×
Hyrja
Profili

Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses

Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses

· 7 · 893

 • Postime: 26676
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-09-2019, 20:30:01
 

Sic duket kete here aventuara e re motrave Elsa e Ana do te perqendrohet ne kerkimin e origjines se fuqive te mbinatyrshme te Elses. Pas ketij filmi dhe ne vitet ne vazhdim sigurte qe do kemi shume per te pare e degjuar rreth Anes e Elses, te pakten ata qe kane e do te kene femije vajza ne 5 deri 10 vitet ne vazhdim :D

Trailer i Frozen 2

« Editimi i fundit: 25-09-2019, 18:53:06 nga M A X »

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-09-2019, 09:28:17
Pjesen e pare e kemi mesuar permendesh :D

Sa here qe jemi ne shtepi mbasdite kemi ose Frozen ose Masha dhe Ariu.

 • Postime: 26676
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-09-2019, 20:14:55
Pjesen e pare e kemi mesuar permendesh :D

Aq mire sa eshte turp ta pranosh :D

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 26-09-2019, 07:32:22
😂😂😂😂
Shyqyr qe e kaluam ate faze, se vallaj na terboj 😂😂

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-09-2019, 08:56:45
E pranoje qe shikoje shume filma vizatimor, si psh. Simpsons i kam pare gjithe pjeset dhe cila del e re e shikoje. lol

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 26-09-2019, 19:51:02
Nuk është vetëm për vajza (filmi mendoj) se e kam parë në kinema bashkë me djalin tim të voglin. Ndërsa stolitë  etj. nga Frozen mbase u takojnë vajzave  :)

 • Postime: 26676
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 27-11-2019, 21:39:32
 

“Frozen 2” ka mbledhur 350 milionë dollarë në fundjavën e parë të tij nëpër kinematë e botës duke tejkaluar parashikimet dhe madje edhe debutimin e filmit origjinal. Në 2013, Elsa dhe Ana, me “Frozen 1”, mblodhën 93 milionë dollarë në pesë ditët e para në kinema.
Në total, filmi i parë “Frozen”, mblodhi 1.27 miliardë dollarë. Disney thotë se Frozen 2 ka shënuar një rekord të ri për fundjavën më fitimprurëse të hapjes për një film të animuar.

Kjo, duke patur parasysh edhe arkëtimet që u cilësuan marramendëse për risjelljen e “Mbretit Luan”, që mblodhi në fundjavën e parë të tij 269 milionë dollarë.

“Frozeni” i parë, që bazohet tek marrëdhënie e princeshë Elsës dhe motrës së saj Ana, bëri histori për sa i takon arkëtimeve duke u bërë filmi i animuar që mblodhi më shumë para. Pasuesi i tij këtë fundjavë, ka kryesuar klasifikimet në SHBA duke lënë pas edhe të tjera premiera, si Ford versus Ferrari apo “Beautiful Day in Neighborhood”.

“Frozen 2” u shfaq këtë fundjavë edhe në kinematë shqiptare, dhe sallat u mbushën plot.

Top Channel

Temat e fundit