Ndihmë të përgjithshme! - 2 - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58860

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58860

 • Postime: 6973
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #25 ne: 15-03-2005, 18:50:21
  Unë temën e hapa.
  SI thoni ata që duan crack ta shprehim aty në temë e ne e japim crack-un në privat?

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #26 ne: 16-03-2005, 01:54:45
  Po!

  • Postime: 142
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #27 ne: 16-03-2005, 15:44:46
  pershendetje LANTI...

  me fal per mundin...
  provo ne nacaka_2005@hotmail.de

  flm edhe njiher
  per angazhimin tend

  patriot

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #28 ne: 13-04-2005, 08:45:22
  pershendetje,

  kam nje problem, nuk e di pse s'mund t'i fshij dokumentet,qofshin ne desktop apo my documents?  me lajmrohet kjo dritare:

  [attachment[/attachment]

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #29 ne: 13-04-2005, 12:04:47
  Edhe pse aty thotë që je duke bërë përpjekje të fshish diçka që tashmë nuk ekziston prapë kjo mund të jetë parregullsi e Winows-it në një moment.
  Por a je si sigurt që atë dokument apo program që do ta fshish nuk e ke ende të hapur apo në memorie?

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #30 ne: 17-04-2005, 15:39:37
  e kam riinstaluar win., se ndryshe s'u zgjidhke problemi. nejse flmd per perpjekjen!

  • Postime: 54
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #31 ne: 17-04-2005, 17:15:06
  Qe mos ndodhe rradhen tjeter, po te jap nje keshille te vogel.
  Nese deshiron te heqish nje program nga PC, ateher beje unistal, dhe pastaj shko tek C ose D, dhe beje delete.
  Te keni kujdes, ato dokumenta te cilat ndodhen ne C:\Windows\Sistem 32. prej ketu nuk duhet te fshish asgje.

  Te pershendes dhe te uroje cdo te mire.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #32 ne: 17-04-2005, 17:55:13
  Është mirë që të marrësh edhe Registry Mechanic, program për mofifikimin e regjistrave dhe riparimin e tyre, Ndër të tjera fshin edhe regjistrtat e porgraneve të deinstaluara që rrinë kot në sistem.

  • Postime: 8132
  • Karma: +2/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #33 ne: 24-04-2005, 10:52:37
  Une psh kam nje firewall qe nuk e di ku eshte... nuk me lejon te dergoj file ne msn, te perdor paltalk ose ndonje gje tjeter qe tani nuk me kujtohet! Nuk eshte ai i Windows se ate e kam kontrolluar...
  Pastj kam nje problem me JAVA-n qe nuk me hapet fare, mbaj mend qe njehere ne nje scan me nje antivirus me pat dale nje problem ne Java... por qe nuk arriti ta rregullonte dot! :(
  Dmth nuk me hapen as lojrat e YAhoo asgje! :(

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #34 ne: 24-04-2005, 12:03:03
  A je e sigurt që ato probleme t'i sjellë firewall-i? Si e di që firewall-i është shkaktar?

  • Postime: 36
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #35 ne: 24-04-2005, 12:23:37
  Pershendetje!
  Ska te beje fare me firewall, ky problem ka te beje me msn qe perdor.
  Sa i perket Java, eshte me mire te futesh tek Add/Remoter file dhe te deinstalosh dhe pastaj ta instalosh prej fillimi.
  Ne www.donwload.com kerkoe java dhe e ke.
  Tash nese mendon se eshte firewall, ateher shif tek anti virus qe perdor aty duhet te mbyllish firewall.

  Te pershendes.

  • Postime: 304
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #36 ne: 24-04-2005, 13:05:28
  Si i behet per te fshire programe te ndryshme ne windows kur vete windows nuk te lejon t'i fshish ato programe?

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #37 ne: 25-04-2005, 12:18:23
  Si i behet per te fshire programe te ndryshme ne windows kur vete windows nuk te lejon t'i fshish ato programe?

  SYSTEM MECHANIC PROFESSIONAL 5
  shkarkoje http://dl.ord.downloadhosting.com/download/iolo/systemmechanic5pro.exe

  me ane te ketij programi mund te besh shume gjere ....ben dhe unistaller qe kerkon ti

  • Postime: 1402
  • Karma: +18/-4
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #38 ne: 25-04-2005, 17:50:53
  Une psh kam nje firewall qe nuk e di ku eshte... nuk me lejon te dergoj file ne msn, te perdor paltalk ose ndonje gje tjeter qe tani nuk me kujtohet! Nuk eshte ai i Windows se ate e kam kontrolluar...
  Pastj kam nje problem me JAVA-n qe nuk me hapet fare, mbaj mend qe njehere ne nje scan me nje antivirus me pat dale nje problem ne Java... por qe nuk arriti ta rregullonte dot! :(
  Dmth nuk me hapen as lojrat e YAhoo asgje! :(


  AngelD
  Java 2 Runtime Environment Standard Edition 1.4.2

  Downlodoje kete dhe instaloje dhe do e shikosh qe do luash ne Yahoo dhe sdo kesh me probleme me Java.
  E perdor dhe une kete

  http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=9992


  • Postime: 8132
  • Karma: +2/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #39 ne: 25-04-2005, 23:36:07
  Une psh kam nje firewall qe nuk e di ku eshte... nuk me lejon te dergoj file ne msn, te perdor paltalk ose ndonje gje tjeter qe tani nuk me kujtohet! Nuk eshte ai i Windows se ate e kam kontrolluar...
  Pastj kam nje problem me JAVA-n qe nuk me hapet fare, mbaj mend qe njehere ne nje scan me nje antivirus me pat dale nje problem ne Java... por qe nuk arriti ta rregullonte dot! :(
  Dmth nuk me hapen as lojrat e YAhoo asgje! :(


  AngelD
  Java 2 Runtime Environment Standard Edition 1.4.2

  Downlodoje kete dhe instaloje dhe do e shikosh qe do luash ne Yahoo dhe sdo kesh me probleme me Java.
  E perdor dhe une kete

  http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=9992  Po njera nga ato Javat qe kam te instaluara as qe c'instalohet! :O

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #40 ne: 25-04-2005, 23:47:38
  Provo ta instalosh atë java që ta ka dhanë Tribbiani  Nëse s'bën punë shko te folderi ku është e instaluar ajo Java që nuk të çinstalohet dhe fshiji në mënyrë arbitrare të gjitha fajllat që ka. E mandej hape një program që mofikon regjistrat dhe aty ai t'i fshin disa regjistra të Javas. Për shembull Registry Mechanic ose Registry First Aid etj.
  Po ashtu bëja disable Java-s në startup.
  E më pastaj provo të instalosh përsëri këtë Java që të ka ofruar Tribbiani.

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #41 ne: 27-04-2005, 21:18:38
  ok Sineri I need help me Photoshop qe bisedum ne pm ....plzzz its important

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #42 ne: 27-04-2005, 21:21:19
  A i ke marrë ato që t'i dërgova me email?

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #43 ne: 27-04-2005, 21:34:28
  po i mora...

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #44 ne: 27-04-2005, 21:35:54
  Dhe harrova të të pyes a e ke Photoshop CS apo Photoshop CS2?

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #45 ne: 27-04-2005, 21:38:43
  CS                                                

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #46 ne: 27-04-2005, 21:45:12
  Dëgjo.
  Unë jam duke e shkarkuar Photoshop CS2 me gjithë crack.
  Mund të të ndihmoj nesër nëse ka sukses crack-u që kam. Më duhen disa orë derisa ta shkarkoj.
  Po provoj në privat të të ndihmoj me këtë CS që ke ti. Nuk bën këtu ashtu jemi marrë vesh që të mos lejojmë ndihma në lidhje me crack.

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #47 ne: 27-04-2005, 21:46:33
  ok                :)

  • Postime: 6
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #48 ne: 28-04-2005, 06:21:30
  Përshëndetje...! :)

  Kam një problem, më ndihmoni.  :OKam blerë një Lap Top Aple të përdorur. Dua ta formatoj dhe ti bëj reinstalim të sistemit...por nuk kam fare përvojë :O me  Aple MacOS.

  Flm...

  Sensei!

  • Postime: 304
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #49 ne: 28-04-2005, 10:10:35
  Si i behet per te fshire programe te ndryshme ne windows kur vete windows nuk te lejon t'i fshish ato programe?

  SYSTEM MECHANIC PROFESSIONAL 5
  shkarkoje http://dl.ord.downloadhosting.com/download/iolo/systemmechanic5pro.exe

  me ane te ketij programi mund te besh shume gjere ....ben dhe unistaller qe kerkon ti

  Rrofsh :)

  Temat e fundit