Filma qe nuk duhen humbur - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Filma qe nuk duhen humbur

Filma qe nuk duhen humbur

· 44 · 5852

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

ne: 13-10-2004, 00:13:31


Nje liste me emra filmash qe mendoj se ia vlen ti shikosh.
Bronx
Prety woman
Charlotte gray
Pearl harbour
Arome gruaje
Dicka personale
The goodfather
Djemte e mire
Pianisti
Gangs of new york
Kater pendet

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-10-2004, 00:25:53
Pershendetje Turi!
Te ky filmi Bronx per c'fare behet fjale?
Per bronxin si metal,apo per lagjen Bronx te NY?

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 13-10-2004, 00:41:33
eshte e dyta, ke de niron aty chaz palminteri dhe nje cun te vogel qe nuk ia mbaj mend emrin. tani ky ka qene nje film qe te them te drejten me ka goditur,
ca shprehje nga filmi po ti them
ne jete kemi mundesi te bejme vetem nje zgjedhje ,e me pas cdo gje behet si rrjedhoje e asaj qe kemi zgjedhur, dhe nese duam ta ndryshojme do te jete shume e veshtire, ose e pamundur.
filmi flet per gangsterin e lagjes, qe mbante afer nje djale te vogel qe me vone u rrit dhe i shpetoi jeten.
te filmi eshte nje e forte me ate zezaken qe donte ky cuni, i thote ajo kur do takohemi, e leme per neser ne oren 7, mire i thote ky kopani, deri neser ne oren shtate ketu me ke, me pas ai  e puth dhe ajo i thote kjo nuk eshte puthje, pasi e puth ajo i thote kjo eshte puthje. nejse do flasim prape bye

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-10-2004, 21:10:34
Per Bronxin,qenka?
Huh epo une jetoj ne Bx,po filmin se kam pare...
E di kete Gangs of New York me Leonardo di Caprio-n
po kete me Bx se dija :???

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 14-10-2004, 00:05:07
eshte pak film i vjeter kur ka qene de niro nja 35 vjec, meqe je ne bx duhet ta shikosh, ste kam pyetur  i doni tani zezaket andej, se atehere ishin ne lufte. beji te fala bx. bye

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#5 ne: 14-10-2004, 02:54:06
Une me thene te drejten kam shume qe pelqej, por per momentin keto po me vijne ne mendje :occ

Gladiator :love:
Braveheart  :X
The Godfather  <>
The English Patient
The Beautiful Mind
The Beautiful life
Entrapment
The World is Not Enough
Notting Hill
HEAT
Scarface
Goodfellas
The Untouchables
Ocean's Eleven
You've got mail
The terminal
Little women
Pearl Harbour
Troy
Lord of the Rings
The CROW

....... etj


 :pafshim

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 14-10-2004, 21:03:25
The village
Heaven
keto po me kujtohen per momnetin!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 14-10-2004, 23:17:53
Ka shume filma qe per mendimin tim nuk duhen lene pa pare.

PS: AD e paske pare dhe ti "The Village" ? :)

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 14-10-2004, 23:20:58
Max eshte i lezetshem!
Me pelqen shume ideja e drejtorit te filmit!

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 14-10-2004, 23:46:18
si e ka titullin ai filmi horror qe ka luajtur Eliza dushku se nuk e kam pare akoma, ta gjej.

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#10 ne: 14-10-2004, 23:53:25
Me duket se deshiron filmin 'WRONG TURN' (- Horror, Teen) :occ
Dhe jo, Buffy -- The vampire Slayer  :???

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 19-10-2004, 16:13:23
eshte pak film i vjeter kur ka qene de niro nja 35 vjec, meqe je ne bx duhet ta shikosh, ste kam pyetur  i doni tani zezaket andej, se atehere ishin ne lufte. beji te fala bx. bye

I duan more,jane ne toke te vete zezaket ketu.

P.S. Smiley gjithe ata filmat me pelqejne pervec The Lord of the Ring,edhe  pjeses se dyte The riturn of the king

#12 ne: 20-10-2004, 18:28:03
Filma qe sduhet harruar.Smbaj mend se kam par shume.
Por qe me ka mbet ne mendje eshte ``Blow`` me Johnny Deep.

Se mos lini radhe ju i keni permend te gjitha aty larte ;).

Kalofshi mire

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 28-10-2004, 22:55:06
"Le Village" film i shkelqyer me aktorë të mrekullueshëm por më një fund qe se pritnja...

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 31-10-2004, 23:13:59
Besoj qe gati askush se ka pritur nje fund te tille. Une fillova te krijoja dyshime se behej fjale per nje ngjarje qe ndodhte ne kohet moderne, por ne ate pike si perfundoi filmi se kisha menduar. I ngjashem me te ka qene dhe nje film tjeter qe ka dale vjet. Ai titullohet "Identity". Edhe kte ua sugjeroj te mos e humbni.

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-12-2004, 01:56:33
ai filmi qe ka luajtur deniro nuk quhet Bronx por "A Bronx Tale" qe eshte shume film i bukr.

Shkolla qe shkon personazhi kryesor ne ate film eshte Christopher Columbus qe eshte ne zonen e Pelham Parkut dhe shume shqiptar qe kane vajtur aty mundet ta dallojne ne film.

Nejse film fantastik per mua ka qene Scareface.

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 11-12-2004, 07:28:34
    1. scarface <> <> <>
     2.van helsing
      3.gladiator
       4.donnie brasco
         5.last samuraj
           6.troy
             7.pearl harbor
               8.pirats of the  caraibben

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 25-02-2005, 15:09:25 nga the_General »

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 11-12-2004, 11:20:43

            QUO VADIS?
             KUMBARA
             ETHET E SHTUNES...
             UDHTIMI MBI VARRIN E QYQES
             LOVE STORI
             BEN HUR
             HIROSHIMA MON AMUR
             ROKI
             RAMBO
             DOKTORR ZHIVAGO
             ANGJELIKA DHE SULLTANI
             KISHTE QEN NJEHERE NE PERENDIM
             URA MBI LUMIN KVAI
             NJERIU QE DESHI TE BEHET MBRET

 • Postime: 462
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 04-02-2005, 23:48:32
Legends of the fall
Harry Potter and the sorceres stone
Harry Potter and the chamber of secrets
Harry Potter and the prisoner of Azkaban
Pay it Forrward
Curly Sue

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 06-02-2005, 17:32:50
Speed

Matrix


#20 ne: 07-02-2005, 10:13:38
Mbreme pash filmin Malcolm X.

Film inspirues!

 • Postime: 203
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 05-04-2005, 22:15:38
Per mua mbetet nje: Casablanca

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 06-04-2005, 06:25:33
edhe Mediterranio

 • Postime: 102
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 17-06-2005, 08:43:26
scare face
gone with the wind
god father
bella mafia
gladiatori

te tjeret si mbaj mend per momentin

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#24 ne: 17-06-2005, 08:59:13
Gladiator.
Man on Fire.
SWAT.
The day after tomorrow.
Saving private Ryan.
Black hawk down.
Philadelphia.
Full mrtal jacket.
American history X.

Temat e fundit