Pse Ushtaret, Nga Shqiprija nanè nuk marrin, Pjes ne Kosovè ?! - Kosova Drejte Pavarsise

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse Ushtaret, Nga Shqiprija nanè nuk marrin, Pjes ne Kosovè ?!

Pse Ushtaret, Nga Shqiprija nanè nuk marrin, Pjes ne Kosovè ?!

· 10 · 3750

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-04-2007, 04:47:43


 :(

Do e beja nje Pytje te Pergjithshme; Pse Ushtaret Shqiptar , Nga shqiprija nuk marrin pjes ne Kacket Blu, Unmik KFOR ne kosovè ...?

Ku esht problemi...?

Esht me mir qe ushtaret Shqiptar te zavendsohen me disa nga  Unmiku e kfor apo jo..? kur dihet se keta te kforit dhe unmikut jan te gjith te huj dhe gjithmon jan te nej zeri kur bejn gabime apo keqperderime, Kurse en anen tjeter Keperdorimet Shpifjet mashtrimet anti Shqiptare-Kosovare, jan te perbashketa nga Unmiku dhe Kfori

Ju lus mundsisht ta jepeni nga nje mendim simbas jush dhe se paku te dijm disa sekrete.
 Pse ata nuk erdhen , esht problemi se Ata Ushtaret shqiptar ishin te pa thirrur nga komandat e unmikut dhe kforit apo èsht problem ,per shkak te paknaqsis se pakices serrbe , Po kishte ndermarr nje hap te till dikush per ket ,mos ardhje apo Mos lejim.

Mendimet tona te perbashkta, do tè na mesojn te jetojm mè afèr njèri tjetrit te bashkuar, duke kerkuar ne ndihmè  apo ndremjetsim nje njeri qe i besojm dhe jo atyre qe me Shekuj na ndan na coptuan na shiten na fyen na vran ne pabesi.

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 09-04-2007, 23:11:42
Nëse shteti Shqiptar dergon ushtar n Kosov vetëm do t hargjonte para prej bugjetit duke ndërtu baza dhe kampe ushtarake.

Nëse shteti Shqiptar do t dërgonte ushtar n Kosov athere kit dergim kish qen mir me bo kur ishte viti 1999 e jo me leju qe vellezrit ton nga Shqipria me ardh me bo luft individuale,
po prap se prap na kurr sdo ta harrojm se gjaku i tyre është lirija qe e kena sot edhe pse kan qen t vetmum prej shtetit Shqiptar po krejt është e arsyshme duke e pas parasysh se kush e ka pas shtetin n dor n at kohe.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-04-2007, 01:43:10
sepse sipas rregullave nderkombetare dhe rezolutes 1244 vendet me kufij te perbashket nuk mund te dergojne ushtare ne Kosove.

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-04-2007, 06:13:24

Po mir por pse ju lejua qe rumunet dhe bullgaret te jen pjesmarrs ne ndermjatsimin e Konfliktit ndermjet Shqiptarve dhe serbve, aather as ketyre dy vendeve nuk do tju kishte takuar e drejta per te marr pjes ne ket loj, kur dihet se rumunet bullgaret jan vllezer te shkive srbeve, edhe kjo esht nje padrejtsi qe ju esht ber (Kosovarve)-Shqiptarve ne kosov.

Ky tolerim esht ber per arsye se asnje her as Nano as berisha nuk kan pasur deshir te marrin pjes ne Zgjidhjen e statusit te kosoves Sikurse at te qeveris Pozit apozit ne Shqipri...

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 10-04-2007, 06:37:34
Ne populli Shqiptar dhe Palestinezt pothujse e kemi t njëjtën histori, asnji vend sna ka mbështet na jemi vetëm n kit bot përderisa na nuk kemi fitu luften me forcat tona dhe tash dikush vendos për tokat tona edhe lun me fatin ton ather smujna me bo pytjen PSE.

Unë tmerrohem prej politikanve ton kur thojn krejt qëllimi i shtetit ton është Nato Bashkimi Europjan,dhe harrojn se këta ishin shkaku qe na jena Palestinezt e Europes.

Na zduhet mu kan pjes e imprealizmit Amerikan qe reflkektohet n Europ.

Sikur ta kishim fitu luftën ndaj Srrbve me forcat tona atëherë i kishim than Europes      Jo Jo moj Europ kurrv ne vendosim për tokat tona   ti Europ  shikoj problemet e tu me rinin e devijume me   narkomani, prostitucion, homoseksual,vetvrasje.

Po nji dit me ndimën e ZOTIT ashtu si edhe Palestinezt edhe ne do ta rikthejm Jerusalemin ton dhe do të jemi t bashkum.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 10-04-2007, 07:07:48
1. Arbias, nuk e di nivelin e dijeve te tua gjeografike, por pote hgapesh nje harte cfaredo do te shohesh shume lehte qe as rumani e as Bullgaria nuk kane kufij tokesore me kosoven.
2. Arbias, nuk e kam idene gjithashtu per dijet e tua mbi prejardhjen apo perkatesite e kombeve, por rumunet jane popul latin dhe jo sllav more djale, ata nuk kane gjuhe sllave e as ndergjegjie sllave, prandaj hap ndonje liber e meso pak.
3. IZ - Po Palestina cfare hyn ketu? Palestinezet jane ne pune te yre e ne ne punen tone, dhe ishte pikerisht ajo Evrope dhe ajo marike qe nisen avionet dhe ushtaret e tyre, shkaterruan Serbine dhe sot Kosova mund te ece ne rrugen e pavaresise se ndryshe do i kishe serbet kembekryq ne Prishtine. por mesa po shoh nga keto postime tetuat, mendja jote vetem ne Lindjen e Mesme punon dhe nuk mund te shohe pertej asaj.

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 11-04-2007, 04:59:15
Krej është e arsyshme Sirio00 qe ti i mbron Bullgart apo Rumunt po edhe Serrbet edhe nuk deshiron t ofendosh ata,  sepse at medaljonin qe  e mban ti n gjoks është i njejt me të tyre.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-04-2007, 07:31:40
Arsyeja juaj qe vjen nga Arabia nuk ka si ta kuptoje. Ku e sheh ti qe une kam mbrojtur bullgaret apo rumunet kur une thjesht kam thene qe ata nuk kane kufij me Kosoven. Hap nje harte cfaredo dhe shikoje, po ama te jete harte e Evropes jo e Lindjes se Mesme.
Dhe tjetra eshte se ne fakt rumunet NUK jane sllave. kete nuk e them une sepse dua, por keshtu eshte.

 • Postime: 1210
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 02-05-2007, 16:57:06
Ushtaret nga Shqiperia nuk marrin pjese askund qe nga zhdukja e shtetit shqiptar me 1992 per dy aresye!
E para,nese ata shiten si argate ne Afganistan, Irak,Bosnje apo...kjo nuk nenkupton fare se kane nje shtet te tyre.Po ta kishin,s`do ua merrte greku Janullatos gjer ne palce...edhe te vdekurit nga varret!
E dyta,
Ne shqiperi e sotme gjysemautonome greke nuk ka asnte ri ,ushtar as plak qe deshiron te degjoje emrin Kosove...perveq ndokujt qe ka (ende) lidhje familjare me Kosovaret!

#9 ne: 25-02-2008, 15:48:03
SHQIPERIA ka linde tamam  si shtet ne vitin 1992 o enverist se njerzit  si  enveri edhe simpatizantet si ti e kan lkan  shqiperin ne kete gjendje te mjer . po  sa i perket  ushtris  shipetare me  sherby ne kosove ka qen  shume mire me  qen e realizueshme  po eshte e pa mundur

Temat e fundit