Problem me folderat ne nje HDD te jashtem - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Problem me folderat ne nje HDD te jashtem

Problem me folderat ne nje HDD te jashtem

· 2 · 407

  • Postime: 201
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 21-11-2010, 21:49:46
Pershendetje,

kam nje HDD te jashtem 500G dhe e kam te ndare ne 3 particione.
Ne cdo pasrticion kam pas foldera normal dhe foldera te fshehte.Momentalish t nuk me gjendet asnje folder ne HDD, por files qe kam jane ende nuk jane te fshire.Folderat qe i kisha te fshehur mund ti shoh, kurse te tjeret jo.

Ndonje keshille sesi mund ta rregulloj kete problem, pasi qe te gjej nje file ne HDD duhet te humbas 3 ore kohe

Faleminderit

  • Postime: 3239
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-11-2010, 23:16:10
Lidhe HDD me PC dhe pastaj shifi cfare shkronja dalin ne particionet si E, F, H, G

dhe shko pastaj ne start , run dhe shkruaje cmd
dhe do dali c:\...\dhe shkruaje E':
dhe do dali pastaj E:\ shtype kete
E:\attrib /s /d - s -h
dhe shtype enter dhe do ti nxjerri gjithe folderet qe i ka hdd.

Kalo mire.
Gjumashi

Temat e fundit