New Moon thyen rekordin e Box Office - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

New Moon thyen rekordin e Box Office

New Moon thyen rekordin e Box Office

· 1 · 666

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 06-02-2010, 15:51:03
Fansat e filmit “Twilight” kanë dalë në masë në natën e parë të shfaqjes së filmit të ri të serisë, “New Moon”, për të ndihmuar atë të thyejë rekordin e box-office.

Vazhdimi i filmit që tregon dashurinë e vampirit ka mbledhur plot 26.27 milionë dollarë gjatë një nate vetëm në SHBA dhe Kanada.

Ky rezultat thyen rekordin e mëhershëm për përfitime brenda një nate të vënë nga “Harry Potter and The Half-Blood Prince”, që kishte mbledhur 22 milionë dollarë.

Prej filmave të tjerë të cilën kanë dominuar që në natën e parë të lëshimit, janë edhe “The Dark Knight” me 18.5 milionë dollarë, “Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith” me 16.9 milionë dhe “Transformers: Revenge of the Fallen” me 16 milionë dollarë.

/Telegrafi/
« Editimi i fundit: 05-10-2020, 09:38:23 nga M A X »

Temat e fundit