Ocean’s Eleven - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ocean’s Eleven

Ocean’s Eleven

· 4 · 927

  • Postime: 1581
  • Karma: +8/-1

ne: 03-11-2007, 19:47:30
 ky film eshte tipik Heist-Movie.Eshte xhiruar me 2001 me rigjin e te mirenjohurit Steven Soderbergh. Vendi i xhirimit USA.

Regie:            Steven Soderbergh
Skenari:    Ted Griffin
Produktion:    Jerry Weintraub
Musik:            David Holmes
Kamera:    Steven Soderbergh

Ne kete fim jane mbledhur ajka e kinematografise boterore
si:

    * George Clooney: Daniel „Danny“ Ocean
    * Brad Pitt: Robert „Rusty“ Ryan
    * Matt Damon: Linus Caldwell
    * Andy Garcia: Terry Benedict
    * Julia Roberts: Tess Ocean
    * Casey Affleck: Virgil Malloy
    * Scott Caan: Turk Malloy
    * Carl Reiner: Saul Bloom
    * Wladimir Klitschko: Wladimir Klitschko
    * Bernie Mac: Frank Catton
    * Lennox Lewis: Lennox Lewis
    * Don Cheadle: Basher Tarr
    * Elliott Gould: Reuben Tishkoff
    * Eddie Jemison: Livingston Dell
    * Shaobo Qin: Yen
    * Scott L. Schwartz: Bulldog, the Bruiser

Ky film te meson vertete si te vjedhesh kazinot :D

  • Postime: 1581
  • Karma: +8/-1

#1 ne: 03-11-2007, 19:53:11
Duke pare famen dhe suksesin e prodhimit te pare, regjizori Steven Soderbergh nisi dhe perfundoi ne 2004 xhirimet e Ocean’s Twelve.
Te njejtet aktore,e njejta teme luhet edhe ne kete pjese. Vjedhja.

Grupi amerikan ne serine e pare vodhi te ardhurat e nje bosi kazinosh,ndersa ne kete pjese bosi kerkon kthimin e parave,gje te cilen e arrin suksesshem.Ne kete pjese luan dhe e mirenjohura Catherine Zeta-Jones si Isabel Lahiri.

  • Postime: 1581
  • Karma: +8/-1

#2 ne: 03-11-2007, 19:57:49
Ocean’s Thirteen vazhdimi i suksesit te dy filmave te meparshem. Xhiruar ne v2007 dhe doli per here te pare ne kinemate boterore ne gusht te po ketij viti.Tashme besoj se ka nisur shitjen neper vidioteka.

Pergjithesisht filmi me pelqeu por nuk e kishte freskine apo aksionin e dy te meparshmeve.

Megjithate arritje e mire.

  • Postime: 1666
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#3 ne: 09-10-2008, 18:56:15
me i bukuri nga te 3ja, ocean's 13 - jam dakort me sorelinen.

Temat e fundit