Kosova Sot - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga Kosova, biseda e diskutime per aktualitetin kosovar.

arbias
20-11-2007, 22:30:46

Katandisjet e statusit të Kosovës

Katandisjet e statusit të Kosovës Disa vrojtime hyrëse Shqiptarët e Kosovës dhe të tjerët që jetojnë kudo në botë, të cilët kryefjalë kanë të ardhmen e Kosovës, këto ditë thithen informata nga më të ndryshmet.  Akademik: Esat STAVILECI Vetëm për një kohë të shkurtër, ditëve të fundit, opinioni u...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
19-11-2007, 19:22:15

Berisha -“Njohim pavaresine e Kosoves”

“Njohim pavaresine e Kosoves”E Hene, 19 Nentor 2007Kryeministri i Shqiperise ne nje interviste per gazetarin Baton Haxhiu ne te perditshmen “Express” ne Prishtine, eshte i prere se Shqiperia e ka njohur, e njeh dhe do ta njohe pavaresine e Kosoves. Megjithate, thote Kryeministri shqiptar, po ben...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
11-11-2007, 15:27:26

Diferencimet Politike tè Ministrisè Haraqija ne kurriz tè N.B "Rilindja"

DIFERENCIMET POLITIKE TË MINISTRISË HARAÇIA NË KURRIZ TË N. B. “RILINDJA”  Shkruan: Tafil DURAKU Tetë vjetë të plota pas Luftës së Lavdishme Popullore të UÇK-së, punonjësit shumëvjeçarë të N.B. “Rilindja” (edhe pse të regjistruar në UNMIK, me Numër 80100779, të dt. 05. 07. 2000. /Provë: dëshmia ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
11-11-2007, 15:22:41

Ne bijtë e shekullit të ri

Ne bijtë e shekullit të ri Shkruan: Avdi IBRAHIMI, Prizren Të nderuar bashkëluftëtarë dhe veteranë të UÇK-së. Lexova në “dervina.com”artikullin e shkruar nga Rexhep Ahmeti, ”Veteranët e luftës së UÇK-së, bojkotojnë zgjedhjet. Mendim të njëjtë me ju kam edhe Unë bashkëluftëtari juaj dhe veterani ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
06-11-2007, 00:01:48

Premtime të sigurta "dushk për gogla"

Premtime të sigurta "dushk për gogla"Merreni me mend, edhe sot ne arkivat e osmanlive në Stamboll ka të dhëna arikivore për tapitë e qytetarëve, apo vërtetësia dhe origjinaliteti i tyre mund të bëhet shumë lehtë, mund të gjenden edhe në arkivat e Medreses së Shkupit, të mos flasim për ato të kon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
01-11-2007, 23:41:47

Pishtarve tè Lirisè

PISHTARËVE TË LIRISË(Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu)Sa herë vjen nëntori para syve më del Llapi me lisat e gjatë, bjeshkët e larta të mbuluara me tisin e borës së parë, bacë Osmani me thinjat mbi kokë, nënë Qamilja zemërbardhë, nënë Halimja, e ndjerë, zemër madhe... Sa herë vjen nëntori malli më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
28-10-2007, 22:44:43

A do t’i fitojë zgjedhjet në Kosovë krimi i organizuar ?!

A do t’i fitojë zgjedhjet në Kosovë krimi i organizuar ?! Realizimi i pavarësisë, as në ëndërr :Qytetarët e Kosovës, me përjashtim të serbëve, preokupim kryesor tash e kanë a do të dalin fare në zgjedhje dhe nëse vendosin të dalin në këto zgjedhje, për kend të votojnë atëhere? Ngase ata që kanë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


arbias
15-10-2007, 00:00:19

Revolucioni dhe kundër revolucioni, "dyshek"

Revolucioni dhe kundër revolucioni, "dyshek" Amerikanët çdo të dytën fjalë e kanë atdhe, Zot e flamur dhe nuk e quajnë njëri tjetrin patriot folklorist, ashtu siç i ironizojmë veprimtarët e çështjes kombëtare Agim VuniqiJanë rritur llafet që nga deklarimi i "ustajve" të huaj për zgjedhjet. Shumë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
14-10-2007, 23:57:08

Dje Ahtisari, sot Trojka, nesër Dejtoni ...... tradita (mashtrimi) vazhdon!

Dje Ahtisari, sot Trojka, nesër Dejtoni ...... tradita (mashtrimi) vazhdon!  Arben ZeqiriPërpara se të filloj të shkruaj për një fenomen, që në realitet është shndëruar në traditë do t'ju kisha lutur që së pari të rikujtoni ose, nësë si keni lexuar ti lexoni shkrimet e mia të mëparshme, shkrime ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-09-2007, 11:07:35

Arkivave osmane, një shans i ri për Kosovën !

Fakte të reja do të sfidojnë historinë e manipuluar nga serbëtHapja e arkiva të ish-perandorisë osmane për Kosovën nuk është një lajm i mirë, por i shkëlqyer. E gjendur përballë një propagande shekullore nga ana e Serbisë dhe në pamundësi për t‘ju përgjigjur me të njëjtën monedh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-09-2007, 08:14:55

Shperthim ne Prishtine, 2 te vdekur e 11 te plagosur !

Nje shperthim i fuqishem tronditi qendren e Prishtines, duke shkaktuar vdekjen e dy personave dhe plagosjen e 11 te tjereve. Shperthimi ndodhi rreth ores 02.00 pas mesnate, dhe shkaterroi disa dyqane ne bulevardin Bill Klinton dhe theu xhamat e disa ndertesave. Ngjarja ndodhi ne nje zone tregtar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-09-2007, 17:48:36

Ndalohet Ferexheja ne Shkollat e Kosoves !

Autoritetet e arsimit ne Kosove kane perjashtuar nga shkolla 3 nxenese me shami dhe kane vendosur ndalimin e kesaj veshjeje ne shkolla. Ne Kosove vec problemit mes fese dhe administrates vendore rendesi merr fakti se ne syte e nderkombetareve mund te ndertohet imazhi i nje vendi islamik dhe qe m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dardan1
04-09-2007, 17:54:45

Sherbetoreve te Vargojve te huaj!

Reshat ARBANAKushtuar, sherbetoreve te Vargojve te huaj.Mund ta shkarkoni prej ketu:

arbias
15-08-2007, 16:06:22

Rusia do të dërgojë ushtarë në veri të Kosovës

Nov Region": Rusia do të dërgojë ushtarë në veri të Kosovës për ta penguar pavarësinë Rusia mund të dërgojë ushtarë në pjesën veriore të Kosovës, në përpjekje për ta penguar shpalljen e pavarësisë së Kosovës, komenton botimi elektronik rus "Nov region". Duke iu referuar mediumeve perëndimore, ga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Altruisti
10-08-2007, 18:25:00

Kryeministri Berisha thotë se Beogradi e ka doktrinën e Millosheviqit

Kryeministri Berisha thotë se Beogradi e ka doktrinën e Millosheviqit“Rusia po e bllokon miratimin e Rezolutës në Këshillin e Sigurimit për arsye imperialiste dhe asnjë arsye tjetër”, ka thënë kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një intervistë për Zërin e Amerikës.Ai dys...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-08-2007, 14:45:37

Kuvendi i Kosoves kunder shitjes se Trepces !

Komisioni parlamentar i Ekonomise kerkon qe Trepca te shpallet thesar kombetar me interesa te vecanta publike dhe strategjike dhe t’i jepet statusi i ndermarrjes publike. Prishtine– Komisioni parlamentar kosovar i Ekonomise, Tregetise dhe Energjitikes ka miratuar nje draft per m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-07-2007, 07:57:01

Të rinjtë dhe politika kosovare !

Të rinjtë e Kosovës, që janë inkuadruar nëpolitikë, thonë se e kanë bërë këtë, sepse në radhëtë parë kjo iu pëlqen, por edhe pse e shohinpolitikën si rrugë që do t’i ndihmojë në karrierëne tyre në të ardhmen. Sytrime Dervisholli,nga Lidhja Demokratike e Kosovës, thotë se kahyrë rrjedhave të poli...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
22-03-2007, 10:21:07

23 marsi është ditëlindja e Albin Kurtit

23 marsi është ditëlindja e Albin Kurtit. Pranverën e 32-të po e pret në burg23 marsi është ditëlindja e Albin Kurtit. Pranverën e 32-të po e pret në burg Në +377-44-602-602 uroja ditëlindjen Albin Kurtit Në diasporë +46-73-55-93-642 uroja ditëlindjen Albin Kurtit Dikur i priti disa ditëlindje n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe