Ndihmë të përgjithshme! - 3 - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58869

Ndihmë të përgjithshme!

· 793 · 58869

 • Postime: 1898
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #50 ne: 30-04-2005, 18:51:42
  Si i behet per te fshire programe te ndryshme ne windows kur vete windows nuk te lejon t'i fshish ato programe?

  SYSTEM MECHANIC PROFESSIONAL 5
  shkarkoje http://dl.ord.downloadhosting.com/download/iolo/systemmechanic5pro.exe

  me ane te ketij programi mund te besh shume gjere ....ben dhe unistaller qe kerkon ti

  Rrofsh :)

  zeriyt te rroje  qe na jep mundesin te komunikojme

  kalo mire

  • Postime: 1609
  • Karma: +10/-0
 • i identifikuar

  #51 ne: 02-05-2005, 12:03:33
  Pershendetje,

  Si mund ta konvertoj nje dokument te thjeshte (wordpad,notepad) ne Acrobat Reader? Dhe te Kunderten?

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #52 ne: 02-05-2005, 12:27:45
  CONVERT DOC to PDF for WORD v2.0

  provo nje here kete programin shoku mbase te ben pun , une vete nuk e kam provuar po me kane thene qe eshte i mire

  http://www.8848soft.com/d1/doc2pdf_setup.exe

  • Postime: 1508
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #53 ne: 06-05-2005, 22:48:09
  Si ka munsi qe ime nuk e baj dot kompjuterin ma Hibernate ????
  Me perpara e baja , ime fiket dhe nizet prap si pun restart -i ...
  Di no njani noi gja???????

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #54 ne: 06-05-2005, 23:00:48
  Mos ia ke bërë disable hibernate-t?

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #55 ne: 07-05-2005, 00:53:44
  me del vazhdimisht ky mesazh , kur klikoj YES me thot te rregjistrohem me pages .Kur i mbyll dritaret del perseri
  ca te boj ?
   :( :(

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #56 ne: 07-05-2005, 07:40:18
  E po kjo është një reklamë që të del përpara dhe të "detyron" ta blesh atë program.
  Se që ke parazit në PC kjo është e qartë sepse vetë këtëreklamë ta ka sjellë ai parazit.
  Ti duhet të instalosh patjetër një program kundër këtyre parazitëve që mund të jenë spyware apo adware apo edhe viruse.
  Të propozoj Spybot - Search & Destroy dhe Ad-Aware SE.
  Merri në linkat e më poshtme dhe menjëherë bëje një skenim të plotë të diskutr me ç'rast në fund do të eliminohen të gjitha të këqijat (pos viruseve) në PC. Të duhet edhe një antivirus i mirë. besoj që këtë e ke.

  Shkarko Spybot - Search & Destroy:
  http://software-files.download.com/sd/xuCbtjX4hwRIlJbSIe7pOrTebvXJVoXCqQ7kx6Q3zwSZr7BrO0U3MNQL0fhPw4ipLH6zpBTLwR-bdIA1EFsE86gKvtgEcT5q/c1/dl/software/cache/spybotsd13.exe

  Shkarko Ad-Aware SE:
  ftp://ftp.download.com/pub/win95/utilities/aawsepersonal.exe

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #57 ne: 07-05-2005, 09:28:39
  hey Hate merr kete programin  ;)

  http://files.5star-network.com/Utilities/se-setup_5s.exe

  [attachment[/attachment]
  « Editimi i fundit: 07-05-2005, 10:30:47 nga a1 »

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #58 ne: 07-05-2005, 09:52:10
  Merre edhe këtë program. Shumë është efikas dhe nëse i kombinon të gjitha programet e përmendura do të pastrosh kompjuterin nga të këqijat momentale.
  Microsoft Antispyware Beta
  http://download.microsoft.com/download/8/1/5/815d2d60-49b5-44dc-ae35-fca2f2c6f0cc/MicrosoftAntiSpywareInstall.exe
 • i identifikuar

  #59 ne: 07-05-2005, 09:58:15
  Do kerkoja nje mendim tuajn.
  Une kam perdor programet qe i ke dhen ti Sineri, por pas 1 muaj me kan prish Windowsin, pasi dhe i fshinin dhe disa file te Windows, dhe me duheshte te formatoje PC.

  Me tregoni tash cili eshte programi me i mire?

