Filmi i fundit qe keni pare dhe mbresat qe u ka lene?! - 28 - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Filmi i fundit qe keni pare dhe mbresat qe u ka lene?!

Filmi i fundit qe keni pare dhe mbresat qe u ka lene?!

· 1309 · 60462

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#675 ne: 30-11-2010, 10:20:14
Kung Fu Panda Holiday Special

Edhe per te rritur  :D

#676 ne: 30-11-2010, 11:26:36
The Aviator

Aviatori shume i bukur... Filmin s'e mora vesh hic, plus qe i lodhshem dhe aspak terheqes, po aviatori ishte shume i bukur! :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#677 ne: 02-12-2010, 12:46:32
"scusa ma ti voglio spozare" me Raul Boven qe e adhuroj, mu duk tipik film per adoleshent sme pelqeu shume dhe "killers" qe ishte i gjithi si fantashkence me kot!

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#678 ne: 02-12-2010, 22:56:50
Cracks (Koha e virgjerise)

S'ka t'beje me sex, kshu quhet vetem....i mire

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#679 ne: 03-12-2010, 09:50:09
Easy A - i kendshem, Emma Stone ishte shume e mire!

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#680 ne: 04-12-2010, 22:17:12
Inception  ne pergjithesi me pelqu, interesant :)

#681 ne: 05-12-2010, 02:20:21
Inception

Sapo e pashe dhe une. Vertete i bukur, por jo sa Shutter island! :D

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#682 ne: 05-12-2010, 02:24:22
Mother and child film grash, jo per burra si une

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#683 ne: 05-12-2010, 02:27:31
Harry Potter

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#684 ne: 05-12-2010, 12:49:03
Takers,eshte nje film si gjithe filmat e tjere.
E pash dhe filmin "the experiment" versioni amerikan,por mua me pelqen me shume ai versioni gjerman,eshte shume me i mire sesa ky amerikan.

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#685 ne: 05-12-2010, 13:31:41
Koleksionisti i syve horror :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#686 ne: 07-12-2010, 13:00:30
Pashe Der Albaner dhe edhe se me pelqeu dhe terhoqi, perseri ngela i zhgenjyer ne disa drejtime.
Skenari ishte terheqes, por kjo perseri s'e shpetoi nga te qenit i dobet, madje shume i dobet. Plot ma paragjykime dhe klishe, po ashtu dhe po aq shume gjera qe s'qendrojne fare ne realitetin shqiptar. Mbase e ka bere per t'i shtuar dramaticitetin historise se filmit, por perseri mund ta kishte bere dhe ndryshe, pa u dukur se krijon dramatike fallse te realitetit tone. Psh, ne cilen zone shqiptare duhet qe dhendri te paguaje 10 mije euro familjes se nuses? Asnje nuk njoh une dhe dyshoj te kete vertete gjekundi ne Shqiperi ndonje vend te tille. Pikerisht rreth ketij 10 mije euroshi vertitet filmi.

Pastaj filmi s'i shpetoi as kete here karakterit tipik te filmave te Kinostudios se atehershme, edhe se regjizori eshte nje gjerman. Mua te pakten me vrau shume veshin kur degjoja dialogjet ne dialekt tiranas, apo shqipe standarte, ne nje kohe qe ngjarjet zhvilloheshin diku ne nje fshat te Tropojes. Duke pare filmin dhe menyren si flinin m'u kujtua menjehere Deda, elektricisti i maleve. Edhe ne ate film dialogjet e malesoreve jepeshin me te folur sikur te ishin prej Gjirokastres.

Nderkohe kam pare dhe filma te tjere.
City of Ember - Terheqes dhe i bukur. Nuk ngela i zhgenjyer.
Knight and Day - Aksion/Komedi e lezetshme. Zbavites.
Karate Kid (po shttt mos i tregoni njeriu :d )
Sherlock Holmes - Nga gjysma e pare me zuri gjumi, ndersa nga fundi ishte me terheqes.

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#687 ne: 09-12-2010, 10:21:52
Cop Out

Scott Pilgrim vs. The World

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#688 ne: 09-12-2010, 11:43:27
Remeber me   - me pelqu shume edhe pse ishte pak i "rend" per mua, gati sa nuk me dolen lotet :)

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#689 ne: 09-12-2010, 15:40:31
Inception. Më pëlqeu jo vetëm realizimi por edhe trajtimi i nëntekstit dhe mesazhit të filmit. :)

#690 ne: 09-12-2010, 18:17:28
Inception. Më pëlqeu jo vetëm realizimi por edhe trajtimi i nëntekstit dhe mesazhit të filmit. :)

Me cilen tezë je Syrgjyn... Fundi ishte realitet apo enderr? :D

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#691 ne: 10-12-2010, 15:11:11
Toy Story 3

RED

 • Postime: 206
 • Karma: +22/-12

#692 ne: 10-12-2010, 15:46:36
harry poter....e prisja me te frikshem :).

#693 ne: 10-12-2010, 21:59:27
The Switch - Jennifer Aniston eshte gjithmone e perkryer

Going the distance - Shume film i kendshem, ja vlen... :)

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#694 ne: 13-12-2010, 08:39:02
Going the distance - me pelqeu dhe mua
The Town - Ben Affleck  :-[ :-[

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#695 ne: 13-12-2010, 12:17:45
The countess   mesatare i mire.

#696 ne: 13-12-2010, 12:51:00
Charlie St. Cloud - Pavaresisht syve te bukur te Zac Efron, filmi ishte depresiv! :-[

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#697 ne: 14-12-2010, 10:36:15
the ring 1 & 2
the call...te bukur dhe interesante!

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#698 ne: 14-12-2010, 10:36:59
All the Good Things - me pelqeu, sidomos interpretimi i K. Durst!!!

 • Postime: 120
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#699 ne: 14-12-2010, 10:38:30
pershendejte mund te me ndihmon dikush si eshte ky forum se nuk jam kam haberin ???

Temat e fundit