'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër - 2 - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër

'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër

· 75 · 50109

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 09-06-2006, 11:28:02
Ne Kosove ne te gjitha anet ka pas UDBASHA ose LOJAL ndaj pushtetit kriminal Serb
Nu i keni permend te gjithe mos hezitoni se ka mjaft  qe  nuk jan fute ketu en listene zeze tek ky Forume ,,,,,,,

#26 ne: 06-05-2008, 20:25:25
qysh ja paske nis ti zotni sle kon pa e bo shpiun per pos vetes

#27 ne: 06-05-2008, 20:36:25
un esht hera par qe e vizito ket faqe po sa sho dhe sa kam degju nka disa qytetar te pejes i sho disa emra aty qe jan udb ash e qytetart thojn se kan qen dhe sdo ket me asi njerz

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 08-05-2008, 23:09:58
qysh ja paske nis ti zotni sle kon pa e bo shpiun për pos vetes


Kur te duhet identifikimi im me lajmro mbas dy muje jam ne kosov dhe shihem ,dhe mbaj pergjegjsi per gjith keta emra dhe mbiemra edhe per ata qe i kampermend jash listav dhe te tjer,,

 • Postime: 541
 • Karma: +20/-6
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 09-05-2008, 10:09:36

Ne kohën kur këta persona kenë punuar dhe vepruar, kanë qenë ne fuqi ne Kosovë ligje te tjera nga ato qe janë sot dhe se ne ato kushte ata kanë qenë te detyruar te zbatojne ligjin, pavarësisht se cili ligj ishte ai.
---------------------------------------------------------------------
  I nderuar "Skard" ti ske thene asgje per t`a kundershtuar shkrimin e Arbias-it.Ti vetem e ke argumentuar llogjiken e atehershme te udbashve te cilet per punen qe e benin, u arsyetonin se e bejne sepse jane te detyruar, perndryshe flaken nga puna"
  Ateher edhe ata qe e kane dhene jeten per ti kundershtuar te pa drejtet qe u benin shqipetareve, ishin te detyruar apo vdisnin per kurgje, prej qefit u burgoseshin, u rrahshin e tjera e tjera.Nuk e di si nuk keni turp te mbroni kolaboracionizmin tani kure te gjitha jane sheshit.Tash dihet fare mire kushe ka patur te drejte.
   Hektori

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#30 ne: 30-08-2008, 17:05:40
Pershendetje!
Rastesisht hasa ne k'te teme, dhe vendosa te regjistrohem dhe te jap sado pak kontribut.

Shume nga keta UDB-asha qe qenkan ne lista i kam te njohur edhe me pare dhe dihet se cila eshte veprimtaria e tyre.

Ajo cka m'beri pershtypje eshte mungesa e Sinan Rexhepit, qe shume shume njerez edhe sot e kesaj dite vuajne nga torturat qe i ka bere ky njeri, dhe per qudi sot eshte aktiv, sot nuk i sherben serbeve (mund te jem edhe gabim), eshte aktiv ne sigurimin e njerez nder partite me te medha ne Kosove. Vozit veture superluksoze, dhe ka nje aparatament superluksose ne Prishtine ne lagjen Bregu i Diellit.

Dhe kush e njef kete njeri, menodn se ky e cliroi Kosoven!

Disa nga metodat qe me se shpeshti i ka torturar njerizit jane:
1. U ka urinuar ne fyture.
2. U ka vene ve te ziera dhe te shume te nxeta nen krah (nuk di nese ka pike me te ndishme ne trup?)
3. U ka futur macokun nen pantolla dhe e ka goditur. Paramendoni se cfare mun te beje nji macok ne keso pozite?

Tung.

#31 ne: 07-09-2008, 01:31:11
desha tju them se kta spiun jan me vend por edhe udbashin maimadhi kaqen habib preniqi nga hadja icili sod jan njerzt padhemb ne goj si shembull feriz megjanin icili prej vujtjev te habibit ati teposhtrit pisit sod vuan eshum te tjer aj edhe djemt ika sivet se tan dit e nat rrin me serrb ata tyne jon se ikan ne gjak njo prej tyre osht ne pjesmarrjen e vrasjes  te kater qytetarve te lajthishtesne vitin 1999.

#32 ne: 07-09-2008, 01:43:15
habib preniqi me bozho spsiqin eshum shki te tjer kan ber shum zullum  ne popullin shiptar aj kaqen pis i madh por edhe klysht ika si vet mat zi jan rynu kush ti nje se jan bes pren mezanat shkon kjo se ekan zanatin e shkive te vet ajo qa ka shkru aj ma para meje osht shum evertet por desha tju bashkangjitem se bravo  tekoft se ashtu osht ivetmi njeri ma irezikshmi ubash i kti veni ne obiliq kaqen ky pis por tash nuk egziston e ekalyp kush telyp ashtu e gjen

#33 ne: 12-09-2008, 01:17:17
QAE BERI PERSHTYPJE TE KYQEM SE MUNGON EDHE HABIB PRENIQI SE AJ KAQEN NJE NDER UDB ME TE HERSHEM EDHE SUNDAL DERI NE FUND POR PJESMARRAS ME FORCAT SERBE NE GJDO VEND KY PIS OSHT NGA HADJA KOMUNA ISH OBILIQI TASH KASTIJOTI JULUS TE GJITHVE KUR TI SHENONI TE GJITH KTA PISA SHENOJE EDHE KOMUNEN TE DIM SE KUSH JAN OK.TUNG NGA HADJA FSHATAR I IMI KAQEN KY PIS POR SHUM ZULLUM KEMI PAS TER FSHATI KY VET TE SHPIHUNATKE E PASTAJ VIKE THOJKE AMI 2000 MARKA TPSHTOJ KA NJERI QI 5000 JAKADHAN ME PSHTU PREJ ZULLUMIT

#34 ne: 10-10-2008, 04:59:10
QAE BERI PERSHTYPJE TE KYQEM SE MUNGON EDHE HABIB PRENIQI SE AJ KAQEN NJE NDER UDB ME TE HERSHEM EDHE SUNDAL DERI NE FUND POR PJESMARRAS ME FORCAT SERBE NE GJDO VEND KY PIS OSHT NGA HADJA KOMUNA ISH OBILIQI TASH KASTIJOTI JULUS TE GJITHVE KUR TI SHENONI TE GJITH KTA PISA SHENOJE EDHE KOMUNEN TE DIM SE KUSH JAN OK.TUNG NGA HADJA FSHATAR I IMI KAQEN KY PIS POR SHUM ZULLUM KEMI PAS TER FSHATI KY VET TE SHPIHUNATKE E PASTAJ VIKE THOJKE AMI 2000 MARKA TPSHTOJ KA NJERI QI 5000 JAKADHAN ME PSHTU PREJ ZULLUMIT
citoj
desha  vetem  ta vertetoj  ket  sa  iperket  habib preniqit esht  shum  evertet  se  gjat  luftes ika  mashtru  forcat  e  uqk.s se  gjoja  ejani  te  un  se  jav  derzoj  armet  masi  kan  shku  uqk  ja  te  dera  habibit  habibi  ika  qellu  mearm  se  bashku  medjalin  emadh  haki preniqin  dhe  medjalin  edyt  eminin  qe  per  pasoj  ka  mbet  nji  ushtar  iplagosur  dhe  kshtu  gjat  vitit  1999  uqk  e  vrau  kit  idiot  duke  jaletsu  sado  pak dhimbjet  etayre  shiptarve aq  teshumt  qe  vuajten  dhe  u  vran  nga  shpiunata  e  habib  preniqit. ndersa  djali  iti  haki  preniqi  se  bashku  me  emin  preniqin  kan  marr  pjes  ne  vrasjen  e  dy  vllazerve  pllana  nga  lajthishta  e  ish  obiliqit  pra  aty  kan  mbet  te  vrar  shefqet dedinca  vehbi  dedinca  ejup  dhe  sabedin  pllana  te  vendi  iashtu  quajtur  varrezat  e  maxhupve  ne  fshatin  vodic dhe  vet  fakti  tregon  se  gjat  debimit  te  popullates  se  fshatrave  perreth  obiliqit  familjen  ehabib  preniqit  si  dhe  te  vllaut  te  tij  qerkin  preniqit  icili  jeton  ne  komunen  e  obiliqit  eka  strehuar  i  ashtu  quajturi  bozha  spasiq  ish  naqallnik  ne  komunen
 e obiliqit..........

#35 ne: 11-10-2008, 01:30:56
qa me dha pershtypje dke i lezuar kta emra  cilin pelezoj ma i posher se tjetri mungon edhe habib preniqi icili kaqen udb shum i madh edhe per at arsyje u vra si qen hahahhhhhhh se kur te bon punen duhet me kesh hahaahahahah

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 12-10-2008, 12:58:29
http://picasaweb.google.fr/dartre93/DOSJAPIRROJA1QeQe edhe disa faqe per emrat e nepunesve

#37 ne: 13-10-2008, 09:05:00
PSE NJERZT NUK  MERREN  ME  GJANA  QI  ITATAKOJN    KOHES  SE ARDHME PO  EDHE  PAS  10 VITEV  NGA QLIRIMI  SERB  PRAP  MUNDOHEN TA  PERSERITIN  TE  KALUAREN SIKUR  QI  KAN  QEF  TE  KTHEHEN  MBRAPA  NE  KUJTIMET EKOHES  SE  SHKAVIT NJE  MEHABIT  FAKTI  QE  NUK  PO GJEJ  SHKRIME  TE DIKUJT  QE  KA  BER  MIR  PER  KOSOVEN  POOOOOOOOOOOOO  VETEM  FJAL  THYSE...........J.F .K

#38 ne: 13-10-2008, 09:40:44
[quote FSHATARI TIJ  vetëm  ta vertetoj  ket  sa  iperket  habib preniqit esht  shum  evertet  se  gjat  luftës ika  mashtru  forcat  e  uqk.s se  gjoja  ejani  te  un  se  jav  derzoj  armet  masi  kan  shku  uqk  ja  te  dera  habibit  habibi  ika  qellu  mearm  se  bashku  medjalin  emadh  haki preniqin  dhe  medjalin  edyt  eminin  qe  për  pasoj  ka  mbet  nji  ushtar  iplagosur  dhe  kshtu  gjat  vitit  1999  uqk  e  vrau  kit  idiot  duke  jaletsu  sado  pak dhimbjet  etayre  shiptarve aq  teshumt  qe  vuajtën  dhe  u  vran  nga  shpiunata  e  habib  preniqit. ndërsa  djali  iti  haki  preniqi  se  bashku  me  emin  preniqin  kan  marr  pjes  ne  vrasjen  e  dy  vllazerve  pllana  nga  lajthishta  e  ish  obiliqit  pra  aty  kan  mbet  te  vrar  shefqet dedinca  vehbi  dedinca  ejup  dhe  sabedin  pllana  te  vendi  iashtu  quajtur  varrezat  e  maxhupve  ne  fshatin  vodic dhe  vet  fakti  tregon  se  gjat  debimit  te  popullates  se  fshatrave  përreth  obiliqit  familjen  ehabib  preniqit  si  dhe  te  vllaut  te  tij  qerkin  preniqit  icili  jeton  ne  komunen  e  obiliqit  eka  strehuar  i  ashtu  quajturi  bozha  spasiq  ish  naqallnik  ne  komunen
 e obiliqit..........
[/quote]

#39 ne: 15-10-2008, 19:58:07
deme muja eshte pa ne ulqin ne fillim te muajit maj ne komunen e ulqinit po regullonte do dokumenta si dhe familja e tij eshte stacionuar ne ulqin qysh nga koha e refugjateve e deri me sot.

