×

SERIALE SHQIPTARE

SERIALE SHQIPTARE

· 24 · 10933

 • Postime: 16
pena
ne: 02-08-2005, 00:54:58
Pyetja ime per ju edhte cili serial shqiptar qe ju pelqen me se shumpti. Mua me pelqejn FAMILJA MODERNE, dhe KAFENEJA JON.. flm

 • Postime: 1
beqa
#1 ne: 20-03-2006, 12:38:08
kafeneja jone

 • Postime: 1258
 • Gjinia: Mashkull
DragonFire
#2 ne: 20-03-2006, 13:08:48
kafeneja jnone edhe mue

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#3 ne: 20-03-2006, 14:15:50
Une te dyja i kam qejf edhe Familjen dhe Kafenen...

Korabin , Zanen , Saranden loqka i kam gjithe.. :)

 • Postime: 1
valish
#4 ne: 30-03-2006, 21:43:06
korabi dhe zana

 • Postime: 36
 • Gjinia: Femer
Canim
#5 ne: 02-04-2006, 10:17:05
Nga serialet tona vendore me pelqejne pa mas shum Familja Moderne dhe Kafeneja Jone -Te Oki ahah ok tung klm.

 • Postime: 2
bujaria
#6 ne: 10-04-2006, 17:51:45
kafeneja me se shumti

 • Postime: 2
bujaria
#7 ne: 10-04-2006, 17:53:17
prap bujari shum pom pelqejn serialet vendore po pak po kemi

 • Postime: 338
Era e Dashnis
#8 ne: 10-04-2006, 19:12:53
FAMILJA MODERNE ... ky serial ka nje linj te ndryshme nga ajo e kafenes... eshte me i thell eshte me i mire thjesht!ka me shume kualitet Familja si nga aktoret gjithashtu edhe stili i humorit etc.!!!

e pelqej shume rolin e Korabit dhe te Zanes, sidomos kjo e fundit!por sdo mundja te perjashtoj asnjerin nga rolet...sepse Buqja...daja... gjyshja...lonig...e tc!te gjithe jan vertet vertet te mrekullueshem!!!!

tek Kafeneja me pelqen Saranda...tjeret sme pelqejne!!!

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#9 ne: 11-04-2006, 14:01:52
Dy serialet vendore qe tashme kane zgjuar kureshtjen e shume TV spektatoreve shqiptare,Familja moderne dhe Kafeneja jone,ia vlen te percillen sepse aty cdo gje flet per perditshmerine dhe aktualitetin tone bashke me problemet qe na percjellin.
Une me shume e pelqej "Kafeneja jone" sepse aty non stop"detyrohesh"te qeshesh.Njeriu yne(shqiptar) ka nevoje per humor me shume se cdo kush tjeter.
Niveli i aktoreve eshte i pelqeyshem!Dallohen Saranda,Elezi(Kafeneja jone),Zana,Buqja,Daja(Familja moderne).

 • Postime: 297
 • Gjinia: Femer
PrincesFiona
#10 ne: 13-04-2006, 20:54:41
:)

E trent valla ani qfare stajllingu .. :DAni keto dy  :D

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#11 ne: 18-04-2006, 09:09:23

 • Postime: 7017
 • Gjinia: Femer
erlehta
#12 ne: 17-07-2006, 10:25:40
Këto seriale i ka trasmetuar RTK-ja???

Nga c`po shoh nga fotot  me duken si pjese nga emisione apo spektakle   :D


 • Postime: 1015
Ladyx
#13 ne: 17-07-2006, 17:47:14
Me ka pelqyer çdo here " Kafeneja jone" deri sa nuk fillova ta percjelle "Perralle me tupan" .Mezi qe po pres te fillojne seriat e reja nga ky serial se motiiiii me ka marr malli per te.

 • Postime: 3096
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#14 ne: 24-07-2006, 03:45:42
Me pelqejnë pa mas  te dy serialet si Famlija Moderne ashtu edhe Kafeneja jone-Te Oki por me serialin Familja Moderne jam disi me e lidhur se shume me heret kam filluar ta shikoj dhe artistat me duken sikur se jane anetar te familjes time nuk mundem te pres qe te vij e diela dhe ta shikoj episodin por tani qe jemi ne sezonin veror nuk e japin dhe mezi po pres qe te filloj perseri me ka marr malli per Korabin koleren,per Zanen qe eshte very nice girl,per dajen,per gjyshen,Longin,Ardin te gjithe gjithashtu edhe Perralle me tupan me pelqen shume ka shaka shume te mria dhe me se shumti me pelqen Shpresa motiiiiiiiiii se kam pa ehehheh tung .

 • Postime: 7017
 • Gjinia: Femer
erlehta
#15 ne: 11-09-2006, 18:37:50
Dje pata rastin te shihja per te paren here nje pjese nga "Familja Moderne" Nuk mu duk interesante ndoshta per shkak te veshtiresis ne kuptimin e dialektit.

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#16 ne: 26-04-2007, 04:38:40
Dje pata rastin te shihja për te parën herë një pjesë nga "Familja Moderne" Nuk mu duk interesante ndoshta për shkak te veshtiresis ne kuptimin e dialektit.

Pak e ke nga veshtiresia ne kuptimin e dialektit por edhe eshte veshtire sepse nuk ke ndjekur nga fillimi dhe nuk e din si eshte seriali, sikur te kishe ndjekur nje pjese te madeh te serive atehere me siguri do te ishte duk me mire, vazhdo ndiqe tash besoj qe do te pelqej,por nuk ka edhe shume seri mbase eshte ne mbarim, sdi a do vazhdoje me tutje.

 • Postime: 7017
 • Gjinia: Femer
erlehta
#17 ne: 10-05-2007, 04:47:20
Pak e ke nga veshtiresia ne kuptimin e dialektit por edhe është vështirë sepse nuk ke ndjekur nga fillimi dhe nuk e din si është seriali, sikur të kishe ndjekur një pjesë te madeh te serive atëherë me siguri do të ishte duk me mirë, vazhdo ndiqe tash besoj qe do të pëlqej,por nuk ka edhe shumë seri mbase është ne mbarim, s'e di a do vazhdoje me tutje.

Po, Baby , ke te drejte, kur je ne brendesi te rrjedhjes se ngjarjeve, eshte me ndryshe.

 • Postime: 26
VESHTRO.com
#18 ne: 16-07-2007, 18:56:00
Po serialet e vjetra Shqiptare kush i mban mend?

Agimet e stines se madhe apo Emblema e dikurshme? :D
Capkenja
#19 ne: 30-07-2007, 16:34:27
Une kam pas pelqeyer serialin Njerez dhe fate...

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#20 ne: 20-08-2007, 05:59:05
Unë kam pas pelqeyer serialin Njerez dhe fate...

Kam pas pare edhe une dikur ne vidjo, disa episode te ketij dhe me ka pelqyer shume. Ishte shume realist, shume njerezor dhe me mesazhe te fuqishme e tema shume aktuale. Me ka pelqyer shume vertet. Kam deshire ta blej e ta kem nje dite, komplet si serial. ;) Me thote dikush se ku mund ta gjej e ta blej?!

 • Postime: 195
endritii
#21 ne: 04-11-2007, 17:48:21
me thene te drejte NJEREZ DHE FATE me ka pelqyer me se shumti.

sepse tregon nje pjese te realiteti tone, apo jam gabim?

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
Dalber
#22 ne: 04-11-2007, 18:17:24
SHIQPERIA vetem njerez dhe fate ka si serial apo po ja fus kot un :D :D
Capkenja
#23 ne: 22-11-2007, 12:46:40
vetem ate ka mesa di une :D
 

Ku mund te shikoj seriale turke?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:29:16
nga M A X