Kosova Sot - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga Kosova, biseda e diskutime per aktualitetin kosovar.

*
nanda
06-12-2008, 18:31:26

O, EULEX, OJ “NËNA” JONË...!

O, EULEX, OJ “NËNA” JONË...!Si njëra prej veseve tejet të shprehura të mentalitetit tonë shqiptar, pa dyshim është bindja e rrënjosur e krenarisë mashkullore në ne; apo, thënë ndryshe, gjatë çfarëdo vendimmarrjeje, patjetër ardhja në shprehje e fjalës autoritare mashkull...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-11-2008, 12:31:15

28 Nëntori dhe e drejta shqiptare për vetëvendosje

Përbrenda Federatës Jugosllave, shqiptarët ishin pa dëshirën e tyre. Mirëpo, as Federata Jugosllave nuk i dëshironte shqiptarët. Ajo e dëshironte tokën e shqiptarëve pa shqiptarët. 24 programe të ndryshme gjithsej, janë hartuar e zbatuar për dëbimin e shqiptarëve, për asimilimin e tyre dhe për k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2008, 15:04:29

Shtet i ri për kombin (shqiptar) e jo komb i ri për shtetin (e Kosovës)

Shtet i ri për kombin (shqiptar) e jo komb i ri për shtetin (e Kosovës)Historia përbashkët, kryengritjet dhe rezistenca e vazhdueshme, gjuha shqipe, doket, zakonet, kultura, tradita, shërbimet tregtare dhe vazhdimësia territoria...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Michaux
14-10-2008, 21:33:52

Emiratet e Bashkuara Arabe e njohën Kosovën

Emiratet e Bashkuara Arabe e njohën sot pavarësinë e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i parë arab që e njeh Kosovën."Emiratet e Bashkuara Arabe shpallin se e njohin Kosovën si shtet të pavarur", ka njoftuar WAM- agjencia zyrtare e lajmeve në EBA."Kjo lëvizje është në një linjë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
19-08-2008, 10:57:37

A DO T’I NGJAJ KOSOVËS “NDODHJA E POPULLIT”?!

A DO T’I NGJAJ KOSOVËS “NDODHJA E POPULLIT”?!
Jo rastësisht, këtë artikull do ta filloja me atë “mesele” të një mbreti, i cili, gjatë sundimit të vetë, përmes rritjes së taksave, me të madhe ja kishte shtuar zullumin popullit. Nga frika se, m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
18-07-2008, 12:12:01

QEVERITË KOMUNALE DHE BATUTAT PRIZRENASE PËR TO

QEVERITË KOMUNALE DHE BATUTAT PRIZRENASE PËR TO
Dikur në Prizren, në kohën e pushtetit të LDK-së , nga visari i pasur i batutave të ndryshme për qeverinë komunale, ishte edhe ajo se, Eqrem Kryeziu, kryetari i atëhershëm komunal dhe Xhorxh Bushi,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
07-06-2008, 23:20:06

Hymni i ri i Kosoves

Sot eshte miratuar Hymni i ri i Kosoves. Per ta downloduar dhe degjuar klikoni ketu
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-05-2008, 22:32:04

Arrestohet Baton Haxhiu

Haga: Zbuloi identitetin e deshmitareve te mbrojturGazetari dhe analisti shqiptar Baton Haxhiu eshte arrestuar sot nga policia e Kosoves dhe eshte derguar menjehere ne Gjykaten e Hages per shkak te mosrespektimit te kesaj gjykate gjate procesit gjyqesor ndaj Ramush Haradinaj dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
17-05-2008, 20:41:22

Kosove, themelohet subjekti politik Levizja per Bashkim

Kosove, themelohet subjekti politik Levizja per Bashkim  (Dërguar më: 17/05/08) PRISHTINE - Ne Prishtine u mbajt sot Kuvendi themelues i Levizjes per Bashkim, nje subjekt politik qe pretendon bashkimin e trojeve etnike shqiptare. Kryetari i keshillit te perkohshem drejtues, Avni Klinaku thekso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
15-05-2008, 02:02:41

VIDEO MATERIALI nga aktiviteti i lëvizjes “VETËVENDOSJE”

VIDEO MATERIALI nga aktiviteti i lëvizjes “VETËVENDOSJE”
Të nderuar miq, shqiptar kudo që të jeni, Ju lutem, shikoni me vëmendje këto dy VIDEO materiale interesante që kanë të bëjnë me aktivitetin e lëvizjes “VETËVENDOSJE”:1.   E para ka të bëj me interv...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
11-05-2008, 15:24:37

“KATUNDI QË SHIHET, KALLAUZ NUK DO !”

“KATUNDI QË SHIHET, KALLAUZ NUK DO !”
“Katundi që shihet kallauz nuk do” – thotë populli. Disa nisma të gabuara të prijësve të këtij “katundi”, i kanë vërejtur me kohë mjaftë qytetar të saj të urtë, por, për shkaqe të organizimit të tyre të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hektori
10-05-2008, 21:10:59

ORA-n e "kurdisë" Teutë Sahatcia.

Në një konferencë per media, te organizuar nga Partia Reformiste ORA, u be kurdisja e ores se ndalur prej zgjedhjeve parlamentare ne Kosove.Kete konference e udhehoqi Teutë Sahatciu,ish nënkryetare e kesaje partie dhe ish deputete e Ora-s ne Parlamentin Kosovar.z.Sahatcia mes tjerash shpalosi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
05-05-2008, 21:06:36

Tita i Kosoves

REALPOLITIKA E IBRAHIM RUGOVËS Analizë politike - historike Ai që e kërkon shpëtimin e jetës me indiferencë ndaj jetës së të tjerëve, nuk do ta jetojë me nder!” (Mr. Ukshin Hoti) Në vend të hyrjes A ishte Ibrahim Rugova: „Gandi i Kosovës“,“i pathyeshëm përballë regjimit serb…“, “profet i shqipta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-04-2008, 11:50:58

Kosovë, gradacela më e lartë në Ballkan

Kosova pritet të shndërrohet në qendër të vëmendjes, tashmë jo për ngjarje politike, por për zhvillimin infrastrukturor. Kështu, gradacela më e madhe në Ballkan do të nisë të ndërtohet në Prishtinë dhe do të kushtojë 400 milionë euro. Në projekt, përfshihet ndërtimi i objekteve të larta mbi 40 k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-04-2008, 16:08:29

Në Gjakovën e paspavarësisë

Të shkosh nga Tropoja në Gjakovë, jo vetëm që nuk është më e lodhshme, por madje është edhe e këndshme. Rruga e përfunduar para më pak se dy vjetësh ka bërë që të shijosh një udhëtim të magjishëm, mes bukurish natyrore, që Zoti u ka falur plot bujari këtyre zonave. Kalojmë pikën e kontrollit, ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
20-03-2008, 19:05:21

Presidenti Bush autorizon dërgimin e armëve në Kosovë

Presidenti Bush autorizon dërgimin e armëve në Kosovë  Presidenti Bush autorizoi furnizimin e Kosovës me armë, një hap i rëndësishëm në marrëdhëniet me shtetin e ri. Në një dokument dërguar Sekretares së Shtetit Kondoliza Rajs, presidenti Bush tha dje se ai ka arritur në përfundimin se furnizimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
14-03-2008, 17:02:48

NJË KUSHTETUTË QË MENDON ANGLISHT E FLET SHQIP

NJË KUSHTETUTË QË MENDON ANGLISHT E FLET SHQIP
Me afrimin edhe të aktit formale të aprovimit nga Kuvendi i Kosovës, Draft Kushtetuta e Republikës së Kosovës, është ende në diskutim publik. Bazuar në disa reagime të drejtpërdrejta të qytetarëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
13-03-2008, 18:29:33

Bojkotoni produktet e sebisè !!!

BOJKOTONI PRODUKTET E SERBISË! (Kjo nuk është kampanjë e motivuar politikisht, por vetëm një sugjerim për mospërdorimin e produkteve Serbe). Duke mos u futur thellë në histori dhe në dëmet, vrasjet, torturat, masakrat, dhunimet, gjenocidin e çka jo tjetër që shteti (me përkrahjen e popullit) Ser...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe