×

Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech (Titra Shqip)

Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech (Titra Shqip)

· 1 · 879

  • Postime: 47
CoLd FiRe™
ne: 20-03-2011, 22:00:14
Fjalimi i Mbretit - The Kings Speech

Lloji i filmit: Dramë / Histori.

Premiera Zyrtare:10 Dhjetor 2010.

Regjia:Tom Hooper.

Skenari:David Seidler.

Aktorët:Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi, Robert Portal.

Përktheu:CoLd FiRe™

Formati:mp4

Madhësia:350mbRreth filmit:Pas  vdekjes së babait të tij, Mretit Xhorxh i V' dhe dorëheqjes  skandaloze  të vëllait të tij, Eduartit të VIII'  Berti, i cili vuan nga probleme  me të folurit gjatë gjithë jetës së tij, bëhet papritur Mbret. Është  mbreti i ri i Anglisë, Xhorxhi i VI'. Vendi është në prag të luftës së  dytë botërore. Gruaja e tij mbyll një takim me një mjek gjuhe m i cili  quhet Lionel Log. Pas një fillimi të vështirë mes tyre, dy burrat  ndjekin një mënyrë të veçantë kurimi dhe një miqësi e madhe lind mes  tyre.
[video=youtube;pzI4D6dyp_o]http://www.youtube.com/watch?v=pzI4D6dyp_o[/video]

Kodi: [Zgjidh]
http://www.fileserve.com/file/fCVhKvw