Aktorët që u harruan nga Hollywood-i - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Aktorët që u harruan nga Hollywood-i

Aktorët që u harruan nga Hollywood-i

· 1 · 522

  • Postime: 25153
  • Karma: +0/-0

ne: 01-06-2020, 22:44:27
 

Nuk ka dyshim se disa yje të Hollywood nuk shkëlqejnë më si më parë. Karriera e tyre ka marrë tatëpjetën dhe vështirë të kthehen siç kanë qenë dikur. Duhet të ketë qenë zhgënjyese për këta aktorë fakti se pritshmëritë e tyre nuk janë realizuar. Por cilët janë ata? Ja një liste e tyre!

Adam Sandler, aktori me filmat e së cilit të gjithë kemi qeshur, nuk do të shfaqet më aq shpesh sa më parë. Karriera e tij u përmbys që pas filmit “Don’t mess with the Zohan”. Që pas këtij filmi, edhe filmet e tjerë të luajtur nga aktori konsiderohen nga kritikët si filma të dobët. Në fillimet e karrierës së tij, Eddie Murphy ishte një nga aktorët më komik në ekran. Çdo film i tij mirëpritej shumë mirë nga publiku, por “A Thousand words” nuk ishte i tillë. Ai u vlerësua 26/100. Cameron Diaz ishte në kulmet e karrierës së saj në vitet 1998 – 2002. Ajo luajti disa filma të cilët i dhanë asaj famë botërore. Por kur ajo luajti në fimin “Annie” nuk u prit mirë nga audienca. Mesa duket që pas këtij filmi të vitit 2014, statusi i saj si yll Hollywoodi i Cameron ra.

Jim Carrey është një tjetër aktor që nuk është më si më parë. Të tjerë aktorë Hollywoodin, karriera e të cilëve thuajse është shkatërruar janë Mel Gibson, Catherine Zeta-Jones, Tim Robbins, John Travolta, Kevin Costner, Drew Barrymore etj./lapsi.al

Temat e fundit