×
Hyrja
Profili

Ndihme - Tere aplikimet e mundshe jane konvertu ne pdf

Ndihme - Tere aplikimet e mundshe jane konvertu ne pdf

· 21 · 992

 • Postime: 12743
Mishel...............
ne: 13-06-2013, 16:57:58
si teknik qe jeni

ne ekranin e pc sime te tere aplikimet e mundshe si chrome, skype, my compiuter jane konvertu me pdf dhe kur klikon mbi to hapet faqja e pdf e jo aplikimi qe ke kliku

ca i ka ndodh?
« Editimi i fundit: 21-09-2020, 00:01:57 nga InfoZ »

 • Postime: 116
Mand1
#1 ne: 13-06-2013, 17:04:31
Mishel qe mos lodhesh shume bej kete ....cinstalo google chrome dhe instaloje serisht.

Kalo bukur

 • Postime: 12743
Mishel...............
#2 ne: 13-06-2013, 17:07:13
ti thu tu fus i formatim gjithe laptopit? se ska ikone qe nuk eshte konvertu ashtu
Gerti1
#3 ne: 13-06-2013, 17:07:52
Windows 7 ke ti Mishel?
Mos degjo ket Mandin se ky nuk mush mir.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#4 ne: 13-06-2013, 17:08:20
po
Gerti1
#5 ne: 13-06-2013, 17:12:34
Te jan prish File Associations. Mbase nga nai virus.
C'instalo Adobe PDF i her, por kam pershtypjen se nuk do te mbaroj pune.
Nqs nuk rregullohet shif ketu: http://www.sevenforums.com/tutorials/19449-default-file-type-associations-restore.html

 • Postime: 12743
Mishel...............
#6 ne: 13-06-2013, 17:55:48
Gerti rrofsh

u rregullun me ate programin se me c'instalim e kisha provu vete po asigjo su bo

 :)


mgjth kam pershtypjen qe ka nevoje ende per asistence , se kshu o kur laptopin e perdorin kalamajt
Gerti1
#7 ne: 13-06-2013, 20:18:51
Bobobo. Lemsh e paske.
Nuk e di ca antivirusi ke, po shkarkoje ket ketu dhe beji kompjuterit nji full scan.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/security-essentials-download

Vej 2 ose 3 llogari ne kompjuter.
Ti dhe kalamajt. Atyre mos i jep privilegje administrative qe mos shkarkojne dhe te instalojne lojra ne Internet. Dhe llogarise tate veji password qe mos hyjne ke ty.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#8 ne: 13-06-2013, 20:37:13
anti virus kam qillin dhe token..asnje

po i marr ne pune nanji

accountet i ndava dhe i vuna user right perkates


rrofsh prape

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#9 ne: 13-06-2013, 21:01:54
Pse kerkon ndihme ti mishel

ti je njish vete

 • Postime: 12743
Mishel...............
#10 ne: 13-06-2013, 21:21:40
se kto qe me nisi gerti duheshin

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#11 ne: 14-06-2013, 13:04:13
Mishel. Se pari fshi ate program qe del aty, Prej te Start , Control Panel. Programe and Remove aty e ke listen e Programeve qe ke instaluar ne PC, fshie ate RegClean Pro. Pastaj une te keshilloje te instalosh dhe Anti virusin, e Microsoft. Kete theme.

Nese ste ndihmon as kjo, ateher trego.
Diten.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#12 ne: 14-06-2013, 13:21:22
Mishel. Se pari fshi ate program qe del aty, Prej te Start , Control Panel. Programe and Remove aty e ke listen e Programeve qe ke instaluar ne PC, fshie ate RegClean Pro. Pastaj une te keshilloje te instalosh dhe Anti virusin, e Microsoft. Kete theme.

Nese ste ndihmon as kjo, ateher trego.
Diten.


he mo he se me bete si shushke...se di ku jane programet e ku remove LOL

do e bej sapo te iki ne shpi

 • Postime: 12743
Mishel...............
#13 ne: 14-06-2013, 13:22:02
bere mire qe e levize se sdija ku ta hapja...

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#14 ne: 14-06-2013, 17:21:11
Nje menyr tjeter eshte dhe kjo.


1. Shko te start dhe kerko Run dhe shkruaj regedit dhe shtype OK.
2.Kerko pastaj HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\[ext]
3.Pastaj kerko FileExts
4.Fshie  UserChoice
5.Dil nga RegEdit.


Suksese!
Gerti1
#15 ne: 14-06-2013, 17:38:35
E shikon sa te vonum qe jan keta "tekniket" ti Mishel?
Akoma te tregon ky gjumashi si me rregullu file extensions nderkohe qe ti the me siper qe i rregullove dhe biles e vertetove dhe me i foto nga kompjuteri i jot qe ishin rregullu.
Keta punojne ke Top Channel si "Specialist" dhe gjithmon mendojne 10 hapa para. Nuk jan pasiv ndaj problemeve dmth, por jan aktiv. Gjithmon i parashikojne gjerat.

Bej ate qe te thash ne privat se te eshte ber lemsh keq, pastaj ndaj llogarite midis teje dhe perdoruesave te tjere ne shpi.
Gerti1
#16 ne: 14-06-2013, 17:45:14
Edhe kur ta mbarosh ate qe te thash, vej ket programin: http://www1.k9webprotection.com/

Program fantastik me blloku viruse para se te hyjne ke dera. Se nqs hyjne eshte teper vone.

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#17 ne: 14-06-2013, 18:56:01
Gerti1, flm per lavderatat, se ke iden sa i emocionuar jame. lol

Se gjate kohes, qe eshte postuar, kam qen i zen me fushaten e PS, keshtu qe skam pas kohe tju kthej pergjigje.


 • Postime: 12743
Mishel...............
#18 ne: 14-06-2013, 18:58:49
 ^o)  ^o)

do i bej te tera cuna ,,rrofshi...po edhe do e le ashtu se me mire do qe...do bie rehat
Gerti1
#19 ne: 14-06-2013, 19:06:10
S'ka problem Gjumasho. Rendesi ka qe mos te vidhni sa keta te PD-se nqs hypni ne pushtet.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#20 ne: 14-06-2013, 19:08:04
sipas info -ve te fundit fito PD....hani M.. nashti

Temat e fundit