Sygjerim rreth Wireless Modem - Ndihmë | Internet & Kompjuter

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sygjerim rreth Wireless Modem

Sygjerim rreth Wireless Modem

· 5 · 430

 • Postime: 342
 • Karma: +0/-0

ne: 17-10-2013, 22:47:38
Mirmbrema te gjithve!

Po shikoja Modem/Router me Wireless ne ebay dhe doja ndonje sygjerim nga ju pasi un sja kam shum haberin ketyre.
Un perdor nje modem TPLink por sme kap shum larg. Le te themi qe eshte pak acarues pasi mund te kapi 6-7M dhe nqs largohem 1-2M me larg nuk kap (ambient shtepie dhe ka rreth 2 faqe muri perpara.

Dhe nja 2 pyetje amatore nqs ka mundesi.
Po shikoja te mernja nje Bluetooth per laptopin por shikoj qe jane nga 1-3$, cmim shum i lire ky: (BLUETOOTH DONGLE USB MINI WIRELESS PORTABLE ADAPTOR FOR PC LAPTOP) a jan te sakte apo...

Pyetja e fundit: Bluetooth Headset qe jane te markave per celulare (nokia, motorola etj) funksionojne me cdo lloj Bluetooth apo vetem per markat perkatese?

Kush ka koh te lexoj dhe te japi nje pergjigje e mirpres (Modemi me intereson me teper se keto cmime nga 2$ kane).

Thnx all!

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-10-2013, 19:23:13
Se pari, nese deshiron te marresh Router qe te kete val shume, ateher jane keto
dhe kapin shume vale, por tani, sa i perket asaj qe thua ti brenda nje shtepie, une do te kisha keshilluar te marresh keshtu.

jane shume praktike brenda nje shtepie. Une perdore dhe jame shume i kenaqur. Per ate te keshilloje dhe ty.

Kurse sa i perket Bluetoot headset, ato punojn dhe me bluetooth tjere, qe jane ne laptop ose qe vendohen ne PC.

Kalo mire.
Gjumashi.

 • Postime: 342
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 19-10-2013, 19:51:53
Si funksionon kjo?
E kuptova mir apo kjo funksionon ndermjet rrymes elektrike? dmth e ve ne prize dhe kudo qe te ve laptop kam internet?
Do ishte mire nqs do me punonte paralel me Wireless (kjo e dyta me duhet patjeter per tablet, smartphone).

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-10-2013, 14:53:38
E para, punon keshtu. e vendon tek kati i 3, dhe aty ke dhe Wlan dhe Lan. Kurse kjo e dyta e kam testuar une ben. keshtu qe pa merak.


Kalo bukur dhe folim.

 • Postime: 342
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 24-10-2013, 14:25:46
Rrofsh per pergjigjen :). Po i shikoj 1 her

Temat e fundit