Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses

Frozen 2 - Aventurat e reja te Anes dhe Elses

· 7 · 1655

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-09-2019, 20:30:01
 

Sic duket kete here aventuara e re motrave Elsa e Ana do te perqendrohet ne kerkimin e origjines se fuqive te mbinatyrshme te Elses. Pas ketij filmi dhe ne vitet ne vazhdim sigurte qe do kemi shume per te pare e degjuar rreth Anes e Elses, te pakten ata qe kane e do te kene femije vajza ne 5 deri 10 vitet ne vazhdim :D

Trailer i Frozen 2

« Editimi i fundit: 25-09-2019, 18:53:06 nga M A X »

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-09-2019, 09:28:17
Pjesen e pare e kemi mesuar permendesh :D

Sa here qe jemi ne shtepi mbasdite kemi ose Frozen ose Masha dhe Ariu.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-09-2019, 20:14:55
Pjesen e pare e kemi mesuar permendesh :D

Aq mire sa eshte turp ta pranosh :D

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 26-09-2019, 07:32:22
😂😂😂😂
Shyqyr qe e kaluam ate faze, se vallaj na terboj 😂😂

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-09-2019, 08:56:45
E pranoje qe shikoje shume filma vizatimor, si psh. Simpsons i kam pare gjithe pjeset dhe cila del e re e shikoje. lol

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 26-09-2019, 19:51:02
Nuk është vetëm për vajza (filmi mendoj) se e kam parë në kinema bashkë me djalin tim të voglin. Ndërsa stolitë  etj. nga Frozen mbase u takojnë vajzave  :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 27-11-2019, 21:39:32
 

“Frozen 2” ka mbledhur 350 milionë dollarë në fundjavën e parë të tij nëpër kinematë e botës duke tejkaluar parashikimet dhe madje edhe debutimin e filmit origjinal. Në 2013, Elsa dhe Ana, me “Frozen 1”, mblodhën 93 milionë dollarë në pesë ditët e para në kinema.
Në total, filmi i parë “Frozen”, mblodhi 1.27 miliardë dollarë. Disney thotë se Frozen 2 ka shënuar një rekord të ri për fundjavën më fitimprurëse të hapjes për një film të animuar.

Kjo, duke patur parasysh edhe arkëtimet që u cilësuan marramendëse për risjelljen e “Mbretit Luan”, që mblodhi në fundjavën e parë të tij 269 milionë dollarë.

“Frozeni” i parë, që bazohet tek marrëdhënie e princeshë Elsës dhe motrës së saj Ana, bëri histori për sa i takon arkëtimeve duke u bërë filmi i animuar që mblodhi më shumë para. Pasuesi i tij këtë fundjavë, ka kryesuar klasifikimet në SHBA duke lënë pas edhe të tjera premiera, si Ford versus Ferrari apo “Beautiful Day in Neighborhood”.

“Frozen 2” u shfaq këtë fundjavë edhe në kinematë shqiptare, dhe sallat u mbushën plot.

Top Channel

Temat e fundit