  Ju pershendes.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #60 ne: 07-05-2005, 10:06:42
  Ajo që thua ti Gjumash mua s'më ka ndodhur. Nëse ndihesh aq i pasigurt atëherë mos i përdor të gjitha por merre vetëmn këtë Microsoft Antispyware pasi ky i fundit duket se i eliminon edhe disa programe që dy të parat nuk i konsiderojnë si spyware. Ja për shembull as Spybot-i as Ad-Aware-i nuk e konsiderojnë aq të rrezikshëm dhe as nuk e përmendin fare Messenge Plus!-in, një add-on shumë i popullarizuar i MSN Messenger-it. Kurse MS e quan spyware të rrezikut mesatar (medium risk), (e përktheva bukvalisht, s'dita si ta them më mirë). Ndoshta vetë fakti që Messenger Plus!-i i bashkëngjitet një programi të Microsoft-it i bën këta të fundit që ta kualifikojnë si të tillë. Mirëpo diçka tjetër i shtohet kësaj se programi Messenger Plus! është hequr nga shkarkimet e faqes Download.com ngase është konsiderurar si i padëshiruar për sistemin. Po ashtu MS AntiSpyware e konsideron si medium risk edhe Kazaa Lite Tools gjë që nuk e kanë bërë dy programet e popullarizuara Spybot dhe Ad-Aware.
  Edhe një gjë dihet se ka plot programe antispyware që të gjejnë parazitë në sistem e që nuk i kanë njohur më parë këto të dyja. Por unë mendoj (ndoshta gaboj) se këto të dyja janë më të besueshmet në botë dhe për këtë arsye janë më të shkarkuarat prandaj i sugjerova.
  Të them edhe një herë se asi problemi unë nuk kam pasur dhe nuk e kam të qartë pse të ka ndodhur ty. Duhet të jesh i sigurt që fajet i kanë këto programe.

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #61 ne: 07-05-2005, 10:09:52
  Gjumash na thuaj cfare programi ti ka bere keto  fshirjet !!!!???
 • i identifikuar

  #62 ne: 07-05-2005, 10:17:31
   Spybot - Search & Destroy:
   
    Ad-Aware SE:

  Keto dy i kam perdor, dhe qe ateher skam perdor asnje, vetem ate  te SP2 te Windowsit.
  Une perdor Mozilla, por nese dua te hap dicka ne IE, me duhet 5 min deri sa ti mbyll ato qe jan hapur, dhe kjo me nervozon.

  Tash skam kerkuar ndonje program tjeter, pasi skam kohe dhe deshir te formatoje cdo here PC, nese vjen puna deri aty.

  Ju pershendes.


  P.S -- Sineri te pershendes.
  Ate qe thua ti e kam perdor, por nuk e di, a te shqafet ty ajo casino?E ajo me shfaqet cdo here qe hap IE, dhe e kam provuar disa here, prap nje lloje del.


  :)

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #63 ne: 07-05-2005, 10:21:39
     merre  ate programin qe kam postuar une me larte Gjumash  ;) se i ka te gjitha brenda  :O

  serialin ta dergoje ne PM

  hajde se me mire do behet  ;)
 • i identifikuar

  #64 ne: 07-05-2005, 10:22:48
  shife mire link, se nuk hapet. :O

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #65 ne: 07-05-2005, 10:26:01
  Faleminderit Gjumash për përshëndetje. Të përshëndes edhe unë ty! :)
  Atë kasino e kam parë për herë të fundit në kompjuerin tim para 2 vjetësh.
  Unë më nuk shoh asnjë reklamë dhe megjithatë e përdor IE (Avant Browser). Ndodh ndonjëherë që hapet ndonjë reklamë por shumë rrallë dhe ato hapen në prapavijë të Avantit se ashtu i kam thënë unë dhe nuk më bezdisin fare. Por siç thashë tepër rrallë më shfaqen reklama.

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #66 ne: 07-05-2005, 10:35:52
   :@ kisha bere nje gabim...provoje tani


  eliminon spyware , trojan-horses , keyloggers , cookies , dailers , spybots , trackware etj etj

  une para 2 oresh e more dhe po me pelqen shume ...........

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #67 ne: 07-05-2005, 13:20:22
  a1 ma co icik serialin e atit prog. ne pm :)

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #68 ne: 07-05-2005, 13:28:02
  nderro avatarin ne fillim  LOL LOL

  ok ok  ;)

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #69 ne: 07-05-2005, 13:39:30
  lol pse ste pelqe ai avatari e ?

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #70 ne: 07-05-2005, 13:51:41
   :P :P pse kujt i pelqen ai  :O

  ta dergova , dhe mos me thuaj qe nuk bene  se eshte i testuar

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #71 ne: 07-05-2005, 15:26:55
  ok e provova dhe offline dhe prap me thot qe esht invalid :(

  • Postime: 1898
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #72 ne: 07-05-2005, 17:14:06
   :P e mire mire
  se dite te bukura do vijne  ;)

  • Postime: 1508
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #73 ne: 11-05-2005, 14:47:27
  Mos ia ke bërë disable hibernate-t?

  Ku mund ta baj enable prap ?????

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #74 ne: 11-05-2005, 15:09:40
  Shko në desktop dhe kliko me të djathtë. E merr Properties. Të del dritarja me disa fletë: Themes Desktop Sceren Saver.
  Ti shkon te Screen Saver dhe shtyp butonin Power. të deld ritare e re me disa fletë Power Shemes Advanced Hibernate... Ti shko te Hibernate. E mbush katrorin para Enable hibernation dhe pastaj Apply dhe OK.
  Pastaj për ta bërë Hibernate sistemin nëse nuk e ke ditur shtyp Start Turn Off Computer. Të dalin tri butona: Stand By, Turn Off dhe Restart. Pra Hibernate mungon. Për ta parë Hibernate e shtyp njëherë në tastierë tastin Shift dhe Stand By shndërrohet në Hibernate. Ti e mban Shift-in e pastaj me maus e shtyp Hibernate ose shtyp shkronjën H.

  Temat e fundit