Perdorimi i Deep Freeze?! - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Perdorimi i Deep Freeze?!

Perdorimi i Deep Freeze?!

· 6 · 962

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 21-04-2011, 12:51:52
hera par qe instalova programin deepfreeze kam versionin 7 por nuk po e mar vesh dhe aq mire mbase e instalova thash ti bej nje prove,shkarkova dicka e lash ne desctop dhe i bera nje restart kompjutrit por ajo qe shkarkova ishte akoma aty nuk e di fare se si perdoret ky program prandaj e hapa kete teme ndoshta ka persona ne forum qe kane internet kafe ose e kan perdorur kete pro.SI aktivizohet apo caktivizohet?
« Editimi i fundit: 21-04-2011, 15:01:53 nga Gjumashi »

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-04-2011, 15:01:01
Se pari kliko te ikona e deep freeze qe ndodhet te ora duke mbajt shift shtypur.

dhe do hape nje dritare e till.Nese e len Boot Frozen, ateher e mban mend konfigurimin e Windowsit sic e le ne ate moment dhe e ruan ate...

E fundit eshte qe te caktivizohet deep freeze :)

Por duhet te kesh nje gje...

Se gjate instalimit te kerkon se cilet Particion te Diskut deshiron te aktivizohet deep Freze :) a deshiron vetem C, D apo Dicka tjeter.

KAlo mire.
Gjumashi

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-04-2011, 20:15:07
gjumashi rrofsh o vllai po mesaduket ky ne photo qe me ke treguar ti eshte nje version me i vjeter e kam par dhe ne vende tjera kete menyren me shift po ka nje gje qe une nuk kam ate ikonin si ore qe thua ti kam dy ikona (exe) njera Deep Freeze Console tjetra Deep Freeze Administrator ja dhe pamnjet jane keto:
Sistemi Operativ eshte Windows 7 kurse programieshte me versionin me te fundit.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 21-04-2011, 23:23:04
Pershendetje AlbCoder , e shikoje fotot e tua, por e di cilin version e ke instaluar ti?Ate qe eshte per rrjetat kompjuterike.

Po tani, aty localhost duhet te vendosh ip adresen e serverit, psh 192.168.X.X ate vendon aty dhe pastaj i vendon dhe Ip e atyre qe jan lidhur ne rrjet.

Ty te duhet per PC personale, apo per ato ne rrjet?

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 22-04-2011, 12:24:56
per pc personale :(
Deep Freeze 7.20.020.3398

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 22-04-2011, 12:58:43
Gjumashi flm shume per pergjigjet por e hoqa komplet ate version nuk ishte per mua dhe kerkova nje version me te ulet qe punon ne wondows 7 instalova deep freeze 6.61 dhe punon bukur fare flm.

Temat e fundit