Hancock - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hancock

Hancock

· 3 · 825

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 09-07-2008, 19:27:06Superheroi  John Hancock ( i madhi Will Smith) nuk e ka te lehte.
Cdo dite Hancock me superfuqine e tij  shpetonte jete njerezish por asnjehere nuk gjente falenderim. Aty ku ai jepte ndihmen e tij, po aty ai shkaterronte serish. Dhe te gjitha keto nuk shiheshin me sy te mire nga qytetaret dhe pushtetaret.
Hancock nuk eshte nje hero si gjithe heronjte e tjere. Ne kete film regjisori e ka paraqitur krejt ndryshe, nje hero qe ka probleme te vazhdueshme me alkoolin dhe agresivitetin.
Sigurisht qe ne film i jepet nje zgjidhje. Heroi i shpeton jeten Ray Embrey ( Jason Bateman), dhe ky i fundit do e shoqeroj Hancockun gjate gjithe filmit me keshillat e tij.
Pas momentit te shpetimit Ray e fton Hancockun ne shtepine e tij. Aty ndodhej gruaja e tij Mary ( rol ky i interpretuar me mjeshtri nga Charlize Theron) und djalii tij  Aaron ( interpretuar nga Jae Head)
Njeriu i mire Ray perpiqet te gjej arsyet qe e kane cuar Hancockun ne nje gjendje te tille.  Vetmia ishte shkaku. John Hancock ishte i vetem ne llojin e tij, ai nuk plakej kurre. Ne mendjen e tij nuk zgjohej asnje kujtim nga e kaluara. Ai kishte pesuar para 80-vjetesh nje aksident teksa shpetonte njerez.
Sic u tha edhe mesiper John Hancock i shoqeronte miresite e tij me shkaterrime te shumta,vlera e larte e te cilave e con ate brenda mureve te nje qelie. Ray i premtonte  Hancock se njerezet do ta duanin ate,sepse ai do i mungonte atyre. Nderkohe John Hancock merte pjese tashme edhe ne ore terapie.
Ne kohen kur John Hancock ndodhej ne qeli nuk ishte e qete,besdisej nga shume te burgosur qe i ngacmonin agresivitetin e tij. Ndersa jashte qelise, ne rruget e qytetit po ndihej vertete mungesa e tij, kriminaliteti kishte perparuar. John Hancock therrit per ndihme nga policia e qytetit dhe ai se bashku me Rayin ndiheshin teper te qete .
Vetem Mary,bashkshortja e Ray nuk ndihej mire,ishte gjithmone skeptike sa here qe ndodhej afer Hancockut.
 Pse??? Ndiqni filmin se eshte vertete i bukur

  • Postime: 1666
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 09-10-2008, 19:00:03
temat e vjetra te superheronjve, por ndryshe nga filmat e superheronjve, hancock ka shum pjese reale ne vetvete, sidomos subjekti me te cilin mbyllet filmi 'sakrifica' me pelqeu shum.  :)

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 26-02-2009, 11:18:04
cka mu duk.

Temat e fundit