Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Gjithcka nga kinemaja boterore

Pergjigje nga: 1dhe1.com, Gjumashi

Shiko Filma Online!

1dhe1
14-03-2021, 20:31:02
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Lajmet, dreamm, CrYsTaL TeaRs

FRIENDS

12:51
13-05-2020, 18:57:53
 
seriali friends.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Screenshot_20200210-085615.jpg
eeed14d2ed166061ecc3de1f48cddfec3bcb59af.jpg
M A X
22-12-2019, 20:44:45

“Marriage Story”

Përflitej si një kryevepër prej muajsh, por popullata e gjerë mundi ta shohë në Netflix që prej 6 dhjetorit. Nëse nuk e keni parë, merrni të dashurin/ën, burrin/gruan a partnerin dhe kushtojini vëmendje. Le të shërbejë “Marriage Story” si një fabul nga e cila duhet nxjerrë mësim. Gjithçka nis me Charlie (Adam Driver) që rrëfen gjithë gjër
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjumashi, erlehta, lookingtest

Black Widow

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, Parloté, Gjumashi

Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses

M A X
27-11-2019, 21:39:32
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
25-10-2019, 00:07:50

4 filma horror bazuar në histori të vërtetë

1. The Conjuring (2013)Në vitin 1971, një familje me pesë vajza u shpërngul në një shtëpi të vjetër në Rhode Island. Në shtëpi fillojnë të ndodhin gjëra të çuditshme, takime me fatazma, madje dhe një pushtim. Familja vuajti nga këto fuqi të mbinatyrshme për nëntë vjet, që ngjallën interes te dy ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Ford v Ferrari 🎬

M A X
12-10-2019, 16:34:17
Trailer 2
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-10-2019, 15:05:42

Picard

Star Trek: Picard
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
14-09-2019, 23:33:08

Filmat që duhet të shihni kur ndiheni të mërzitur

Ka njerëz që zhyten në trishtimin e tyre dhe e përforcojnë më tej duke parë filma për të qarë e duke dëgjuar këngë depresive. Ka njerëz që bëjnë çmos të dalin nga gjendja e mërzisë dhe gjejnë mënyra për t’i ngritur humorin vetes, si përshembull një komedi e mirë. Në vijim gjeni një listë me film...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-03-2019, 18:34:51

Stranger Things 3

Trailer i Stranger Things sezoni 3. Nje nga serite me interesante te viteve te fundit. Se shpejti ne Nettlix
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
21-01-2013, 10:52:47

'Argo' fitues i Globit të Artë në Hollivud

Filmi Argo është fituesi surprizë i Globit të Artë në Hollivud. Mbrëmë ai fitoi çmimin filmi më i mirë dramatik dhe Ben Aflek fitoi Globin e Artë si regjisori më i mirë. Mendohej që këto çmime t'i fitonin ose filmi Lincoln ose Zero Dark Thirty. Megjithatë, Daniel Dei Luis fitoi Globin e Artë si ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti

“The Hangover”

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq

Oscar 2012

ßåßy ღ
29-02-2012, 12:04:52
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-02-2012, 14:41:02

Cmimet Bafta

Meryl Streep ka fituar çmimin Bafta si aktorja më e mirë për interpretimin e saj në filmin ‘The Iron Lady’, ku aktorja e famshme luan rolin e ish-kryeministres së Britanisë së Madhe, Margaret Thatcher. 62-vjeçarja mundi konkurrencën e aktoreve Michelle Williams, Viola Davis, Tilda Swinton dhe Be...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, dreamm, olti

The Godfather - Kumbari

vullkani
14-01-2012, 22:36:43
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-12-2011, 19:16:11

Mission Impossible: Ghost Protocol

Fundjava që lamë pas shënoi në Shtetet e Bashkuara një sukses të filmit të katërt të sagës “Mission Impossible: Ghost Protocol”. Sipas mediave amerikane, filmi me spiunin Etan Hunt të interpretuar nga Tom Cruise, ka arkëtuar në box office 26.5 milionë dollarë. Filmi në fjalë, aventurat e të cili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-12-2011, 23:35:55

10 filmat më të mirë të vitit 2011

Çfarë e bën një film të mirë – çfarë e bën një film të jetë më i miri i vitit – nuk është vetëm një lëvizje e denjë prej sekondash sa këtu dhe atje, por një vazhdimësi eksperiencash të mbledhura bashkë. Atëherë si është zgjedhur filmi më i mirë i vitit 2011? Si arrijmë të drejtpeshojmë debutimin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, regrets, olti

Steven Spielberg

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:16:19

“Rocky Balboa”, filmi më i mirë sportiv

Është roli me të cilin aktori Sylvester Stallone është shndërruar në një prej personazheve më të famshëm të Hollywood-it. Filmi “Rocky Balboa” ka mposhtur konkurrencën e filmave “Cool Runnings” dhe “Million Dollar Baby” dhe ka triumfuar në ‘garën’ për shpalljen e filmit më të mirë sportiv.Produk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: regrets, olti

Marilyn Monroe

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 15:55:14

“West Side Story”

“West Side Story” rikthehet në Hollivud50 vjet pasi versioni origjinal i filmit ikonik, “West Side Story” ka pasur premierën, protagonistët u përjetësuan në Hollivud me yjet e Rita Moreno, George Chakiris dhe Russ Tamblyn. Gjurmët e tyre tanimë gjenden në çimenton e oborrit të “Grauman Chinese T...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-11-2011, 10:56:01

‘Immortals’ kryeson në box-office në Amerikë

Filmi aksion “Immortals” gjendet në vendin e parë në “box office” në Amerikë. Ai ka mundur të arkëtojë 32 milionë dollarë në vetëm një fundjavë duke tejkaluar pritshmëritë e producentëve të tij, të cilët prisnin që filmi të ishte i suksesshëm, por jo që të kryesonte në box-office. Kështu, “Immor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-10-2011, 11:59:35

“Macoku me Cizme”

Banderas prezanton “Macokun me Cizme”Shpatat do të kryqëzohen dhe zemrat do të thyhen në aventurën e re që sheh si protagonist personazhin më të dashur të sagës së “Shrek”, Macokun me Cizme. Filmi i realizuar në 3D do të tregojë vitet e para të Macokut, kur krijoi grupin e tij me Humpty Dumpty d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-10-2011, 00:46:12

“Tintin” prezantohet në Bruksel

Në Bruksel është prezantuar të shtunën vepra e re me regji të Steven Spielberg, “Aventurat e Tintin; sekreti i Njëbrirëshit”. Filmi i realizuar në 3D ka bërrë kështu debutimin e parë botëror në kryeqytetin belg, si dhe në Paris, ndërkohë që në ditët e ardhshme do të shfaqet edhe në kinematë e tj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
11-10-2011, 00:35:50

Buried 2010 - Dramë ,Mister

Paul është një kontraktor Amerikan që punon në Irak. Pas një sulmi nga një grup Irakienësh, Paul e gjen vetën të varrosur në një arkivol, me vetëm një lampë ndriquese një telefon dhe me asnjë mënyrë për të dalë jashtë, bë të pamundurën që të shpëtoj. I nominuar për më shumë se 13 qmimeve Oskar. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe