Problem me Zerin. - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Problem me Zerin.

Problem me Zerin.

· 9 · 1274

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

ne: 20-03-2011, 01:54:06
desha te di pse nuk bon tingulli startues kur hapet pc ja
 nese mundeni me  um tregu flm !
 
« Editimi i fundit: 20-03-2011, 11:15:25 nga Gjumashi »

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-03-2011, 11:17:33
Deejvid, PC jote ndoshta nuk i ka te instaluar Driver e Zerit.

Shko te start, pastaj shikoje windows update, dhe leje te kerkoje update, pastaj do shikosh aty dikundi ku shkruan per driver e zerit dhe beje download.

Si te besh ristart ateher do punojn.

Ose mund te jete qe autoparlantet nuk i ke lidhur mire. Shikoje dhe nje here ato fishet mbas.

Diten e mire,
Gjumashi

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 20-03-2011, 19:17:35
ku te shkoj pastaj
 gjumash shihe ket skrin shoot

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-03-2011, 20:58:25
Plako shtyp Start direkt ne fund te shfaqet nje tabel e vogel per te bere search dhe aty shkruaj Windows Update

edhe pse me siguri nuk te eshte instaluar driveri

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-03-2011, 21:04:50
deejvid , por ti e di qe nuk e ke windows 7, por e ke XP, por te modifikuar.

Keshtu qe ne ate menyre qe e provon ti, nuk do funksionoje ai.

Kerko neper forume wareze, programe qe kerkojn Driver per PC.

Cfare modeli ke PC?

Kalo mire.
Gjumashi

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 20-03-2011, 21:52:15
intel r
pentium 4 cpu 2.79ghz
 2.80ghz 512 mb of ram     
firma dell

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 20-03-2011, 22:09:47
po ashtu esht  o ghumash wind xp ? pasi e formatizova ma modifikoj me win 7
 siq ju kam treguar,  mund te krijoj ndonje prb apo esht me mir se wind xp
 kot puna  zerit
 

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-03-2011, 23:41:05
Kliko ketu

Ketu i ke gjithe driver per Dell.

Kalo mire.
Gjumashi

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 21-03-2011, 19:57:26
flm  ,,kot sepaska shum pun,, le krejt lole
  naten  e mir.

Temat e fundit