Ndonje Program per te bashkuar video - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndonje Program per te bashkuar video

Ndonje Program per te bashkuar video

· 6 · 1011

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-04-2011, 21:09:09
Kam nevoj per nje program qe bashkon dy video me teper per te shfaqur nje video ne nje kuadrat te vogel brenda ne nje video tjeter sic eshte ajo ne bashkengjitje ose dicka me te avancuar qe e perdorin ne TV neper lajme e tjera qe i vendosin ndonje shkrim marque apo si ai shkrimi ne foto et.
flm..

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-04-2011, 21:53:50
AlbCoder, kjo eshte Montazhe live, dhe kete gje e ka kete menyre :) por, programet per video montazhe jane Adobe Premiere , dhe keshtu me rradhe.

KAlo mire.
Gjumashi

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-04-2011, 22:08:42
adobet i kam gati te gjitha ne pc :) ja po e shkarkoj edhe kete rrofsh

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-04-2011, 22:30:04


Shiko kete foto, eshte nje program per Mac, tani kerko ne google Video Mixer, ndoshta gjene ate qe kerkon ti :)

KAlo mire.

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 15-05-2011, 23:19:13
Adobe premiere por nese don dicka ku te kesh kontroll te plote shiko adobe after effects eshte program profesional qe e perdorin gjithandej neper televizione ne krijimin e reklamave dhe montazhet e videove.

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-05-2011, 06:19:14
Adobe Premiere, eshte posacerisht per kete gje qe kerkon ti. Une e perdor shume kete program, dhe vertet eshte program qe te mbaron pune. Kete program e perdorja kur une punoja ne nje TV. Gjithashtu Adobe After Effects te mbaron pune, por mendoj se Premiere eshte me i lehte per tu mesuar.

Temat e fundit