Kinema - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Gjithcka nga kinemaja boterore

M A X
24-11-2009, 14:11:46

Carla Bruni: Do te luaj film me Woody Allen

Zonja e pare franceze, modelja italiane Carla Bruni njofton se do te luajenje rol ne filmin e Woody Allen. "Nuk jam aktore, po eshte nje rast vertete fantastik. Nuk e kam idene secila do te jete pjesa ime por i jam pergjigjur pozitivisht fteses.Ndoshta nuk kam asnje vlere si aktore, por nuk mund...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-09-2009, 15:54:57

Iliada kineze

Tetëdhjetë milionë dollarë për filmin më të kushtueshëm të realizuar ndonjëherë në Kinë. "Beteja e tre mbretërive", që do të shfaqet në kinematë europiane më 23 tetor, tregon një episod legjendar të historisë së Perandorisë QielloreIliada kinezeKryevepra në vendlindje: "Misioni ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-09-2009, 18:18:20

Publikohet lista e filmave me te shemtuar

Disa filma kane patur sukses brilante, e disa te tjere jane shfaqur vetem per disa dite ne sallat e kinemave.Pas kritikave te specialisteve mberrin klasifikimi ne RottenTomatoes.com, faqja qe merret me kinemane, emertimi i se ciles rrjedh nga akti i hedhjes se domateve ndaj aktoreve pas nje nje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
22-05-2009, 14:58:47

Filmi "Inglourious Basterds" shkelqen ne Cannes

Per here te pare, regjisori Quentin Tarantino ka arritur t’i beje te gjithe per vete me nje film. Kritiket, publiku dhe tapeti i kuq ku kane parakaluar shume yje, i kane dhene nje sukses te ri regjisorit qe po prezantohet ne Cannes me "Inglourious Basterds". Ne tapetin e kuq te qytetit turistik ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
03-04-2009, 15:01:31

"Sex & the City 2", ne 2010 ne kinema

"Sex & the City 2" do te shfaqet ne kinemate boterore, duke nisur nga 28 maji 2010. Lajmin e kane bere te ditur kompanite Warner Bros dhe New Line. Filmi i pare i prodhuar bazuar ne serialin e famshem siguroi 412,6 milione dollare te ardhura. Deri me sot filmi i dyte nuk do te k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
11-03-2009, 13:26:19

Filmi: "Gran Torino"

Kategoria: Drame socialeKohezgjatja: 116'Regjia: Clint EastwoodProtagoniste: Clint Eastwood, Bi Bang, Anei Her,etj.TemaUolt Kovalski,veteran i luftes se Koreas,me trishtim konstaton se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
05-03-2009, 11:56:37

Filmi: "Valkyrie"

Kategoria: Film HistorikKohezgjatja: 121'Regjia: Brian SingerProtagoniste: Tom Cruise, Keneth Brana, Bil Nai, Tom Uilkinson, Terens StambTemaHistoria e vertete e nje nga konspiracionet e shumta kunder Hitlerit. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: eurogina, Dirrtygirl, erlehta

Hancock

eurogina
26-02-2009, 11:18:04
cka mu duk.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
12-02-2009, 10:29:07

Filmi: " Pasagjeret"

Titulli ne origjinal: "Passengers"Kategoria: ThrilerKohezgjatja: 96'Regjia: Rodrigo GarsiaProtagoniste: An Hathauei,Deivid Mors,Jana UistTema: Kler,nje psikologe e re merr persiper nje ceshtje m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
12-02-2009, 10:15:28

Filmi: "The Reader"

Kategoria: Sociale,drame"Kohezgjatja: 123' Regjia: Stiven DaldriProtagoniste: Keit Uinslet, Deivid Kros,Bruno GanzTema: Ne Gjermanine e pas luftes, 15 vjecari Majkell dashurohet me nje vajze me te madhe ne moshe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shpettim, olti

Batman - The Dark Knight Trailer

shpettim
26-12-2008, 23:21:46
Trailer i filmit me te ri serise "Batman - The Dark Knight" The film begins with the Joker robbing a mob-owned bank, and systematically double crossing his accomplices so he can have all the money. That night, multiple
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Elisi
05-12-2008, 14:58:29

Del formati i ri i ...TRANSPORTER 3 (26.11.2008)

Të gjithë ato qe pëlqejnë filmat qe te japin adrenaline.Këtë rradhë jua ofron përsëri transporter 3 ju lutem shıkojeni këtu..http://www.iz...

