Tintin vjen ne ekranet e kinemave - Kinema

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tintin vjen ne ekranet e kinemave

Tintin vjen ne ekranet e kinemave

· 1 · 384

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 21-07-2011, 09:38:52
Mes personazhit Tintin dhe Steven Spielberg ka qenë dashuri me shikim të parë.
Kështu thotë vetë regjisori, i cili ka mbërritur në Paris për të prezantuar pamjet e para të të filmit “Aventurat e Tintin”.

Bëhet fjalë për përshtatjen kinematografike të novelës vizatimore me të njëjtin titull të francezit Herge.

Kasti i aktorëve përbëhet nga Jamie Bell, në rolin e detektivit Tintin, Andy Seriks, kapiteni Hadok dhe Gad Elmaleh, trafikanti i opiumit Omar Ben Salaad.

Filmi është realizuar në versionin 3D dhe është i pari i trilogjisë që ka në plan të realizojë Steven Spielberg. /top channel

Temat e fundit