Kishat lindore - Ortodokse

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime rreth kishave lindore qe permblidhen me emrin e perbashket, Ortodokse.

M A X
06-01-2010, 13:00:08

Festohet Dita e Ujit te Bekuar

Besimtaret ortodokse ne te gjithe vendin kane festuar sot Diten e Ujit te Bekuar, e cila ne kalendarin e festave te krishtera cilesohet Theofania.Ne Korce, Vlore, Sarande, Gjirokaster, Fier, Berat, Elbasan, Durres dhe ne shume qytete te tjera te vendit eshte mbajtur ceremonia e hedhjes se kryqit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2007, 16:58:28

Kisha Ortodokse Shqiptare

Ortodoksët shqiptarë, të udhëhequr nga kanoni kryesor "Kishë e lirë në shtet të lirë", kërkojnë që të gjitha ritualet fetare të bëhen në gjuhën shqipe, në gjuhën amtare.Dëshira e ortodoksëve shqiptarë për të pasur një Kishë të pavarur është e hershme. Atë e morën me vete ata që mërguan jashtë at...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe