AKSH - Kerkon keta kriminel serrb qe jetojn ende te lir ne Kosov dhe jasht saj - Kosova Drejte Pavarsise

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

AKSH - Kerkon keta kriminel serrb qe jetojn ende te lir ne Kosov dhe jasht saj

AKSH - Kerkon keta kriminel serrb qe jetojn ende te lir ne Kosov dhe jasht saj

· 4 · 1336

  • Postime: 1631
  • Karma: +2/-6
  • Gjinia: Mashkull

ne: 25-08-2007, 22:08:39
Miodrag Bangjur
Millan Milkoviq
Boban Grujiq
Sasha Maksimoviq
Nebojsha Stefanoviq
Vllastimir Jovanoviq
Dushan Zharkoviq
Dragan Zhekiq
Dobri Artinoviq
Stanko Milankoviq
Sllobodan Mitroviq
Dobrivoje Gjorgjeviq
Darko Milosheviq
Dragolub Lakaqeviq
Lubisha Veliqkoviq
Zharko Vasiq

 Sllavisha Andrijeviq- (njëri ndër organizatorët kryesorë për dëbimin me dhunë të shqiptarëve nga Fushë-Kosova)

Dragomir Popoviq
Boban Mitroviq
Dragan Dabizhleviq
Lazar Deniq
Radomir Dishiq
Radovan Petroviq
Dragan Mitroviq
Radojica Mitiq
Dragan Iliq
Aca Stankoviq
Zhika Begnellaviq
Mlladen Laziq
Sllavisha Grujiq
Sasha Mihajlloviq
Sava Drashkoviq

 
12.Qausheviq Nenad
13.Jovanoviq Dragi
14.Momqilloviq Miroslav
15.Ivanoviq Milivoje
16.Dejanoviq Verolub
17.Janjusheviq Zhivorad
18.Nedelkoviq Bratisllav
19.Petkoviq Bogolub
20.Gjoriq Sllavolub
21.Vaniq Rasha
22.Dimiq Dushan
23.Bajrami Igor
24.Aliq Zoran
25.Branko Jançiq

UJKUalbanian (1 month ago) Show Hide Marked as spam Lista e emrave të barbarëve serbë, është si më poshtë:

1.Llazareviq Dragisha, nëntoger

2.Gjorgjeviq Sinisha, rreshter
3.Blanusha Mile, rreshter i vjetër
4.Korçag Goran, rreshter i klasit të parë
5.Millanoviq Predrag, dhjetar
6.Radulloviq Nebojsha
7.Simiq Goran
8.Kostiq Sasha
9.Daniq Sllobodan
10.Gjorgjeviq Zoran

UJKUalbanian (1 month ago) Show Hide Marked as spam Në tetor 1999 në fshatin Sankoc të Drenicës, gjatë pastrimit të terenit nga njësiti i TMK-së, të Batalionit I-rë „Ymer Alushani" të Brigadës 121 „Kumanova", në njërën nga ish-bazat e shtabit komandues të bandave kriminale serbe, është gjetur një listë me emra të formacioneve ushtarake që vepronin në Drenicë. Aty janë gjetur edhe numra të telefonave dhe fotografi të ndryshme si dhe ditarë që këta kriminelë kanë mbajtur gjatë luftës në Kosovë. 


UJKUalbanian (1 month ago)

Jovan Karaxhiq, Kishnicë
Goran Trajkoviq, Kishnicë
Boban Trajkoviq, Kishnicë
Dejan Trajkoviq, Kishnicë
Predrag Gjorgjeviq, Kishnicë
Petar Saveliq, Kishnicë
Mile Bulajiq, KIshnicë
Gjorgje Bulajiq, KIshnicë
Zhivorad Mitiq -- Zhiko, Kishnicë
Dragan Mitiq -- Burdo, KIshnicë
Dragan Miliq, Kishnicë
Zoran Trajkoviq, Kishnicë
Mike Iliq, Graçanicë
Dushan Iliq, Graçanicë
UJKUalbanian (1 month ago) Show Hide Marked as spam Në listën e gjetur janë skalitur këta emra:

Berisha Ruzhdi -- Bekim, rom
Iliq Stalin -- Velko
Paniq Pavli -- Sinisha, Prelloc i Prishtinës
Cvejiq Lubisha -- Lan, Hallaq i Madh -- Lipjan
Vukadinoviq Jovan -- Njegosh, Kurshumli
Andriq Mirko -- Drashko, Prishtinë
Dikiq Branko -- Nebojsha, Prilluzhë
Krastiq Rade -- Svetisllav, Skullan i Lipjanit
Selishnik Jelica -- Tomisllav, Kishnicë
Sinisha Jovanoviq, Kishnicë

UJKUalbanian (1 month ago) Show Hide Marked as spam Një pjesë prej tyre, krime kanë kryer edhe në fshatin Kishnicë. Për këto krime kanë dëshmuar Musa Gashi dhe Bajram Gashi, që kanë shpëtuar nga thikat e këtyre kriminelëve
UJKUalbanian (1 month ago) Show Hide Marked as spam Në nëntor 1999, në fshatin Kishnicë (afër Prishtinës), në shtëpinë e Sabit Krasniqit, u gjet një listë me 20 emra barbarësh serbë. Ata kishin vendosur shtabin operativ paramilitarë dhe nga shumë burime dëshmohet se nga kjo bazë shkonin e bënin krime ndaj popullatës civile shqiptare nëpër shumë pjesë të Kosovës. Bazuar në listën me emra e mbiemra dhe në adresat e tyre, rezultonë se këta barbarë janë nga Kosova me përjashtim të njërit që ishte nga Kurshumlija.


Lajmrohen te gjith Ata te cilet posedojn edhe Lista te tjera per arsye gjetjeve te ketyre Kriminelave, Le ti botojn neper Forume.

  • Postime: 223
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-08-2007, 17:42:56
Nuk i ka kerkuar deri tani ata kriminel qe jetojne ne Kosove,se do i gjente.Tani pas 8 vitesh i paska ra ndermend ti kerkon ??? :P
Ata qe i kane kerkuar ka kohe qe i kane gjetur...bile edhe disa ne serbi e malin e zi.

Le keto pallavra o Arbias.AKSH le te meret me diqka tjeter nuk eshte puna e tyre ti gjej kriminelet e luftes se lufta ende nuk ka perfunduaR..

  • Postime: 1631
  • Karma: +2/-6
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-08-2007, 01:07:06
Mos je kundra???

Keta shki qetnik kasap te popullittondo tibashkojm bashk me atolistat e Shpihunav Shqiptar edhe do ti   jav Dergojmnganjeqefin dhenga nej sapun per tu lar!

  • Postime: 223
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 01-09-2007, 16:19:24
Mos je kundra???

Këta shki qetnik kasap te popullittondo tibashkojm bashk me atolistat e Shpihunav Shqiptar edhe do ti   jav Dergojmnganjeqefin dhenga nej sapun për tu lar!

Jo sjam kundra..po smu pergjigje pse deri tani nuk i kerkoje..ata qe i kan kerkuar dhe i kane gjetur as qefin e as sapun nuk i kane dhene,nuk kane menduar si AKSH-ja mi dergu qefin e me i la...i kane hudhe ne pleh...si coftine

Temat e fundit