Keanu Reevs, samuraj në “47 Ronin” - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Keanu Reevs, samuraj në “47 Ronin”

Keanu Reevs, samuraj në “47 Ronin”

· 2 · 583

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-12-2010, 15:49:18
Aktori Keanu Reevs do të jetë një samuraj në “47 Ronin”, një film gjigand i “Universal” që do të dalë në kinema në vitin 2012 me regji të Carl Erik Rinsch.

Filmi, që do të jetë në 3D, bazohet në një ngjarje të vërtetë të ndodhur në Japoninë e shekullit të tetëmbëdhjetë.

Një samuraj është i detyruar të kryejë ritin seppuku (vetëvrasje) dhe 47 studentët e tij bëhen gati për hakmarrje për t’i dhënë një drejtësi “post mortem”. /top channel
Keanu Reeves

Nisur nga erlehtaRubrika Celebrities

  • Postime: 12100
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 12-12-2010, 16:10:15
Sa me pelqen ky. :)

Temat e fundit