×
Hyrja
Profili

Kosova Sot

Screenshot_20200217-125037.jpg

Charlie
ne: 07-11-2019, 11:47:52
Prezantohen provimet e Albin Kurtit gjatë studimeve, flasin profesorët e tij

Kosova Sot

Në një storie të RTV Dukagjinit, profesorët e Albin Kurtit rrëfejnë se çfarë studenti ishte Albin Kurti. Po ashtu ekipi ynë ka siguruar edhe provimet e punuara nga Albin Kurti, si dhe rezultatet e provimit pranues në Fakultetin Teknik. Profesorët e përshkruajnë si një student ndryshe nga të ...
erlehta
ne: 26-05-2012, 00:39:05
Çfarë zori ka Berati?

Kosova Sot

Ka zyrtarë të lartë në institucionet e Kosovës që si raportues të shërbimeve të huaja dikur villnin vrerë për TMK-në në raporte.Ka dhe të tillë zyrtarë të lartë institucionalë që vijnë me histori familjare të lidhur me shërbimet serbe të sigurisë. Ka zyrtarë të lartë që mbajnë kompani me serbë q...M A X
ne: 05-03-2012, 19:57:38
BE ndryshon hartën në website: Serbia pa Kosovën

Kosova Sot

Kosova është hequr përfundimisht nga harta e Serbisë në faqen zyrtare të Bashkimit Europian. Në faqen www.europa.eu, websajti zyrtar i BE-së, në faqen e shteteve anëtare të unionit dhe atyre që aspirojn...

M A X
ne: 01-03-2012, 00:05:26
Footnot-a e Kosovës dhe simboli i numrit 13

Kosova Sot

Footnot-a e Kosovës dhe simboli i numrit 13NGA: ALFRED CAKONë datën 22-23 shkurt, në Bruksel u fi rmos një marrëveshje midis perëndimit dhe lindjes, Amerikës dhe Rusisë, shqiptarëve dhe serbëve, marrëveshje e cila nuk kishte lidhje vetëm me të ardhmen e Kosovës, por të gjithë rajonin e Ballkanit....

M A X
ne: 18-02-2012, 00:29:34
“Kosova, jo ajo për të cilën luftuam”

Kosova Sot

Në përvjetorin e katërt të pavarësisë së Kosovës, familja e heroit kombëtar Adem Jashari, thyen heshtjen dhe neutralitetin të cilin e mbajti për gjithë këto vite ndaj zhvillimeve në Kosovë. Gjërat sipas përfaqësuesve të familjes që sakrifikoi një brez të tërë, nuk po shkojnë në drejtimin e duhur...

M A X
ne: 16-02-2012, 09:46:21
Fundi i pavarësisë së mbikqyrur

Kosova Sot

Viti i katërt i shtetit të Kosovës sipas kryeministrit Thaçi do të shënojë edhe përmbylljen e mbikëqyrjes së pavarësisësë saj. Ndërkohë sa i përket referendumin që është duke u mbajtur në veri të Mitrovicës, qeveria e Kosovës e quan jo legjitim. Zyrtarët e qeverisë kosovare kanë kundërshtuar edh...

M A X
ne: 15-02-2012, 01:06:43
Serbët të marrin veriun e Kosovës, të na japin Luginën e Preshevës

Kosova Sot

Qosja: Serbët të marrin veriun e Kosovës, të na japin Luginën e PreshevësUnë mendoj se për t’u zgjidhur përfundimisht çështja e Kosovës, duhet të zgjidhet edhe një breng e brendshme në Kosovë, për t’u çliruar nga serbët e Veriut dhe kush është interesuar nga këta serbë nga brendia e Kosovës, mun...


M A X
ne: 06-01-2012, 17:06:23
Tension në Kosovë pas mbërritjes së presidentit serb

Kosova Sot

 Presidenti serb Boris Tadic shkel në Kosovë, qindra kosovarë protestojnë. Situata pas mbërritjes së kreut serb është e tensionuar raportojnë mediat vendase, pasi vendasit tentojnë të bllokojnë qëndrimin e Tadic në Kosovë. Presidenti i Serbisë, ka mbërritur mesditën e sotme në pikën kufitare të ...

