UCK te rikrijohet! - Kosova Drejte Pavarsise

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

UCK te rikrijohet!

UCK te rikrijohet!

· 11 · 1361

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-02-2007, 02:57:20
Para disa ditesh lexova se UCK ka dale perseri ne skene. Ky per mua eshte nje lajm shume i mirepritur. UCK duhet te rikrijohet dhe te qendroje aktive derisa shqiptaret te kene arritur shtetin e tyre natyror, pra nje shtet te perbashket. UCK duhet te jete garanci dhe kunder atyre individeve te cilet mundohen te largojne pavarsine e Kosoves.
Gjitashtu UCK eshte e domosdoshme per te fshire nga dheu ata individe qe mundohe te percajne kombin shqiptar duke krijuar pseudokombe nga gjiri shqiptar, me qellimin e vetem per te percare shqiptaret nje here e pergjithmone e per te kenaqur armiqte tane qe na duan te zhdukur nga faqja e dheut.

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-02-2007, 03:03:41
 ketu nuk eshte vend takimi per urrejtje !

nese je aqe i zoti shko lufto atje ku duhet emos qaj ketu drrasa se shqiptaret nuk hajne bari si mendon ti...

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-02-2007, 03:10:13
Nuk kuptoj se ku qendron problemi yt? Mendon se punet po shkojne vaj? Mendon se cdo gje eshte ok? Mu' nuk po me duket hic se jane mire gjerat!

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#3 ne: 23-02-2007, 05:02:42
Mendoje se per momentin levizjet, protestat paqesore masive japin me shume rezultat. Ne duhet te dalim kudo qe jemi ne Kosove, Shqiperi apo edhe ne Europe dhe Amerike dhe te kerkojme paqesisht por fuqishem te drejtat tona.
UCK-ja te ri si alternative roli isaj nuk eshte ne plan te pare ne keto momente.

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-02-2007, 17:06:20
Ndoshta edhe do te Formohet nga Vetvendosja,ne qofse s ndalohen bisedimet kunder vetvendosjes ather Uqk do tia ndalon me dhun bisedimet edhe pa kushtzimet e shqiptarve qe e meritojn nje kosov te Pamvarne Me te drejt  vetevendosje ose bashkim shqipris.

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-02-2007, 23:38:55
Së pari le të zgjidhet ministri i Mbrojtjes, si i takon çdo shteti nëse nuk dojne te luajnë te huajt me neve atëherë te na lejojne qe ne vete te mbrohemi, pse te shpenzohen dollar kot nga te huajet kurse ne vete do ishim ne gjendje ta mbrojmi kosoven...
Pra së pari një ushtrie i duhet një ministër  e mjaft me komandanta e me gjenerala...

 • Postime: 223
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 25-02-2007, 16:48:38
Së pari le të zgjidhet ministri i Mbrojtjes, si i takon çdo shteti nëse nuk dojne te luajnë te huajt me neve atëherë te na lejojne qe ne vete te mbrohemi, pse te shpenzohen dollar kot nga te huajet kurse ne vete do ishim ne gjendje ta mbrojmi kosoven...
Pra së pari një ushtrie i duhet një ministër  e mjaft me komandanta e me gjenerala...


Ma cfar minister i mbrojtjes!!! ku ke ti shtet per ta zgjedhur ate!?
ky parlament i m.... mendon se mund ta zgjedhe!!!

 • Postime: 223
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 25-02-2007, 16:51:07
këtu nuk është vend takimi për urrejtje !

nëse je aqe i zoti shko lufto atje ku duhet emos qaj këtu drrasa se shqiptarët nuk hajne bari si mendon ti...

Shihet fort mire se kush hane bari KETU

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-02-2007, 20:51:59
Shihet fort mirë se kush hane bari KETU
...ai me siper nuk e dha as nje mendim qe te zhvillohet debati dhe filloi menjehere me urrejtje...ani une ha bari pra...
 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 27-02-2007, 00:18:20
Ju lutem mos i nxehni gjakrat. Si Kreksi si dhe te tjeret kane te drejte ne kendveshtrimin e tyre. Kuptohet se gjerat nuk jane bardhe e zi, por shumengjyreshe.

 • Postime: 223
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 27-02-2007, 20:53:16
Ju lutem mos i nxehni gjakrat. Si Kreksi si dhe te tjerët kanë te drejtë ne këndvështrimin e tyre. Kuptohet se gjërat nuk janë bardhe e zi, por shumengjyreshe.


KENDVESHTRIME!!!

Temat e fundit