Kosova Drejte Pavarsise

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative, biseda e diskutime ne lidhje me rrugen e Kosoves drejte pavarsise

Berni
12-02-2008, 13:13:41

Të kujtojmë përse Kosova duhet të jetë e pavarur

Uilliam Uolker: Kam përshtypjen se bota i ka harruar ato ngjarje të kobshme Artikulli i djeshëm i "Reuters" kujton Raçakun, fshatin ku u masakruan nga forcat serbe 44 civilë shqiptarë. Dhe këtë e bën përmes fjalëve të Uilliam Uolker, diplomati amerikan i dërguar në Kosovë me mi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2008, 11:30:02

Pavaresia, 1 milion eruo per festen

Qeveria e Kosoves ka ndare 1 milion euro per festen e pavaresise. Lajmin e ka bere te ditur vete ministri i Ekonomise dhe Financave, Ahmet Shala. Keto para do te shpenzohen sipas projektit te grupit koordinues qe vepron prane Kryeministrise. "Do te jemi teper te kursyeshem, por natyrisht do te j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
24-12-2007, 19:52:35

KolonistËt SerbË dhe “shpëtimtarët” e Kosovës

KolonistËt SerbË dhe “shpëtimtarët” e Kosovës REAGIM Shkruan: Kristina RASI Sipas historisë dihet fare mirë që sllavët janë ardhacakë, të cilët janë ardhur në trojet ilire nga Karpatet e Rumanisë që nga fundi i shekullit VII. Perandoritë e mëdha sunduese të botës; perandoria romake dhe ajo osman...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
30-10-2007, 00:12:59

Anarkija e konsensusit esht vrasèse e demokrancisè

ANARKIA ME KONSENSUS ËSHTË VRASËSE E DEMOKRACISË BAROMETRI DIPLOMATIK  Prof. Dr. Mehdi HYSENI *** De facto dhe de jure Kosova ka institucionet e saj, por në praktikë, ato janë dëshmuar si disfunksionale në përmbushjen e objektivave dhe të detyrimeve të tyre ndaj të drejtave, lirive dhe interesav...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-10-2007, 07:00:50

Berisha: Myslimane, njiheni Kosoven ne grup !

Kryeministri Sali Berisha kerkon ndihmen e Konferences Islamike per statusin perfundimtar te Kosoves dhe ben te qarte se pavaresia e Kosoves jo vetem s'mund te shtyhet por do te jete e njeanshme ne bashkepunim me SHBA-ne dhe BE-ne. Ndersa pergjigjja e pales egjiptiane, ka qene premtuese, por per...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
17-10-2007, 22:46:35

Hipokrizia dhe paftyrèsia e disa Politikanève shqipfolès !!!

HIPOKRIZIA DHE PAFYTYRËSIA E DISA “POLITIKANËVE” SHQIPFOLËS NUK NJEH LIMIT MORAL!!!Shkruar nga Sejdi Veseli Friday, 15 June 2007Për ne shqiptarët, realizimi i aspiratës të drejtë dhe shekullore, për të vetëvendosur për të jetuar të lirë dhe me dinjitet në shtetin tonë të vetëm, të ri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
17-10-2007, 22:41:27

Kosova èshtè Shqiperi e okupuar

KOSOVA ËSHTË SHQIPËRI E OKUPUARShkruar nga Tafil DURAKU Monday, 30 July 2007 Në këtë truall të Evropës së lashtë kaluan mbi 800 vjetë prej themelimit të shtetit të parë demokratik shqiptar të Principatës së Arbënit. Kaluan mbi 500 vjetë prej themelimit të shtetit shqiptar në krye me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
17-10-2007, 22:36:23

Një komb, një NËNË, një flamur, një gjuhë, një shtet

Një komb, një NËNË, një flamur, një gjuhë, një shtet  Shkruar nga Xhevat BISLIMI Saturday, 23 June 2007   Jo vetëm ëndërr e dëshirë, por edhe përpjekje me penë e me pushkë, përkushtim, betim dhe qëllim i përbotshëm i popullit shqiptar ishte: liria, pavarësia dhe bashkimi i tokave shqipta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
16-10-2007, 11:54:09

Lereni tè Qete Albinin

NJE POROSI PARAZGJEDHORE, LERENI TE QETE ALBININ (Partive politike dhe subjekteve tjere qe do te garojne ne zgjedhjet e 17 nentorit) Shkruan: Adnan ABRASHI Edhe pse te ne, kurre nuk i dihet asgjeje deri ne momentin e fundit, bazuar ne disa levizje paraprake, zgjedhjet e 17 nentorit te ketij viti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-08-2007, 16:31:37

Pas 120 ditëve, Kosova e pavarur !

Intervistë me ekspertin e Hoover Institute, A. Ross JOHNSON: 10 dhjetori, afati i fundit absolutZoti Johnson, negociatat e reja për të ardhmen e Kosovës pritet të fillojnë nga fundi i këtij muaji. Çfarë prisni prej tyre?...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-08-2007, 08:52:21

Basha: Ndarja e Kosovës - opsion që i përket kohës së Millosheviçit

Diplomacia shqiptare është më e angazhuar se kurrë më parë. Kështu është shprehur dje kryediplomati shqiptar, Lulëzim Basha, i cili ka kujtuar se qëndrimi i Shqipërisë për zgjidhjen e statusit të Kosovës nëpërmjet dinamikës NATO-BE, në rast të dështimit të negociatave në Këshillin e Sigurimit ap...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
13-08-2007, 21:11:02

Shqiptaret sot dhe sfida e tij

STATUSI I KOMBIT SHQIPTAR SOT DHE SFIDAT E TIJ (Analizë, në formë tezash, por dhe gjykimesh e rekomandimesh, drejtuar subjektit politik shqiptar, në gjithë hapësirën etnike të tij, për një tryezë eventuale mbarëkombëtare)  Akademik Esat STAVILECI H y r j e Duke u interesuar, me të drejtë, dhe du...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-08-2007, 17:09:07

Rikthimi i Kosovës “New York Times”

Pavarësia për Kosovën është e paevitueshme, por Rusia po përpiqet ta shndërrojë këtë çështje në një krizë për Perëndimin. Një vit më parë, gazeta e mirënjohur amerikane, “Washington Post” publikoi një editorial në të cilin theksonte se shumica e njerëzve brenda dhe jashtë Serbis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
01-08-2007, 19:50:57

Fjalimi i Nait HASANIT ne Kuvendin e Kosoves

Fjalimi i Nait HASANIT ne Kuvendin e Kosoves  Te nderuar deputet, I nderuar Kryetar i parlamentit, Te gjitha shpresat qe u mbollen ne Kosove nga ekipi i UNITET-it se brenga e muajave ,e diteve dhe oreve u treten dhe i dogji dielli i qershorit. Keta kane tregu se nuk kane unitet ne ate unitet per...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-07-2007, 12:32:49

Leka I, mbeshtetje procesit te pavaresise !

Pretendenti per Fronin Mbreteror, Leka Zogu I, mbeshtet aksionin diplomatik te Qeverise shqiptare, ne koordinim me SHBA-ne dhe BE-ne, per pavaresine e shpejte te Kosoves. Gjate nje konference per shtyp, zedhenesja e Pretendentit per Fronin Mbreteror, Leka Zogu i I, Julinda Kamberi, tha dje se "t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, BeRni, olti

Kosova e Pavarur

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

albnobody
26-01-2007, 22:33:13

Loja e fjaleve per Statusin e Kosoves

Intervista ne vijim... University of Hamburg – Institute for Peace Research and Security Policy Studies (IFSH)   Afrim Hoti – PhD Candidate (Doktorand) Email: afrimhoti@... Silbersacktwiete 6, 20359 Hamburg, Germany   Interviste për Radio Kosova, RTK dhe Radio Blue Sky
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

albnobody
25-01-2007, 23:38:50

Asnjëherë s`ka patur vend për negociata mes Kosovës dhe serbise

Asnjëherë nuk ka pasur vend për negociata mes Kosovës dhe Serbisë (2) Nait HasaniNait Hasani, anëtar i kryesisë dhe deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), në vazhdim të intervistës dhënë Kosovapress-it, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndarjes së Kosovës, që sipas tij, do të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
15-01-2007, 17:56:47

Duke pritur raportin e Ahtisarit

Bahri Bivolaku-Duke pritur raportin e Ahatisarit Nt: Luftëtarët e djeshëm, sot nuk e vazhduan rrugën e lirisë në politikë.Ata u shmangën nga aspekti programor dhe konceptual i qartësuar dje. Benërrëshqitje programore dhe filluan te emitojnë të tjerët ne vend se tekultivojnë konceptin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe