Kishat dhe bashkesite e tjera kristiane

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Deshmitaret e Jehovait, Mormonet, New Age si dhe kishat e tjera.

Pergjigje nga: olti, poshnja

Mesoni se kur lindi Krishti

M A X
31-03-2020, 12:40:09
 
lindja krishtit.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
18-12-2010, 23:14:13

Personat qe vizituan Jezu Krishtin

Sipas tregimit për lindjen e Jezuit, në Ungjillin sipas Mateut, vizitorët nga ‘vendet lindor’, të cilët kishin parë yllin që i lajmëronte për një mbret të ri, i çuan dhurata Jezuit të vogël. Ungjilli në greqisht i quan μάγοι (mάgoi) këta vizitorë, domethënë magë . Por çfarë dihet për ta?Burimi i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-07-2010, 10:23:56

Peshkopja e parë femër e Kishës luteriane jep doreheqje pas akuzave per pedofili

Peshkopja e parë femër e Kishës luteriane gjermane dha dorëheqjen pas akuzave për mbulimin e një rasti pedofilie.Maria Jepsen u tërhoq nga posti i saj ditën e premte. Ajo akuzohet se ka qënë në dijeni të abuzimeve seksuale me minorenë të kryera nga një prift në Ahrensburg në veri të Gjermanisë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-10-2009, 19:52:39

Mormonët dhe Mormonizmi

Themeluesi i kësaj lëvizjeje, që nuk mund të quhet aspak e krishterë, Xhozef Smith, e filloi karrierën e tij si drejtues i një agjencie për kërkim thesari. Veçantia e tij ishte përdorimi i magjisë për të zbuluar thesaretMormonët dhe MormonizmiIthtarët e kësaj lëvizjeje (mormonët...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe