem ne rastet kur adresa eshte me te vertete ekzistuese (sepse ndryshe nuk mund te besh konfirmimin. Aty mund te zgjedhesh nje adrese te cfaredoshme edhe te besh ate lloj regjistrimi. Une psh futem ne msn me Admin et informacione.com . Deri ne momentin qe bera konfirmimin edhe mua me dilte not verified. Nuk e di sa kohe mund ta perdoresh akoma kete le te themi adrese jo ekzistuese.

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #5 ne: 07-03-2005, 21:15:55
  Qe problemet te paraqiten ne forme me te permbledhur, dhe ndihma te afrohet me lehte, u hape kjo teme "kryeteme" per mesazhe te papercaktuara!


  Jane te lutur ata qe kane mundesi  te afrojne ndihme ne zgjidhjen e problemeve  te paraqitura, ta afrojne.  Ndihma ndaj tjetrit te bene te ndiehesh mire!


  Mesazhet e postuara mepare i keni ne vijim:
  « Editimi i fundit: 07-03-2005, 21:49:06 nga Eni »

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #6 ne: 07-03-2005, 21:20:58
  Citim:
  patriot:


  pershendetje:
  kam nji problem me pc tim...posedoj win xp service pack 2 ku une dhe shoqja ime kemi secili nga nji faqe si administrator...pro blemi qendron ne ate se:kur shoqja ime eshte prane pc ne faqen e vet dhe me pastaj deshiron te c'lajmerohet si administrator hiqen te gjith ikonat nga desktopi dhe ne at moment kur duhet te mbyllet faqja e saj dhe te ristartoj win xp desktopi mbetet stativ dhe nuk leviz asgje perpo miut (mous)...qe te mund te punoj perseri me pc me duhet ta c'kyq pc komplet nga rryma (korrenti) dhe ta kyqi perseri....duhet ta cek se vetem me faqen e saj ndodh keshtu kurse me timen procedura eshte normale...
  ju falenderoj per ndihme,
  me respekt  Citim:
  Taulanti62:


  patriot

  per problemin tend te kisha preferuar ta instalosh nje tuning program qe edhe linku ftp://ftp.download.com/pub/ppd/10206416-10280149/TU2004TrialEN.exe
  nese e gjen numrin serial ok nese jo treo ta deroj une.
  instalo dhe bene nje scan regystri e pastaj edhe scan hard disk dhe benja pc nje optimaze  e besoj se  do te ndihmoj diqka ,nese jo na  lajmero se besoj se do te ndihmojme.

   shnet dhe kalo bukur
  « Editimi i fundit: 07-03-2005, 21:34:46 nga Eni »

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #7 ne: 07-03-2005, 21:21:42

  Citim:
  patriot


  tajtjeta, Lanti...
  para se me marr pergjegjen tande, i kam ba nji spybot-S&D kontos ne fjale...dhe per qudi po funksionon mire...une me heret i kam ba vetem kontos tim dhe i pata largue do gabime qe i pat gjet spybot-i por jo te terat per shkak se nuk po i kuptoj sa duhet??? dhe me von e bana edhe te konto tjeter ku gjet po ashtu gabime sidomos cookie-s dhe i largova...
  gjate mbylljes se kontos me eshte lajmerue kjo dritare:
  0190/0900 Warner
  Die Anwendung\??\windows\system32\winlogon.exe möchte die Datei
  C:\windows\system32\rasapi32.dll   nach
  C:\windows\LastGood\TMP3F.tmp    kopieren/verschieben
  Dies scheint eine Handlung zu sein,um 0190/0900 zu umgehen,so dass 0190/0900 den Verbindungsaufbau nicht regiestrieren kann. Möchten Sie das erlauben? JA    NEIN
  une shtypa NEIN
  ps 0190/0900 e kam te instaluar moti.
  me duhet ta instaloj edhe propozimin tend (Tuning) ose me propozon diqka tjeter?
  Faleminderit shume nga (patriot per PC-fast anfänger)  Citim:
  Taulanti62


  shnet nga lanti:


  patrioti  postoi:
  ___________________ ___________________ _
  tajtjeta, Lanti...
  para se me marr pergjegjen tande, i kam ba nji spybot-S&D kontos ne fjale...dhe per qudi po funksionon mire...une me heret i kam ba vetem kontos tim dhe i pata largue do gabime qe i pat gjet spybot-i por jo te terat per shkak se nuk po i kuptoj sa duhet??? dhe me von e bana edhe te konto tjeter ku gjet po ashtu gabime sidomos cookie-s dhe i largova...
  gjate mbylljes se kontos me eshte lajmerue kjo dritare:
  0190/0900 Warner
  Die Anwendung\??\windows\system32\winlogon.exe möchte die Datei
  C:\windows\system32\rasapi32.dll   nach
  C:\windows\LastGood\TMP3F.tmp    kopieren/verschieben
  Dies scheint eine Handlung zu sein,um 0190/0900 zu umgehen,so dass 0190/0900 den Verbindungsaufbau nicht regiestrieren kann. Möchten Sie das erlauben? JA    NEIN
  une shtypa NEIN
  ps 0190/0900 e kam te instaluar moti.
  me duhet ta instaloj edhe propozimin tend (Tuning) ose me propozon diqka tjeter?
  Faleminderit shume nga (patriot per PC-fast anfänger)
  ___________________ ___________________ _________
  patriot qfare eshte ai programi qe thua ti 0190/0900

  eshte nje dailer progarm mesa di une .
  ti nese e ke perdor ate program  atehere ske qka e shtyp nein po ja.
  edhe nje te them nese  ai program eshte dailer atehere problemet e tua dalin mu nga  ai program nese nuk  gaboj.
  une te kisha keshillu qe  kete program ta largosh  fare .
  ate tuning programin merre se ishte  shum i mire dhe futja pcs nje scan do ta shohesh se sa gabimet do ti gjej ne regystri  edhe noshta edhe ne winmanager.

  te pershendes dhe  c do te mir

  lanti

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #8 ne: 07-03-2005, 21:23:12
  Citim:
  patriot


  pershendetje Lanti...
  Te flm edhe njiher per ndihmen tende...
  ky program 0190/0900 Warner e kam instaluar per tu mbrojtur kunder aktivizimit te lidhjeve telefonike ne menyre ilegale permes internetit me 0190 apo0900 fillojne nr.telefonik per sherbime te ndryshme; sexofon ose per komunikacion etj.,dhe qe jan mjaft shtrenjte eshte fjala ketu per gjermani ,se ne fillim me ka pas gjet kjo e zeze pa dijeni me ka kushtuar mbi 50€, spata kujt ti ankohem...

  kurse per tuning do ta beja me gjith qejf por problemi eshte se une i njof pak gjerat dhe nuk dij se a duhet pastaj te eliminohen te gjitha ato gjera/gabime qe zbulohen pa marre parasysh se a jane ne sistem32 apo me .dll
  apo.exe

  me te mira
  patriot
  Citim:
  Taulanti62  patrtioti postoi
  ___________________ ___________________ ______
  pershendetje Lanti...
  Te flm edhe njiher per ndihmen tende...
  ky program 0190/0900 Warner e kam instaluar per tu mbrojtur kunder aktivizimit te lidhjeve telefonike ne menyre ilegale permes internetit me 0190 apo0900 fillojne nr.telefonik per sherbime te ndryshme; sexofon ose per komunikacion etj.,dhe qe jan mjaft shtrenjte eshte fjala ketu per gjermani ,se ne fillim me ka pas gjet kjo e zeze pa dijeni me ka kushtuar mbi 50€, spata kujt ti ankohem...

  kurse per tuning do ta beja me gjith qejf por problemi eshte se une i njof pak gjerat dhe nuk dij se a duhet pastaj te eliminohen te gjitha ato gjera/gabime qe zbulohen pa marre parasysh se a jane ne sistem32 apo me .dll
  apo.exe

  me te mira
  patriot
  ___________________ ___________________ __________
  Patriot per dailera 0190 shkon te telekomi apo ku e ki ti lidhjen e telefonit dhe i thu ta bllokojn numrat 0190 dhe ajo eshte mbrojtja me  efektive.
  ai lajmerimi qe tu ka  parqit ty warnung ehste se sistemi ate 0190/0900 programin e njef si dailer edhe per ate  arsye te ka pyet a don qe sistemi ta shtyj ne temp datein qe ai mos te arrij te lidhet  apo regjistriohet ne rrjet e ti ke then jo .

  tuning  instaloje pa frige edhe futja nje scan pc dhe ne fund te tregon kaq  gabime  i gjeta e te gjitha ato qe ti tregon ai se jane  gabime ne regystri  futja löschen apo delete pa frige.
  edhe bane nje optimized masanej e besoj se do te  punoj pcj yt si sahati i hogjes.
  tung
  Citim:
  ladio:


  Ndoshta nuk e ke kopjen e windows origjinale. Kur e update windowsin do te dalin lloj-lloj problemesh...

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #9 ne: 07-03-2005, 21:26:52
  Citim:
  CAPKENE:


  sa here qe provoj te hy me noi website do me dali ky mesazh
  "The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings."

  kam provu shum gjona me e zgjidh po prap problemi vazhdon..keni noi ide si mund ta rregulloj ?  Citim:
  M A X:


  Fakti qe ti po shkruan ketu, dmth qe arrin te futesh ne internet. Ndoshta ato sitet qe nuk sheh ti jane vertet down, ose ka mundesi qe per ndonje sit te vecante PC jote nuk te lejon t'i vizitosh ose ose ato te kane bere ban ty. Shiko i her te perdores Firefox, se ndoshta me te nuk do i kesh problemet, pasi Internet Explorer ca nuk te sjell.  Citim:
  kiki_gj:

  pershendetje

  Gjerat e tilla ndodhin kur arrihen te ket probleme me Expoler andaj provo metoden shko te tools, properties, internet options  dhe shtyp opcionet e paraqitura delete cokies, delete files.
  po qe se jo provo te instalposh nje kerkues tjeter mendoj nje expoler tjeter si mozilla.

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #10 ne: 07-03-2005, 21:27:20
  Citim:
  CAPKENE:


  kiki i kam provu tgjitha ato qe thu ti lal .....ene firefox e kam pas por sme pelqen dhe se perdor , as IE

  MAX fakti qe un po shkruj ktu ..nuk mahet men sa her e kam bo Refresh faqen qe tme dilte ky postim  Citim:
  ladio:

  Me duket se ke problem me lidhjen e internetit. Shiko kontrolloi njeher ato lidhjet (kabllot) se mos nuk jane mire ne vend. Gjithashtu futi edhe pc ndonje skan se ka mundesi te kesh edhe ndonje virus/syware.

  fat te mbare,
  cheers,
  ladio  Citim:
  Enushe:


  Une kam pas te njejti problem me pc kur me kane instaluar linjen e re te internetit faqet qe me pare i vizitoja pa problem me dilnin down, problemi im ishte se linja qe me  kishin istaluar ishte e mbrojtur me firewall e me thane qe ky i fundot me bllokonte keto faqe se di sa eshte e vertet po mbas nje formatimi te mire qe i bera pc faqet hapeshin per qef Wink
  kshuqe shiko ndoshta me te vertet ke ndonje virus.


  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #11 ne: 07-03-2005, 21:32:23
  Citim:
  cl@ud:


  Do ju lutesha  kujt ti vij permbare te kete miresine te me ndihmoje qe te zgjidh problemin e ketyre rreklamave qe me vijne nga adresa te ndryshme elektronike , se nga me gjeten adresen e emailit dhe ka nje muaj qe me cmendi fluksi emaileve qe me vijne nga keto kompani rreklamash per dite, sa mbushet inboxi plot:(  . I kam bere unsubscribe  por vazhdojne te me vijne per dite . Nuk di cti bej. Ju lutem ndihme !

  faleminderit praprakisht  Citim:
  RONI


  Pershendetje CL@UD!
  Shko tek control panel clik administrative tools dhe pastaj cliko services search for messanger dhe disable.. provoje kete njeher..

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #12 ne: 07-03-2005, 21:32:48
  Citim:
  eLiOni:


  1-Start
  2-Ausfürhen /apo Run
  3-Tani cmd /command :-D
  4-e shkruani Net Stop Messenger :-P
  Dhe Uala :-P  por per ti shukur krejt mos me ta dal tani ndegjom prap mirë :-P

  1-Start
  2-Aufürhen a po Run
  3-tani e shkruni services.msc /s dhe
  4- Dhe lypeni ne gjuhen Germane thirret "Nachrichtendienst" anglishtë "Intelligence service"
  5- Ndaleni dhe tani Ualaa :-P

  Përshendetjeee kaloni sa me bukur KHG Are allways with UU pray
  Citim


  për te ndalu NET SEND për gjithmon ndaj Win te juaj
  1-Start
  2-Aufürhen a po Run
  3-tani e shkruni services.msc /s dhe
  4- Dhe lypeni ne gjuhen Germane thirret "Nachrichtendienst" anglishtë "Intelligence service"
  5- Ndaleni dhe tani Ualaa

  siq kam shkrua ma lar por kur te mrrini tek "Nachrichtendienst" "Intelligence service" dhe tani ju klikoni me anen e djadht "Eigenschaften" e Start typ mundet te jet automatikisht ju duhet te Deaktivizioni apo manuell te leni dhe STOP te ndaleni.... tani me Ndalohet NETSEND për gjith :-D kështu.... ;-)
  Citim

  pra lexoj me vemendje dhe do te kryn problemin.

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #13 ne: 07-03-2005, 21:33:17
  Citim:
  informacione


  Ben mire te mos e reklamosh adresen tende vend e pa vend, te mos besh regjistrime te kota. Vetem kjo eshte zgjidhja. Nqs ti i ke bere tashme keto regjistrime atehere deklaroi si spam edhe nuk te vine me ne "Inbox" te pakten por ne bulk mail.
  Citim:
  M A X:


  Per ate problemin e spameve per mua opsionin me te mire e ka Hotmail (se di ne e kane dhe tjeret) Ne Hotmail mundesh te kufizosh marrjen e emaileve vetem nga personat qe ke te rregjistruar ne librin e adresave. Ne kete menyre nuk merr kurre emaile te bezdisshem.

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #14 ne: 07-03-2005, 21:33:35
  Citim:
  patrioti:


  tung,tung
  une qe kam spybot-surch&destroy
  a duhet te kam edhe ad-aware paralel?

  flm
  me respekt

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #15 ne: 07-03-2005, 22:55:13

  Enushe:


  Une kam pas te njejti problem me pc kur me kane instaluar linjen e re te internetit faqet qe me pare i vizitoja pa problem me dilnin down, problemi im ishte se linja qe me  kishin istaluar ishte e mbrojtur me firewall e me thane qe ky i fundot me bllokonte keto faqe se di sa eshte e vertet po mbas nje formatimi te mire qe i bera pc faqet hapeshin per qef Wink
  kshuqe shiko ndoshta me te vertet ke ndonje virus

  Citim


  nuk ka shum kohe qe instalova gjithcka nga e para ne pc ....dmth i bona clean , ne fillim ishte mir tashi me nxjerr problemin me browser  :???

  • Postime: 142
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #16 ne: 09-03-2005, 09:19:36
  pershendetje:TAULANT62
  une e installova ate tuning programin qe ma pate propozuar me heret....per scanim te pc ...
  por po kerkon nga une kodin / celesin...

  ftp://ftp.download.com/pub/ppd/10206416-10280149/TU2004TrialEN.exe

  me te mira
  patriot

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #17 ne: 13-03-2005, 14:57:25
  tung,tung
  une qe kam spybot-surch&destroy
  a duhet te kam edhe ad-aware paralel?
  flm
  me respekt
  Mirë është t'i mbash të dyjat. Unë i kam të dyjat. Ka shumë gjëra që nuk i gjen njëra e tjetra po dhe anasjelltas. Po ashtu unë e kam edhe Microsoft AntiSpyware. E vlen t'i mbash të trijat. Teë siguroj për këtë.

  • Postime: 420
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #18 ne: 14-03-2005, 11:21:25
  pershendetje:TAULANT62
  une e installova ate tuning programin qe ma pate propozuar me heret....per scanim te pc ...
  por po kerkon nga une kodin / celesin...

  ftp://ftp.download.com/pub/ppd/10206416-10280149/TU2004TrialEN.exe

  me te mira
  patriot

  Patriot.. TuneUp Utilities 2004 funksionon 30 dite, pastaj kerkon Registration Key.
  « Editimi i fundit: 14-03-2005, 20:28:43 nga President »

  • Postime: 420
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #19 ne: 15-03-2005, 02:40:35
  me fal olsion, po nuk lejohen keto te dhena ne publik!
  « Editimi i fundit: 15-03-2005, 18:46:21 nga BESIM »

  • Postime: 186
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #20 ne: 15-03-2005, 11:39:19
  shnet  nga lanti

  o zotri  patriot une  kame tentu me ta dergu nepermjet  mailit por me eshte  kthy se adresa jote nuk eshte e sakte.nese deshiron me ta degu nje program qe gjneron numer serial qoma  adresen

  shnet  nga alnti

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #21 ne: 15-03-2005, 11:53:08
  A lejohen këtu numrat serikë a?
  Eheeee, atëherë kush ka nevojë për ndonjë numër serik vetëm le të paraqitet këtu dhe ne do të mundohemi t'ua gjejmë.

  • Postime: 420
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #22 ne: 15-03-2005, 18:32:09
  Po sikur te hapim nje teme me vehte per serial dhe crack. Si mendoni?

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #23 ne: 15-03-2005, 18:34:07
  Pajtohem plotësisht.

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #24 ne: 15-03-2005, 18:37:23
  Jo nuk mund t'i lejojme :( Nese e zbulojne mund te na ike gjithe faqja per lesh! Vendosini programet dhe ca doni dhe pastaj nje njoftim per kontakt privat!

  Temat e fundit