Pergjigje nga: Dirrtygirl, Lepulushja, Ciniku

Transformers!

Dirrtygirl
09-10-2008, 18:55:11
prisja me shum...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Android01, erlehta, olti

"Indiana Jones"

*
Android01
26-08-2008, 14:04:05
Film fantastik
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2008, 01:32:31

250 filmat me te bukur sipas IMDB

Portali me i madh boteror per kinematografi

M A X
18-07-2008, 15:50:52

Terminator IV (Salvation) Trailer

Ne maj 2009 pritet te dalë ne kinema pjesa e katert e Terminator. Këtë here nuk ka me Schwarzeneger dhe roli i John Connor luhet nga "Batman" Christian Bale. Qe tani ka dalë dhe një trailer i filmit, i cili mund te shihet meposhte.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
30-05-2008, 18:45:38

Filmi "my mom's new boyfriend"

http://www.watch-movies.net/movies/my_moms_new_boyfriend//mund ta shikoni filmin per free me antonio banderas qe preferon ta kaloj kohen e tij ne nje lokal shqiptar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-04-2008, 10:29:51

Stan Dragoti, një film për Kosovën

Ideja, pas suksesit me filmin "Unë e dua Nju Jorkun",Pas suksesit që ka pasur me filmin "Unë e dua Nju Jorkun", regjisori me prejardhje shqiptare, Stan Dragoti, ka vendosur që një prodhim të tillë ta bëjë edhe për Kosovën, në mënyrë që imazhi i këtij vendi të përmirësohet në bot...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-03-2008, 10:28:16

Dashuri dhe komunizëm

Regjisori Pirro Milkani sjell nëpërmjet një filmi autobiografik dramën e qindra studentëve shqiptarë, të cilëve iu desh të ndërprisnin studimet për shkak të Luftës së Ftohtë Përtej një rrëfimi për dashurinë dhe trishtimin që mbart gjithnjë humbja e saj, "Trishtimi i zonjës Shna...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta

Beowulf!

erlehta
29-12-2007, 19:27:39
beowulf
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-11-2007, 08:49:05

Shfaqen 45 filma shqiptare per nxenesit !

Historia e Shqiperise dhe perpelitjet e saj rikthehen nepermjet dublave. Jane filma qe prej dekadash, prej kohes kur jane prodhuar, gjenden ne temperatura e uleta te Arkivit Qendror te Filmit. Imcaket dine pak rreth tyre, ndaj edhe nje nisme e tille eshte ndermarre, per t’i shfaqur ato ne Qendre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-09-2007, 14:05:07

Film per "Nënë Terezën"

Drejtori i Qendres Kinematografike, Xhevdet Ferri, u ka kerkuar kineasteve kosovare gjate qendrimit ne festivalin "Nine Eleven" qe u mbajt ne Prishtine, bashkepunim per realizimin e nje filmi per Nene Terezen. Realizimi i ketij prodhimi, sipas tij, eshte porositur nga Presidenti Bamir Topi. "Nje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
farewelltonavy
19-03-2007, 17:37:00

The Wire

Per ata qe nuk e kane pare akoma, po humbi shfaqjen me te mire te realizuar ndonjehere per televizion. Me interesant se Sopranot dhe Deadwood, the Wire nuk eshte thjeshte per zbavitje, pasi te fut ne njebote tjeter, shume reale te cilen shumica e njerzve (perfshi mua) nuk duam ta pohojne qe ek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-03-2007, 15:45:04

Kinemaja italiane për 13 javë në QNK !

Filmat e viteve 1998-2006 do të shfaqen vetëm për të rinjtë  Parada e filmave më të fundit italianë do të shfaqen për 8 javë radhazi në qendrën ndërkombëtare të kulturës “Arbnori”. Prodhimet e viteve 1998- 2006 do të kenë mundësi të ndiqen, dhe më pas të komentohen nga student...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
26-02-2007, 09:23:26

Filmat me te mire qe prej 1928!

2005: "L.A. Crash"; Regie: Paul Haggis 2004: "Million Dollar Baby", Regie: Clint Eastwood 2003: "Der Herr der Ringe III", Regie: Peter Jackson 2002: "Chicago", Regie: Rob Marshall 2001: "A Beautiful Mind", Regie: Ron Howard 2000: "Gladiator", Regie: Ridley Scott
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe