Si te konvertoj dizjanin nga CorelDRAW ne file .PGM - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te konvertoj dizjanin nga CorelDRAW ne file .PGM

Si te konvertoj dizjanin nga CorelDRAW ne file .PGM

· 7 · 933

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 01-03-2012, 13:26:08
Përshendetje.

 Kam nje maqine te vitit 1991  Morbidelli U46  eshte maqine per zdruktari.

 Une kam provuar per ta lidhe me kompjuter por problemi eshte se maqinen skam pas mundesi me lidhe me kompjuter.


 Tani une dua ta pergaditi dizjanin ne CorelDRAW por spo kam mundesi me ruajt nga ne format .PGM

Ju lutem kush nga ju do me ndihmoje per te me dhen keshilla per file PGM qe te mund te perdori nje programe qe mund te pergadit punime dhe ruajtur ne format .PGM


 Ju lutem kush nga ju munde te na ofron ndihme

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 01-03-2012, 22:20:56
Tani nuk e di cka po te nevojitet ty konkretisht, por Adobe Photoshop CS5 te pakten te jep mundesine per ti ruajtur fajllat ne formatin .pgm  .

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 01-03-2012, 23:22:36
Po por problemi eshte se punimet vizatimet mund te behen ne CorelDRAW sepse ne Adobe PhotoShop CS5 Nuk mi ofron ato mundesi...

 Eshte shume e veshtire per te caktuar shembull thellesin e prerjes se drurit etj etj ...

 Kurse CorelDraw te ofron shume mundesi.

 Ky eshte problemi une dua qe punimet te behen nga CorelDRAW ne pormat PGM

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 07-03-2012, 15:10:52
Nese fajllat qe i punon ne Corel Draw te nevojiten te jene te formatit .pgm per ti perdorur diku tjeter, atehere provo keshtu, Ruajt fajllat  nga corelDrow te nje formati qe mundesh me e hap me Photoshop, mandej prej aty i runa ne .pgm .   Se di provo..

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 11-03-2012, 19:55:59
nuk fuksion

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 17-04-2012, 23:46:15
.......

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-04-2012, 02:17:03
Ja njerz ka do karakteristika sepse kjo ne ket maqine percaktohen tehat ose si te them thikat qe prejn dhe jan te emrtuma me emer dhe duhet caktuar thellsin e prerjes por problemi qendron se as ne Corel nuk kam pas mundesi une tani kam gjet Programie te shumta me te cilat po punoje si pershembull

ArtCAM pro 2011 ose 2012  dhe shum programe te tjera qe  perfundojne me prapashtesen CAM ose CAD.

 Dhe kjo maqine e ka gjuhen e vet programuse dhe ndryshon nga versionet dhe tipet me te reja do te thot kishte shum karakteristika te veqanta te kesaj serie e cila nuk perputhej me serijat me te reja qe do te thot kisha veshire te gjej informacione ne internet poashtu librin e maqines e kam ne gjermanisht.

 Por tani eshte ne rregull  Filet nga ArtCam Pro 2011 qe do i ruaj si Dizjani.art do te konvertohen ne .pgm per Morbidelli U46 1991 nme ndihmen e nje konvertusi te veqate i cili eshte duke u ndertuar njga nje programus por problemi eshte se po me kushton shum shtrejt 1000euro me ka kerkuar vetm per te me pergaditur ket  programin konvertusein.

Temat e fundit