#40 ne: 02-11-2008, 11:17:29
kusheriret e tij i le me gishta ne goje ,njeri shume pis poashtu edhe djemt agroni e vetoni e dritoni shume pisa qe e perkrahin babn e vet ne padrejtesi
citoj
desha  vetëm  ta vertetoj  ket  sa  iperket  habib preniqit esht  shum  evertet  se  gjat  luftës ika  mashtru  forcat  e  uqk.s se  gjoja  ejani  te  un  se  jav  derzoj  armet  masi  kan  shku  uqk  ja  te  dera  habibit  habibi  ika  qellu  mearm  se  bashku  medjalin  emadh  haki preniqin  dhe  medjalin  edyt  eminin  qe  për  pasoj  ka  mbet  nji  ushtar  iplagosur  dhe  kshtu  gjat  vitit  1999  uqk  e  vrau  kit  idiot  duke  jaletsu  sado  pak dhimbjet  etayre  shiptarve aq  teshumt  qe  vuajtën  dhe  u  vran  nga  shpiunata  e  habib  preniqit. ndërsa  djali  iti  haki  preniqi  se  bashku  me  emin  preniqin  kan  marr  pjes  ne  vrasjen  e  dy  vllazerve  pllana  nga  lajthishta  e  ish  obiliqit  pra  aty  kan  mbet  te  vrar  shefqet dedinca  vehbi  dedinca  ejup  dhe  sabedin  pllana  te  vendi  iashtu  quajtur  varrezat  e  maxhupve  ne  fshatin  vodic dhe  vet  fakti  tregon  se  gjat  debimit  te  popullates  se  fshatrave  përreth  obiliqit  familjen  ehabib  preniqit  si  dhe  te  vllaut  te  tij  qerkin  preniqit  icili  jeton  ne  komunen  e  obiliqit  eka  strehuar  i  ashtu  quajturi  bozha  spasiq  ish  naqallnik  ne  komunen
 e obiliqit..........m os e harroni edhe SALIH PRENIQI  nje nder pisat me te medhej qe sot i malltreton edhe familjen e tjera rreth qeshtjes se tokave ne hade e merr edhe para nga shteti i sotem qe nuk i takojne atij,e

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#41 ne: 03-11-2008, 14:45:41
ka  ende plot ksi  spiuna  te  uds keni  harru  qe  edhe  enver  sekiraqa  eshte  nder  ta

#42 ne: 20-02-2009, 18:06:24
mos  folin pa lidhje o kloshar

 • Postime: 721
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#43 ne: 21-02-2009, 00:47:07
Nje pergjigje dhene disave.

Nuk jeni ju  te vetmit qe keni pesuar vuajtje te nderuar.Kur nje popull eshte i pushtuar shumica e atij populli vuan,e  nje pjese me e vogel, e cila eshte me e ndergjegjesuar dhe me e guximshme perveqse vuan edhe e kundershton pushtimin.
Vuajtja eshte gje relative te nderuar,une kam pare njerez te vuajn shume sepse ju ishte djegur shtepia, dhe megjithese lufta kishte perfunduar ata nuk kishin ku te fusnin koken, dhe gjithashtu kam pare njerez te vuajn shume sepse ju kishte vjedhur televizori. Atyre nuk iu kishte djegur shtepia por iu kishte vjedhur televizori te cilin kushedi kur do ta blenin.
Ky popull ka vuajtur shume, ka vuajtur nga pushtuesi i cili si kudo ne bote ka pasur edhe bashkepuntore, te cileve nuk eshte aspak e ndershme tu publikohen emrat.Populli i njeh ata ,ne gjithashtu kemi institucionet qe do te mund te merreshin me keta njerez nese ata kane bere krime te cilat nuk mund te vjetrohen.Por shteti nuk duhet te jete hakmarres e sidomos jo te veproj me gjaknxehtesi sepse prej shume njerezve qe permenden, vetem disa prej tyre mund te kene kryer krime qe vertet meritojne vemendje.
Zelli i disave per te gjetur e postuar emra ketu me habit.Ndoshta ata mendojne se kryejne ndonje akt patriotik. Por patriotizmi nuk mund te ndertohet duke pasur ne themel urrejtjen ndaj te tjereve.Ky eshte patriotizem i semure.Njeriu nuk mund ta doje vendin e vete per inat te atij tjetrit, qe atij tjetrit t'í beje keq ne ju dhasht mundesia.Apo te beje diçka per vendin e pastaj ta permend gjithe jeten.
Ai qe vertet e do vendin e vet eshte ne gjendje te fale edhe te urryerin me te madh ne se e kerkon interesi i perbashket.
Dhe meqe e permenda faljen, si eshte e mundur qe ne pothuajse i kemi falur serbet qe na kane bere gjithe ato te keqija, e kurre nuk kane shprehur pendes per kete e te mos i falim shqiptaret edhe ne paqin qene ata bashkpuntore te armikut. E te falesh nuk do te thote edhe te harrosh.
ju pershendes,
 
