Filmi 2012 - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Filmi 2012

Filmi 2012

· 5 · 1911

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

ne: 01-11-2009, 09:48:40
Se shpejti, me 12 Nentor do te shfaqet ne Gjermani premiera e filmit 2012. Regjizori e filmit Roland Emmerich ka zgjedhur fundin e Botes si subjekt te filmit.
Ai eshte bazuar tek fundi i kalendarit Maja, fundi i te cilit eshte pikerisht viti 2012 dhe ne kete vit, pretendohet te jete fundi i Botes.
Ne rolet kryesore do te jene aktoret amerikane John Cusack dhe Amanda Peet.
Per kritiket, regjizori Emmerich e ka paraqitur Token si "te pameshirshme" dhe gjate filmit, nje fund i mire i saj eshte pothuajse i paperfytyrueshem. Megjithate ne fund jepet nje shprese per rifillim jete
« Editimi i fundit: 19-11-2009, 10:46:51 nga erlehta »

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 19-11-2009, 11:06:14
Regjizori Emmerich mesa duket eshte shume i dashuruar pas subjektit "Katastrof":D
Te gjithe filmat e tij te deritanishem jane pelqyer e konsideruar si te suksesshem. Disa nga prodhimet e tij jane
The Noah's Ark Principle
Stargate
Independence Day
 The Patriot
 The Day After Tomorrow
 10.000 B.C.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-11-2009, 14:18:43
Une e kam para kete film dhe me pelqen shume.
Mund ta shikoni tek www.kino.to.

KAlofshi mire.
Gjumashi

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-11-2009, 15:40:50
Kete filem  e pash edhe une, u shfaq ne kinon ABC ne Pr,,Kishe shume efekte por i realizuar mire..

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 25-11-2009, 16:26:26
E kam pa dhe une filmin..........m'kan mbete 2 vite t'i bej bashke 1 miliarde dollar  :S

Temat e fundit