M A X
ne: 26-12-2011, 23:19:55
Kosto e lëvizjes së lirë me Serbinë

Kosova Sot

Për herë të parë qytetarët e Kosovës udhëtojnë drejt Republikës së Serbisë si shtetas të Republikës së Kosovës. Teksa 26 dhjetori për liderët kosovarë shënon epokë të re në marrëdhëniet Kosovë-Serbi, taksat e vëna kufitare duket se janë barriera më e rëndë për zbatimin e kësaj marrëveshje.Koso...

M A X
ne: 20-12-2011, 14:54:45
Mallrat serbe, aksioni i VV

Kosova Sot

E kanë mbështetur në Kuvend dhe votat e tyre bënë që mocioni i lëvizjes Vetëvendosje të miratohej me shumicë votash, gjithësejt 42, kundrejt 33 të tjerave që ishin kundër. Por, dy subjektet politike opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk janë të gatshme ...

M A X
ne: 29-11-2011, 00:34:52
AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

Kosova Sot

28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e ziMijra aktivistë të Aleancës Kuq e Zi janë derdhur rrugëve të Prishtinës, me rastin e 99-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Aktivistë të aleancës kanë mbuluar me flamurin gjigand kuq e zi 'New Born', memorialin simbolik të pavarësisë së ...


M A X
ne: 26-11-2011, 10:48:05
Festa e Flamurit, Prishtina vishet kuqezi

Kosova Sot

Festa e Flamurit do ta veshë kuq e zi Prishtinën dhe mbarë Kosovën. Edhe pse qeveria kosovare e ka shpallur ditë pushimi 28 nëntorin, në fakt janë Komuna e Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje, por dhe Aleanca Kuqezi nga Shqipëria, ataqë do t’i japin jetë festës në Kosovë. Sheshi “Nënë Tereza” d...

M A X
ne: 22-11-2011, 16:36:46
Serbët, deklaratë pavarësie për Kosovën Veriore

Kosova Sot

Serbët duket se e kanë menduar seriozisht kërcënimin për shpalljen e pavarësisë së veriut të vendit. Aq sa tashmë kanë hartuar një ‘Deklaratë pavarësie të Republikës së Kosovës Veriore’.Portali Indeksonline ka parë një draft që po qarkullon ndër serbët e veriut. Në hyrje të saj thuhet se Zoti u ...

M A X
ne: 20-11-2011, 00:13:42
“Fund pavarësisë së mbikëqyrur”

Kosova Sot

Komisioni për Ndryshimin e Kushtetutës, ku flitet për zgjedhjen e presidentit, që nga e hëna hyn në fazën përfundimtare të punës së tij. Por, ky komision i formuar në prill të këtij viti, në mungesë të mandatit nuk është marrë fare me një çështje tjetër, për të cilën drejtues të institucioneve p...

M A X
ne: 23-10-2011, 19:55:32
Fajon: Kosova, pas dy vjetëve - pa viza!

Kosova Sot

Raportuesja e Parlamentit Evropian për çështjet e vizave, Tanja Fajon, ka deklaruar se Kosova duhet të pres së paku edhe dy vjet për liberalizim vizash.“Do të duhen edhe dy vjet derisa Kosova të fitojë regjimin pa viza për në shtetet e BE-së. Nga Prishtina do të kërkohet që t’i plotësojë kushtet...

M A X
ne: 17-09-2011, 00:39:08
Gryka e Rugovës dhe Bjeshkët e Nemuna

Kosova Sot

Gryka e Rugovës dhe Bjeshkët e Nemuna, destinacion turistik i shqiptarëveReportazh nga Bashkim SHALAGrykë e Rugovës më 14 shtator: Gryka e Rugovës, Kuçishta, Guri i Kuq dhe Boga e Rugovës janë kthyer në një destinacion të rëndësishëm të turizmit malor gjatë kësaj vere. Në jugperëndim të qytetit ...

M A X
ne: 13-09-2011, 12:11:01
Nigeria njeh pavarësinë e Kosovës

Kosova Sot

Zëvendëskryeministr i i Kosovës, Behgjet Pacolli në kuadër të turneut të tij lobues në kontinentin e Afrikës ka arritur të sigurojë një tjetër njohje të pavarësisë së Kosovës. Lajmin e bën të ditur agjencia e shtypit “INA”, e cila i referoh...

M A X
ne: 01-09-2011, 16:23:46
Kosovaristët e Ahtisarit!

Kosova Sot

Kosovaristët e Ahtisarit!Nga Gani MEHMETAJLulinë e bënin nervoz “kosovaristët”, të cilët përpiqen nëpër portale interneti e në disa televizione shqiptare ta sajojnë kombin kosovar, heronjtë kosovarë, kulturën kosovare, letërsinë kosovare, traditën kosovare, gjuhën kosovare, ku secili do të flist...


M A X
ne: 19-08-2011, 01:13:33
Vendet e Karaibeve do njohin Kosovën

Kosova Sot

15 nga vendet e Karaibeve pritet të njohin në bllok pavarësinë e Kosovës. Këshilltari i zv.kryeministrit të pare të Kosovës Behgjet Pacolli, Kushtrim Bajrami tha se 14 shtete e Amerikës Qendrore janë në fazën finale të marrjes së vendimit.“Kosova në orët apo në ditët të vijim do të pranojë forma...

M A X
ne: 16-08-2011, 16:57:25
Guinea dhe Nigeria njohin pavarësinë e Kosovës

Kosova Sot

Zëvendëskryeministr i Behgjet Pacolli, përmes një njoftimi për media, tha se Kosova është njohur nga dy shtete.“Ju njoftojmë se Zëvendëskryeministr i i Parë i Qeverisë së Republikës së...

M A X
ne: 09-08-2011, 13:09:34
Një fitore e rrejshme

Kosova Sot

VETON SURROI1. Kryeministri i Kosovës e quajti suksesin më të madh pas shpalljes së pavarësisë. Një përshkrim të këtillë do ta meritonte një ngjarje shumë e madhe, posaçërisht duke marrë parasysh faktin se shpallja e pavarësisë u bë në një koreografi të detajuar deri në imtësi nga sponsorët e pa...

M A X
ne: 05-08-2011, 16:40:45
Nis prodhimi i pasaportave biometrike të Kosovës

Kosova Sot

Ka filluar prodhimi i pasaportave biometrike të Republikës së Kosovës. Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi sot se ministri Bajram Rexhepi qëndroi në Vjenë, ku mori pjesë në ceremoninë e fillimit të prodhimit të pasaportave biometrike të Republikës së Kosovës. Në këtë ceremoni, drejtuesit e k...

M A X
ne: 04-08-2011, 12:12:33
5 shtete ultimatum Serbisë: Nuk ka kthim prapa për Kosovën

Kosova Sot

 Pesë shtetet më të fuqishme të botës, SHBA-të, Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Italia i kanë dërguar një ultimatum të mërkurën mbrëma Serbisë, në të cilën i është bërë e ditur se nuk ka kthim prapa situatës së 25 korrikut.Lajmi bëhet publik nga portali kosovar i lajmeve Telegrafi, i cil...

M A X
ne: 30-07-2011, 15:36:30
Serbia dhe Bosnja fillojnë t’i ndiejnë masat e reciprocitetit

Kosova Sot

Oda Ekonomike e Serbisë dhe ajo e Bosnjës janë alarmuar. Anëtarët e tyre kanë filluar t’i ndiejnë pasojat e masave të reciprocitetit të vendosura nga Qeveria e Kosovës për këto dy vende. Derisa kompanitë nga Serbia nuk po mund t’i fusin në Kosovë mallrat e tyre, kompanitë nga Bosnjë-Hercegovina ...

M A X
ne: 28-07-2011, 16:27:11
Një ngjarje e jashtëzakonshme

Kosova Sot

ARMAND SHKULLAKUVendimi i qeverisë së Kosovës për të dërguar forcat speciale ROSU në pikat 1 dhe 31 në veri të vendit, me gjithë kujdesin e kryeministrit Thaçipër ta paraqitur atë si diçka normale në kuadër të respektimit të ligjit dhe rendit, përbën një ngjarje të jashtëzakonshme. Ndërmarrja e ...

M A X
ne: 28-07-2011, 15:09:54
Kuvendi miratoi Rezolutën në mbrojtje të sovranitetit

Kosova Sot

Kuvendi i Kosovës të enjten në seancën e jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në veri miratoi Rezolutën me 89 vota për, 9 kundër, përmes së cilës i jepet plotësisht mbështetje Qeverisë së Kosovës për vënien e rendit dhe ligjit në tërë territorin e Kosovës, ndërkohë që i bëhet thirrje bashkësisë nd...

M A X
ne: 26-07-2011, 10:12:19
Merren nën kontroll 2 pika doganore në veri

Kosova Sot

Kosovë, merren nën kontroll 2 pika doganore në veri, Rexhepi: Shtrimë sovranitetinNjësitet e Policisë Speciale të Kosovës kanë ndërhyrë të hënën në mbrëmje në pjesën veriore të Kosovës, për të vendosur kontrollin në dy pikat kufitare me Serbinë, me urdhër të kryeministrit Thaçi. Përfaqësues të s...


M A X
ne: 22-07-2011, 20:17:56
Suhareka / Theranda / Suva Reka

Kosova Sot

Theranda ( ish - Suhareka ) është një qytet në pjesën jugore të KosovësSuva Reka (Albanian: Suhareka, or Theranda; Serbian: Сува Река, Suva Reka) is a town and municipality in the Prizren district of southern Kosovo[a].It is located 18 km from Prizren, and 57 km from Prishtina.The name of the to...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:16:23
Shtërpca

Kosova Sot

Shtërpca është qytezë në pjesën jugore të Kosovës rrëzë maleve të Sharrit.Štrpce (Serbian: Штрпце/Štrpce, Štrpce, Albanian: Shtërpcë or Shtërpca) is a town and municipality in the Uroševac district of southern Kosovo[a], in Serbia.According to the 1991 census, the municipality of Štrpce had a po...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:14:45
Shtime / Štimlje

Kosova Sot

Shtime është qytezë në Kosovë e cila hynë në regjionin e Ferizajit.Që nga koha e bronzit dhe hekurit, Kosova ishte e banuar me protoilirë dhe ilirë, të shpërndarë në kala të shumta dhe vendbanime kodrinore e fushore. Në kohën e sundimit të Perandorisë Romake u zhvillua rrjeti i vendbanimeve urba...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:12:53
Obiliq / Kastriot

Kosova Sot

Obilić (Albanian: Obiliq or Kastriot; Serbian: Обилић, Obilić) is a town and municipality in central Kosovo[a], belonging to the Pristina district. The municipality includes the town of Obilić and 19 villages, with a total population of approximately 21,548.[1]The municipality is located immedia...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:11:17
Artana (NOVOBËRDA)

Kosova Sot

Novobërda, Novobërdë, Artana ose Artanë (serbisht: Novo Brdo, cirilik: Ново Брдо) është qytezë në pjesën lindore të Kosovës. Artana apo Novobërda (në dokumentet Latine e shkruar si Novaberd, Novus Mons ose Novamonte; dhe në minierat Saksone dokumentohet si Nyeuberghe) është përmendur në dokument...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:10:06
Malisheva

Kosova Sot

Malisheva është qytezë dhe komunë në pjesën qendrore të Kosovës.Llapushë është nocioni tjetër me të cilin është i njohur territori i komunës së Malishevës. Lashtësia e Malishevës si vendbanim dëshmohet edhe me prezencën e tumës ilire në vetë qendrën e Malishevës, dëshmi kjo që jep të kuptohet se...

M A X
ne: 22-07-2011, 20:08:21
KF Fushë Kosova

Kosova Sot

KF Fushë Kosova is a football club based in Kosovo polje, Kosovo. The club has played in the second division of football in Kosovo, Liga e Parë, during the 2006/07 season, however they have won promotion to the top tier of football in Kosovo, the Kosovar Superliga, for the 2007/08 season. Wikipe...


M A X
ne: 22-07-2011, 20:06:06
Kamenica / Dardana

Kosova Sot

Kosovska Kamenica or Kamenica (Albanian: Kamenica or Dardana; Serbian: Косовска Каменица, Kosovska Kamenica) is a town and municipality in the Gnjilane district of eastern Kosovo.In 2011, Kosovska Kamenica municipality was estimated to have 35,600 citizens.Kosovska Kamenica is the most eastern o...

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board