Spielberg mendon për “Jurassic Parc 4” - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Spielberg mendon për “Jurassic Parc 4”

Spielberg mendon për “Jurassic Parc 4”

· 2 · 458

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-06-2011, 14:05:54
Steven Spielberg po mendon sërish për dinosaurët. Sipas “The Hollywood Reporter”, regjisori është takuar me skenaristin Mark Protosevich për të diskutuar për një episod të ri për “Jurassic Parc”.
Ndërkohë, në sezonin e ardhshëm, në televizione do të shfaqet seriali kolosal “Toka e Re”, e prodhuar pikërisht nga Spielberg për kanalin “Fox”.

Telefilmi bën fjalë për kthimin mbrapa në kohën e dinosaurve të një familjeje të së ardhmes, për të shpëtuar tokën e ndotur dhe e mbipopulluar. /top channel
Steven Spielberg

Nisur nga M A XRubrika Kinema

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-07-2011, 14:00:48
Edhe pse teknologjitë e reja avancojnë me ritme shumë të shpejta, Steven Spielberg preferon mënyrat e vjetra të të bërit kinematografi kur vjen momenti për të ndërtuar historitë e tij.
“Më pëlqen kur rikthej në kujtesë mënyrat se si punonim për të bërë një film. Në atë kohë, kinemaja ishte art. Duhet të përdorje tretës, të kishe njohuri mbi kiminë, të laje foto, të ndjeje ngjitësin nëpër gishta”, kujton Spielberg.

“Më pëlqen t’i bëj gjërat sipas mënyrës së vjetër”, shton regjisori. /top channel

Temat e fundit