Kinema - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Gjithcka nga kinemaja boterore

Yeahyeahs
02-10-2011, 19:08:50

In Time, aksion, krim & shkencë.

Në të ardhmen, njerëzit ndalojnë së plakuri ne moshën 25 vjeç dhe duhet të punojnë për të bler...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
01-10-2011, 14:01:28

Filmi The Way Back

The Way Back eshte nje film ivitit 2010, rreth disa te burgosurve qe tentojne te arratisen nga burgjet Siberiane gjate luftes se Dyte Boterore. Eshte nominuar per “Academy Award for Best Makeup”Ne vitin 1941, tre burra arratisen nga Siberia per te marre nje udhetim per te mberritur ne Indi qe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
29-09-2011, 00:03:16

Killer Elite, nje film plot aksion.

Një film plot aksion dhe aktorë që e duan atë.- Jason Statham, Clive Owen dhe Robert De Niro, të gjithë yje të konfirmuar, luajne ne filmin “Killer Elite”, qe shqip do e perkthenim Elita Vrasese. Bazuar në një histori tronditëse te vërtetë, Killer Elite vë dy prej elitareve në botë – Danny, një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2011, 00:49:16

“Charlie’s Angels”

CBS, vjen riprodhimi i “Charlie’s Angels”Pavarësisht ideve të shumta të shfaqura në ekranin e vogël me serialet televizive, pjesa dërrmuese e të cilëve të suksesshëm, duket se nostalgjia për filmat e vjetër herë pas here fiton epërsi. Kështu, më 22 shtator do të shfaqet në kanalin amerikan CBS n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-08-2011, 23:57:09

Filmi më i keq në historinë e kinemasë

11 dollarë fitime dhe vetëm 1 spektator në sallën e kinemasë. Këto janë rezultatet e javës së kaluar të filmit “The Worst Movie Ever”, titull që përkthehet filmi më i keq në histori.Filmi me regji dhe skenartë Glenn Bergoetz tregon historinë e një roboti të çuditshëm që vjen në Tokë për të shk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-08-2011, 13:53:06

Planeti i Majmuneve - Planet of the Apes

Arkëtimet, dominon “Rise of the Planet of the Apes”Është gjithnjë “Rise of the Planet of the Apes” që udhëheq arkëtimet e fundjavës në SHBA. Vazhdimi i filmit kult të 1968-s, me James Franco e Freida Pinto, i shpërndarë nga 20th Century Fox, ka arkëtuar 27.5 milionë dollarë.Vendin e dytë në “box...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-08-2011, 15:48:21

Filmat më të "piratuar" të vitit 2011

Pirateria është një armike e industrisë kinematografike, por është e pamohueshme që tashmë është aq e përhapur sa mund të konsiderohet pjesë e saj.Por, cilet janë filmat më të kërkuar dhe më të shkarkuar të gjysmës së parë të vitit 2011?Ja renditja e 10 filmave më të piratuar:10. London Boulevar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-08-2011, 10:49:52

Vrasja e Bin Laden në film

Shefi i Komitetit të Sigurisë në Dhomën e Përfaqësueve të Kongresit Amerikan, Peter King, kërkon nisjen e një hetimi mbi raportet se Shtëpia e Bardhë u ka zbuluar producentëve hollivudianë sekrete nga vrasja e Osama Bin Ladenit.Maureen Dowd e ‘New York Times’ pretendon se prodhuesit e filmave ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-08-2011, 12:15:06

Shqiptarët duan horror dhe fantazi në kinema

Të dhënat e vitit të fundit nga frekuentimi i kinemave, tregojnë se shqiptarët preferojnë të shohin më shumë horror dhe fantazi në ekranin e madh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Arlinda

Borbardha

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2011, 20:13:29

Histori dashurie mes robotësh

Ka përfunduar në New York Festivali i Filmave për Robotë, dedikuar ekskluzivisht botës së mahnitshme të inteligjencës artificialeHistori dashurie mes robotëshGjatë këtyre ditëve të fundit ka përfunduar me shumë sukses në New York një festival kinematografik shumë i veçantë, madj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2011, 09:38:52

Tintin vjen ne ekranet e kinemave

Mes personazhit Tintin dhe Steven Spielberg ka qenë dashuri me shikim të parë.Kështu thotë vetë regjisori, i cili ka mbërritur në Paris për të prezantuar pamjet e para të të filmit “Aventurat e Tintin”. Bëhet fjalë për përshtatjen kinematografike të novelës vizatimore me të njëjtin titull të fra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-07-2011, 13:17:42

“Bad Boys - 3”

Smith e Lawrence, sërish “djem të këqinj”Kthehen aventurat e dyshes së detektivëve të përbërë nga Will Smith dhe Martin Lawrence, në një film të ri të sagës “Bad Boys”.Lajmin e bën të ditur shtypi ndërkombëtar, sipas të cilit episodi i ri, i treti, do të ketë sërish regjisor mje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-07-2011, 10:30:55

Kritika të ashpra për “Larry Crowne”

“Wall Street Journal”, “Los Angeles Times” dhe “New York Times” kanë fshikulluar filmin që do të dalë këtë fundjavë në kinematë amerikane, “Larry Crowne”.“Një eksperiencë e dhimbshme”, “Një film shokues” dhe “Si bllokimi i trafikut në Nju Jork”, kanë qenë vlerësimet e tre gazetave për filmin-kom...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-07-2011, 19:23:47

Oscar, rregulla të reja për nominimet

Më parë ishin pesë, më pas dhjetë dhe nga viti i ardhshëm filmat kandidatë për cmimin Oscar do të jenë nga 5 deri në 10. Vendimi është marrë nga Akademia, e cila ka vendosur të kthehet në hapat e saj për të ruajtur cilësinë e konkurrentëve në kategorinë më prestigjoze të filmit. Gjithashtu, vend...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-03-2011, 13:30:26

Titanic” fiton një “Oscar” të ri

“Titanic” fiton një “Oscar” të ri, një dekadë pasi u shndërrua në filmin më të suksesshëm të të gjitha kohërave, duke fituar 11 “Oscar”. Filmi i James Cameron, në një anketim prej 50 mijë përdoruesish të internetit në SHBA, u shpall si më romantiku në historinë e kinematografisë.Në fakt, histori...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Hollow, skenderbej, LuLiKraS

Nga i Shkarkoni Filmat...

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
10-11-2010, 17:18:17

Rikthehet ‘Indiana Jones’

Aktori Harrison Ford ka lënë të kuptohet se producenti George Lucas po punon për një film tjetër të sagës ‘Indiana Jones’. Gjithashtu ai shprehet i gatshëm të interpretojë sërish rolin e arkeologut të famshëm.Ford ka zbuluar se edhe regjizori Steven Spielberg po punon me George Lucas për filmin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-08-2010, 16:26:08

Google tremb kinematë, shfaq filmat më të fundit të Hollivudit

Shfaqja e filmave më të fundit të Hollivudit përmes ekranit të kompjuterit dhe jo në kinema, ka për të qenë sfida e radhës së kompanisë së njohur të internetit, Google.Bëhet me dije se zyrtarët e saj janë duke punuar për të arritur marrëveshje me kompanitë më të mëdha holivudiane për t’i shitur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-08-2010, 18:40:53

Historia e vërtetë e rrjetit social “Facebook” mes drogës, vajzave dhe trillimit

Në tetor do të shfaqet në Shtetet e Bashkuara, filmi që “zbulon” jetën e themeluesit të “Facebook”-ut. Mark Zuckerberg nuk e ka pritur mirë këtë gjë.A keni provuar ndonjëherë të merrni kokainë nga gjinjtë e zhveshur të një vajze? Kur i treguan skenën Mark Zuckerberg, u çmend fare. Thonë se për a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: kristjan prendi, Dirrtygirl, Capkenja

"Piratet e Karaibeve III"

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta

Knight and Day

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
16-06-2010, 20:11:58

" Bourne"

Sdudio e fikmit Universal Pictures ka ne plan te risjelle ne kinemate boterore nje "Bourne" te katert.The Bourne Identity ka qene i pari prodhim i kompanise nen regjine e Doug Liman dhe me aktorete njohur Matt Demon dhe Franka potente. Filmi u realizua ne vitin 2002 dhe pati nje sukses te madh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-06-2010, 01:05:47

Zbulohet një thesar me filma pa zë

Një thesar i fshehur me 75 filma amerikanë pa zë të humbur prej kohësh, mes të cilëve edhe një i John Ford, është zbuluar në Zelandën e Re.Ai i Ford është një ndër të parët e tij me metrazh të gjatë. Asnjë nga kopjet e filmave, të regjistruara në periudhën nga 1898 deri në vitet ’20, kishte mbet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq, BeRni

Sex and the city 2, Mes dashurive dhe modës

dreamm
08-06-2010, 14:03:00
..eh cfare ben veshja 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Trendafili i kuq

"Taxi driver 2" se shpejti

erlehta
14-05-2010, 19:15:39
coollll
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-05-2010, 00:21:33

Prince of Persia : The Sands of Time

Shume shpejt vjen ne kinema ekranizmi i lojes se famshme "Prince of Persia" Filmi pretendon shume dhe mbase ka per ta jusfitikuar pritshmerine. Prince of Persia : The Sands of Time - Official Trailer [HD]

M A X
04-05-2010, 15:32:38

Iron Man 2 Trailer 2 (OFFICIAL)

Iron Man 2 premton shume, te pakten nga c'duket te reklama. Iron Man 2 Trailer 2 (OFFICIAL)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
BessiMIX
09-02-2010, 00:33:30

Anaconda 1 & 2

[SIZE="4"]PlusFilmStudio Presents:[/SIZE]
[Titra Shqip]Anaconda.1997.[DvDrip] Ripped.by.BessiMIX
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Trendafili i kuq, shejtania

Filmi "Dear John" mund "Avatar"!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-02-2010, 15:51:03

New Moon thyen rekordin e Box Office

Fansat e filmit “Twilight” kanë dalë në masë në natën e parë të shfaqjes së filmit të ri të serisë, “New Moon”, për të ndihmuar atë të thyejë rekordin e box-office.Vazhdimi i filmit që tregon dashurinë e vampirit ka mbledhur plot 26.27 milionë dollarë gjatë një nate vetëm në SHBA dhe Kanada.Ky r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Trendafili i kuq

Shrek, rikthehet ne 2010

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe