Nese ke software te nje kompanie ne internet te shkeputesh - te bllokosh lidhjet - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nese ke software te nje kompanie ne internet te shkeputesh - te bllokosh lidhjet

Nese ke software te nje kompanie ne internet te shkeputesh - te bllokosh lidhjet

· 5 · 923

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-11-2009, 19:14:26
Pershendetje.
Nese ke software te nje kopanie ne internet te shkeputesh (lidhjet me ate domain name dhe ip) si.... KA KOHE QE MUNDOHEM POR SKAM ARRITURE.

 Si te nderpej konektimin me site TE CILAT DUA UNE . shembull facebook.com dhe adobi.com?Dhe nese kam programe te tyre t instalura te nderpej gjitha kontete me ta .
Ne pc time mos lejohet ndonje file te bej nje lidhje me faqen e tyre zyrtare.

 Te shkeputi gjitha lidhjet me keto dy faqe.

 Me ndihmoni :

Fjala eshte per Windows XP Trust SP3.
Post Merge: 27-11-2009, 19:50:15Tools - Internet Options - Security - sites Kliko kufizuar. JO KET por diqka me professionale diqka me te sigurt me duhet.
« Editimi i fundit: 27-11-2009, 20:12:10 nga M A X »

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-11-2009, 18:56:16
Mund ta besh ne ate menyr qe shkruan posht, por mund te instalosh dhe programe si psh, anti porn, dhe aty e fut facebook dhe adobe.com si faqe porno dhe sa here qe deshiron dikush te hy ne ato faqe do dali si e bllokuar.
Ose nese ke lidhjen e internetit e ndan me router, ateher ne router mund te besh konfigurimin e URL, qe ato faqe qe nuk deshiron te hapen , mund ti bllokosh.Me respekt.
Gjumashi

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-11-2009, 20:30:49
Une kam ber Bllokim ne dy menyre deri me tani.
Menyra e para:
Tools - Internet Options - Security -

Menyre e dyt:

"c:windowssystem32driv ersetchosts"

Kodi: [Zgjidh]
# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Ceci est un exemple de fichier HOSTS utilisé par Microsoft TCP/IP
# pour Windows.
#
# Ce fichier contient les correspondances des adresses IP aux noms d'hôtes.
# Chaque entrée doit être sur une ligne propre. L'adresse IP doit être placée
# dans la première colonne, suivie par le nom d'hôte correspondant. L'adresse
# IP et le nom d'hôte doivent être séparés par au moins un espace.
#
# De plus, des commentaires (tels que celui-ci) peuvent être insérés sur des
# lignes propres ou après le nom d'ordinateur. Ils sont indiqué par le
# symbole '#'.
#
# Par exemple :
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # serveur source
#       38.25.63.10     x.acme.com              # hôte client x

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 mpa.one.microsoft.com
127.0.0.1 rad.msn.com
127.0.0.1 rad.live.com
127.0.0.1 internet-optimizer.com
127.0.0.1 internetfuel.com
127.0.0.1 interreklame.de
127.0.0.1 interstat.hu
127.0.0.1 ip.ro
127.0.0.1 ipro.com
127.0.0.1 ireklama.cz
127.0.0.1 itadnetwork.co.uk
127.0.0.1 itbannerexchange.com
127.0.0.1 itfarm.com
127.0.0.1 itop.cz
127.0.0.1 itsptp.com
127.0.0.1 ivwbox.de
127.0.0.1 jaco.box.sk
127.0.0.1 jbeet.cjt1.net
127.0.0.1 jcontent.bns1.net
127.0.0.1 jcount.com
127.0.0.1 jdoqocy.com
127.0.0.1 jedonkey.cjt1.net
127.0.0.1 jinisearch.co.uk
127.0.0.1 jinkads.de
127.0.0.1 jkazaa.cjt1.net
127.0.0.1 jnova.cjt1.net
127.0.0.1 joetec.net
127.0.0.1 jokedollars.com
127.0.0.1 js.users.51.la
127.0.0.1 juggler.inetinteractive.com
127.0.0.1 just-hitz.org
127.0.0.1 justwebads.com
127.0.0.1 k.iinfo.cz
127.0.0.1 kanoodle.com
127.0.0.1 keymedia.hu
127.0.0.1 kliks.nl
127.0.0.1 klipads.dvlabs.com
127.0.0.1 kliptracker.com
127.0.0.1 klix.cz
127.0.0.1 kontera.com
127.0.0.1 kqzyfj.com
127.0.0.1 ktu.sv2.biz
127.0.0.1 laih.com
127.0.0.1 lakequincy.com
127.0.0.1 layer-ad.de
127.0.0.1 layer-ads.de
127.0.0.1 lbn.ru
127.0.0.1 lduhtrp.net
127.0.0.1 leadclick.com
127.0.0.1 leadingedgecash.com
127.0.0.1 lightningcast.net
127.0.0.1 lightspeedcash.com
127.0.0.1 link4ads.com
127.0.0.1 linkbuddies.com
127.0.0.1 linkexchange.com
127.0.0.1 linkexchange.ru
127.0.0.1 linkpositions.com
127.0.0.1 linkprice.com
127.0.0.1 linkrain.com
127.0.0.1 linkreferral.com
127.0.0.1 linkshighway.com
127.0.0.1 linkshighway.net
127.0.0.1 linkswaper.com
127.0.0.1 linksynergy.com
127.0.0.1 linktarget.com
127.0.0.1 liquidad.narrowcastmedia.com
127.0.0.1 lnads.osdn.com
127.0.0.1 log.btopenworld.com
127.0.0.1 logging.to
127.0.0.1 logs.erasmas.com
127.0.0.1 lookery.com
127.0.0.1 lop.com
127.0.0.1 lynxtrack.com
127.0.0.1 m.webtrends.com
127.0.0.1 m4n.nl
127.0.0.1 madisonavenue.com
127.0.0.1 mads.cnet.com
127.0.0.1 mads.gamespot.com
127.0.0.1 mailusnow123.com
127.0.0.1 mainos2.mtv3.fi
127.0.0.1 malware-scan.com
127.0.0.1 malwaredomainlist.com
127.0.0.1 malwaredomains.com
127.0.0.1 marchex.com
127.0.0.1 marketbanker.com
127.0.0.1 marketing.3fn.net
127.0.0.1 marketing.888.com
127.0.0.1 marketing.beatport.net
127.0.0.1 marketing.nyi.net
127.0.0.1 marketing.osijek031.com
127.0.0.1 marketingsolutions.yahoo.com
127.0.0.1 marketscore.com
127.0.0.1 mas.sector.sk
127.0.0.1 masterbanners.com
127.0.0.1 mastermind.com
127.0.0.1 masterstats.com
127.0.0.1 matchcraft.com
127.0.0.1 max.i12.de
127.0.0.1 maximumcash.com
127.0.0.1 maxserving.com
127.0.0.1 mbs.megaroticlive.com
127.0.0.1 mbuyu.nl
127.0.0.1 measuremap.com
127.0.0.1 media-adrunner.mycomputer.com
127.0.0.1 media-servers.net
127.0.0.1 media.ftv-publicite.fr
127.0.0.1 media.funpic.de
127.0.0.1 mediacharger.com
127.0.0.1 mediadvertising.ro
127.0.0.1 mediageneral.com
127.0.0.1 mediamayhemcorp.com
127.0.0.1 mediamgr.ugo.com
127.0.0.1 mediaplazza.com
127.0.0.1 mediaplex.com
127.0.0.1 mediascale.de
127.0.0.1 mediatext.com
127.0.0.1 mediavantage.de
127.0.0.1 megacash.de
127.0.0.1 megago.com
127.0.0.1 megastats.com
127.0.0.1 megawerbung.de
127.0.0.1 memorix.sdv.fr
127.0.0.1 metaad.econet.hu
127.0.0.1 metaffiliation.com
127.0.0.1 metafilliation.com
127.0.0.1 methodcash.com
127.0.0.1 metrics.windowsitpro.com
127.0.0.1 miarroba.com
127.0.0.1 microstatic.pl
127.0.0.1 microticker.com
127.0.0.1 milky.stileproject.com
127.0.0.1 mindseti.com
127.0.0.1 minhembio.research-int.se
127.0.0.1 mirror.qkimg.net
127.0.0.1 misstrends.com
127.0.0.1 miva.com
127.0.0.1 mixtraffic.com
127.0.0.1 mjxads.internet.com
127.0.0.1 mkt.cz
127.0.0.1 mochiads.com
127.0.0.1 modemspeedbooster.com
127.0.0.1 mojobucks.com
127.0.0.1 moneyexpert.com
127.0.0.1 monsterpops.com
127.0.0.1 ms-links.com
127.0.0.1 msads.net
127.0.0.1 mtree.com
127.0.0.1 multi1.rmuk.co.uk
127.0.0.1 musiccounter.ru
127.0.0.1 muwmedia.com
127.0.0.1 mvoe.cn
127.0.0.1 my1ads.com
127.0.0.1 myaffiliateprogram.com
127.0.0.1 mybloglog.com
127.0.0.1 mypagerank.net
127.0.0.1 mypowermall.com
127.0.0.1 myrating.ljseek.com
127.0.0.1 mystat-in.net
127.0.0.1 mystat.pl
127.0.0.1 mytop-in.net
127.0.0.1 mytrix.com
127.0.0.1 n69.com
127.0.0.1 naj.sk
127.0.0.1 namimedia.com
127.0.0.1 nastydollars.com
127.0.0.1 navrcholu.cz
127.0.0.1 navstevnost.cz
127.0.0.1 nbjmp.com
127.0.0.1 ndparking.com
127.0.0.1 nedstat.com
127.0.0.1 nedstat.nl
127.0.0.1 nedstatbasic.net
127.0.0.1 nedstatpro.net
127.0.0.1 neocounter.neoworx-blog-tools.net
127.0.0.1 neocounter.net
127.0.0.1 neoffic.com
127.0.0.1 net-filter.com
127.0.0.1 netads.sohu.com
127.0.0.1 netaffiliation.com
127.0.0.1 netagent.cz
127.0.0.1 netdirect.nl
127.0.0.1 neteu.eu
127.0.0.1 netincap.com
127.0.0.1 netpool.netbookia.net
127.0.0.1 netvertising.be
127.0.0.1 network.business.com
127.0.0.1 network.realmedia.com
127.0.0.1 networkadvertising.org
127.0.0.1 new-ads.eurogamer.net
127.0.0.1 new.50bang.com
127.0.0.1 newbie.com
127.0.0.1 newnet.qsrch.com
127.0.0.1 newnudecash.com
127.0.0.1 newt1.adultadworld.com
127.0.0.1 newtopsites.com
127.0.0.1 ng3.ads.warnerbros.com
127.0.0.1 ngadcenter.net
127.0.0.1 ngs.impress.co.jp
127.0.0.1 nitroclicks.com
127.0.0.1 nscpcdn.com.example.com
127.0.0.1 numax.nu-1.com
127.0.0.1 nuseek.com
127.0.0.1 oa.techcrunch.com
127.0.0.1 oas-central.realmedia.com
127.0.0.1 oas.benchmark.fr
127.0.0.1 oas.blick.ch
127.0.0.1 oas.foxnews.com
127.0.0.1 oas.heise.de
127.0.0.1 oas.repubblica.it
127.0.0.1 oas.roanoke.com
127.0.0.1 oas.salon.com
127.0.0.1 oas.signonsandiego.com
127.0.0.1 oas.toronto.com
127.0.0.1 oas.uniontrib.com
127.0.0.1 oas.villagevoice.com
127.0.0.1 oas.wwwheise.de
127.0.0.1 oascentral.businessweek.com
127.0.0.1 oascentral.chicagobusiness.com
127.0.0.1 oascentral.dilbert.com
127.0.0.1 oascentral.encyclopedia.com
127.0.0.1 oascentral.fortunecity.com
127.0.0.1 oascentral.ggl.com
127.0.0.1 oascentral.redherring.com
127.0.0.1 oascentral.reference.com
127.0.0.1 oascentral.register.com
127.0.0.1 oascentral.theonion.com
127.0.0.1 oascentral.thesmokinggun.com
127.0.0.1 observer.cz
127.0.0.1 oewa.at
127.0.0.1 oewabox.at
127.0.0.1 offerforge.com
127.0.0.1 offermatica.com
127.0.0.1 offeroptimizer.com
127.0.0.1 oinadserve.com
127.0.0.1 oinadserver.com
127.0.0.1 ojdinteractiva.com
127.0.0.1 omniture.com
127.0.0.1 oneandonlynetwork.com
127.0.0.1 onenetworkdirect.com
127.0.0.1 onestat.com
127.0.0.1 onewaylinkexchange.net
127.0.0.1 onlinecash.com
127.0.0.1 onlinerewardcenter.com
127.0.0.1 onresponse.com
127.0.0.1 openad.infobel.com
127.0.0.1 openad.travelnow.com
127.0.0.1 openads.friendfinder.com
127.0.0.1 openclick.com
127.0.0.1 openx.cz
127.0.0.1 operaadfilter.com
127.0.0.1 ota.cartrawler.com
127.0.0.1 overpeer.com
127.0.0.1 overture.com
127.0.0.1 owebmoney.ru
127.0.0.1 oxado.com
127.0.0.1 oxcash.com
127.0.0.1 p5.omaha.com
127.0.0.1 pa.penny-arcade.com
127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com
127.0.0.1 partage-facile.com
127.0.0.1 partner-ads.com
127.0.0.1 partner.gonamic.de
127.0.0.1 partner.pelikan.cz
127.0.0.1 partner.topcities.com
127.0.0.1 partner2profit.com
127.0.0.1 partnerkonto.de
127.0.0.1 partners.priceline.com
127.0.0.1 partners.starnetsystems.net
127.0.0.1 partnerz.gada.be
127.0.0.1 passion-4.com
127.0.0.1 passion-4.net
127.0.0.1 passport.baidu.com
127.0.0.1 pay-ads.com
127.0.0.1 pay-to-promote.com
127.0.0.1 paycounter.com
127.0.0.1 paydayasap.com
127.0.0.1 paypopup.com
127.0.0.1 payserve.com
127.0.0.1 pbnet.ru
127.0.0.1 pcash.imlive.com
127.0.0.1 pcekspert.com
127.0.0.1 pcwizz.com
127.0.0.1 pennyweb.com
127.0.0.1 pepperjamnetwork.com
127.0.0.1 performancing.com
127.0.0.1 pgpartner.com
127.0.0.1 phoenix-adrunner.mycomputer.com
127.0.0.1 phpadsnew.new.natuurpark.nl
127.0.0.1 pillscash.com
127.0.0.1 pimproll.com
127.0.0.1 planetactive.com
127.0.0.1 play4traffic.com
127.0.0.1 plugrush.com
127.0.0.1 pointroll.com
127.0.0.1 pop-under.ru
127.0.0.1 pop6.com
127.0.0.1 pops.freeze.com
127.0.0.1 popub.com
127.0.0.1 popularix.com
127.0.0.1 popunder.ru
127.0.0.1 popup.msn.com
127.0.0.1 popupad.net
127.0.0.1 popupmoney.com
127.0.0.1 popupnation.com
127.0.0.1 popups.infostart.com
127.0.0.1 popups.ru
127.0.0.1 popupsponsor.com
127.0.0.1 popuptraffic.com
127.0.0.1 porngraph.com
127.0.0.1 porntrack.com
127.0.0.1 postmasterbannernet.com
127.0.0.1 potenza.cz
127.0.0.1 prchecker.info
127.0.0.1 precisionclick.com
127.0.0.1 precisioncounter.com
127.0.0.1 predictad.com
127.0.0.1 premium-offers.com
127.0.0.1 premiumcash.de
127.0.0.1 primaryads.com
127.0.0.1 primetime.net
127.0.0.1 prisjakt.research-int.se
127.0.0.1 privatecash.com
127.0.0.1 pro-advertising.com
127.0.0.1 pro-market.net
127.0.0.1 pro.i-doctor.co.kr
127.0.0.1 proaffili.net
127.0.0.1 profero.com
127.0.0.1 professorbanner.com
127.0.0.1 profiler.engagd.com
127.0.0.1 projectwonderful.com
127.0.0.1 promo.badoink.com
127.0.0.1 promo.elitepvpers.com
127.0.0.1 promo1.webcams.nl
127.0.0.1 promobenef.com
127.0.0.1 promos.fling.com
127.0.0.1 promote.opera.com
127.0.0.1 promote.pair.com
127.0.0.1 promotionpalace.com
127.0.0.1 promozia.de
127.0.0.1 pronetadvertising.com
127.0.0.1 proton-tm.com
127.0.0.1 provexia.com
127.0.0.1 prsitecheck.com
127.0.0.1 psstt.com
127.0.0.1 pub-g.ifrance.com
127.0.0.1 pub.chez.com
127.0.0.1 pub.club-internet.fr
127.0.0.1 pub.hardware.fr
127.0.0.1 pub.opt.pf
127.0.0.1 pub.realmedia.fr
127.0.0.1 publi.grupocorreo.es
127.0.0.1 publi2.grupocorreo.es
127.0.0.1 publiads.com
127.0.0.1 publicidad.elmundo.es
127.0.0.1 publicidad.ya.com
127.0.0.1 publisher.to
127.0.0.1 pubs.branchez-vous.com
127.0.0.1 pubs.lemonde.fr
127.0.0.1 q.azcentral.com
127.0.0.1 qckjmp.com
127.0.0.1 qctop.com
127.0.0.1 qksrv.net
127.0.0.1 quantcast.com
127.0.0.1 quantserve.com
127.0.0.1 quarterserver.de
127.0.0.1 questaffiliates.net
127.0.0.1 quigo.com
127.0.0.1 quinst.com
127.0.0.1 rad.msn.com
127.0.0.1 radiate.com
127.0.0.1 rampidads.com
127.0.0.1 rank.ivws.net
127.0.0.1 ranking-charts.de
127.0.0.1 ranking-hits.de
127.0.0.1 ranking-liste.de
127.0.0.1 rankyou.com
127.0.0.1 rapidcounter.com
127.0.0.1 rate.ru
127.0.0.1 rb1.design.ru
127.0.0.1 realads.realmedia.com
127.0.0.1 realcastmedia.com
127.0.0.1 realclix.com
127.0.0.1 realmedia-a800.d4p.net
127.0.0.1 realtechnetwork.com
127.0.0.1 realtechnetwork.net
127.0.0.1 realtracker.com
127.0.0.1 redsherriff.com
127.0.0.1 reduxmedia.com
127.0.0.1 reefaquarium.biz
127.0.0.1 referralware.com
127.0.0.1 regnow.com
127.0.0.1 reklam.prisjakt.nu
127.0.0.1 reklam.rfsl.se
127.0.0.1 reklama.mironet.cz
127.0.0.1 reklama.reflektor.cz
127.0.0.1 reklamcsere.hu
127.0.0.1 reklame.unwired-i.net
127.0.0.1 reklamer.com.ua
127.0.0.1 reliablebanners.com
127.0.0.1 relmaxtop.com
127.0.0.1 remotead.cnet.com
127.0.0.1 reply.mediatris.net
127.0.0.1 republika.onet.pl
127.0.0.1 retaildirect.realmedia.com
127.0.0.1 revenue.net
127.0.0.1 revenuedirect.com
127.0.0.1 revenuegateway.net
127.0.0.1 revenuepilot.com
127.0.0.1 revsci.net
127.0.0.1 revstats.com
127.0.0.1 rewardster.com
127.0.0.1 richmails.com
127.0.0.1 richmedia.yimg.com
127.0.0.1 richwebmaster.com
127.0.0.1 richwebmedia.com
127.0.0.1 ricollect.research-int.se
127.0.0.1 rightmedia.net
127.0.0.1 rightstats.com
127.0.0.1 rl.auto.ru
127.0.0.1 rle.ru
127.0.0.1 rmads.msn.com
127.0.0.1 rmedia.boston.com
127.0.0.1 rmxads.com
127.0.0.1 rnd.yxo.ru
127.0.0.1 roar.com
127.0.0.1 robotreplay.com
127.0.0.1 roia.biz
127.0.0.1 roings.com
127.0.0.1 roiservice.com
127.0.0.1 rok.com.com
127.0.0.1 rose.ixbt.com
127.0.0.1 rotabanner.auto.ru
127.0.0.1 rotabanner.com
127.0.0.1 rotabanner.izvestia.ru
127.0.0.1 rotabanner.rian.ru
127.0.0.1 rotator.juggler.inetinteractive.com
127.0.0.1 rpts.net
127.0.0.1 ru-traffic.com
127.0.0.1 ru4.com
127.0.0.1 sacserv.com
127.0.0.1 safelists.com
127.0.0.1 sageanalyst.net
127.0.0.1 sbx.pagesjaunes.fr
127.0.0.1 scopelight.com
127.0.0.1 searchbar.us
127.0.0.1 searchfeast.com
127.0.0.1 searchmarketing.com
127.0.0.1 searchramp.com
127.0.0.1 secure.webconnect.net
127.0.0.1 secureads.ft.com
127.0.0.1 sedoparking.com
127.0.0.1 sedotracker.com
127.0.0.1 seeq.com
127.0.0.1 sensismediasmart.com.au
127.0.0.1 seo4india.com
127.0.0.1 sepa
192.150.18.117 adobe.com
69.63.187.19 facebook.com

[Ndreqa vendndodhjen e hosts —Syrgjyn]

Anti Porn jam duke instaluar.
Ne Ruter ose Modem  si behet ky bllokim?

Post Merge: 28-11-2009, 21:19:20Pytja e pergjithshme:

 Kerkoj:

 Nje Program ( software ), i cili te mundeson bllokomin e domain dhe ip te pergjithshme shembull.
Dedekton gjithe Subdomain , i gjen gjitha lidhjet mes kompjutert personal (pc), me faqe te cilen e percakton.
 Dhe ndalon qdo mardhenje informative mes Kompjuterit Persoanl (pc), me faqen te cilen e percaktone.

Thjesh me duhet me bllokim Total me faqen te cilen perckatoje ( ne mes pc dhe hostit  te ndalohen gjithe komunikimi).

Anti Porn - Nuke ploteson kerkesat te cilat kerkoj une.
Post Merge: 30-11-2009, 19:44:28Si duket eshte e pa mundur kjo qfare kerkoj une?
« Editimi i fundit: 30-11-2009, 19:44:28 nga LuLiKraS »

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 30-11-2009, 23:55:40
Cfare Routeri perdor ti?Psh une e kam routerin Planet dhe kur hy tek adresa e routerit qe fillon me 192.168.*.*
aty e ke nje opcion URL filter dhe mund te heqesh faqet qe ty te pengojn.

Ti cfare deshiron te besh?deshiron te krijosh nje rrjet?dhe me jep nje skem cfare rrjete do te krijosh?

ME respekt.
Gjumashi!

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 01-12-2009, 19:04:40
Une ruter nuk kam  vetem MODEM :
Compania Belgacom Belgjike.I nderuar per qfare ke fjalen, ket RRJET spo e kuptoj qfare do te thot (une kuptoj eshte linje interneti por une e kam nje te vetem ketu).

Temat e fundit