#44 ne: 25-02-2009, 17:53:41
simund te flisni me fjal te huja rrena e trillime  per habib preniqin or  analfabet se kur ka punuar ai per shet ju se kini dit qesht shteti shyqyr qe ka njerz shteti ma te meqem seju e njohin vepren e tij do te vi koh
a e do te dal gjdo gje ne shesh po ju kodo te mbetni edhe se shpejti kush eka mizen mbas veshi flet

#45 ne: 25-02-2009, 19:25:50
I ndriteshmi e i dituri Arbias !

Me keto lista nuk je duke me bindur se je patriot i madhe.Ti more i ndritur e ke perfshi tan popullaten shqiptare ne keto
lista .Nuk ka te keqe qe kjo popullat shqiptate ka jetuar edhe punuar ne kosove.Po mos te punonin shqipetaret ne keto institucione ateher do te punonin serbet.Deri sa ne pushtet nuk
kishte shqiptare,gjendja e jone ishte ma e keqe.Baba i serbizmit Qubriloviqi ne nje pike te memorandumit te tij thote:
Ne duhet te kemi shume kujdese qe asnje shqipetar mos te inkuadrohet ne pushtetin tone qofte edhe pastrues mund te paraqet rrezik. I ndritshmi Arbias keto parullat tua jane te tipit qubrillian.Ne qdo kohe ka njerez qe gabojne me e pa vetedije qe populli munde te i gjykon,por nuk gjykohet nje popull i tille o ndritshem.Une ty te njohe dhe fatekeqesishte
duhet te theme se ti ishe bashkepuntore direkt i Beogradit.Populli thote:"Mos laj mut me shure".Personat si ti
padyshim se kane qene te rrezikshem dhe jane te rrezikshem.Une e di se kush ti ka dhene listat ,vetem sinqerishte po te theme se ne krye te atyre listave e kisha ve emrin tende.Ti si nje psykopat i sojit tende jeton ne fatekeqesi te popullit shqiptar.

Ti po mundohesh te dalesh nga kjo ndytesi,por nuk besoj qe populli do te besoj dhe ta mashtroj veten. Qofshe i ndytur perjet ti bashkepuntori i Beogradit.

#46 ne: 07-05-2009, 19:28:25
Faleminderit por info i nderuari Arbias
Scard i nderuar kjo tem aspak nuk asht perqarse po e nevojshme te dihen puna e tyre se kush jan e qka kan qen.Shumica e ktyre shpihunav edhe sot veprojn ne Kosov e vende te tjera.

Ju njoftoj se ky qen ka ngordh  "Rrahim Përçuku" në Norvegji por ka lon nje¨zog shka mas tij.

#47 ne: 06-07-2009, 23:18:11
ok me falni por desha tju pergjigjem vijoletes se epaska te aferm habib preniqin por kush ta vrau pra masi kapunuar per shtet eka vra uqkja se ika pre ne bes zdi sa her ika qit ne gracka te ndryshme  se qeni keq nuk te vyn as ne sakak merrni masa te gjith vllezer shiptar kjo osht shum e vertet

#48 ne: 26-07-2009, 10:38:03
spot vjen marre shumica e ktenve njerzve kan ndimu shqiptarve spo ju vjen ke bo vet keq tash leja fajin ktenve :S

 • Postime: 67
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#49 ne: 28-07-2009, 10:10:43
eshte per te ardh keq si jemi bere disa individ mendojn qe bejn pune te mire te publikojn emra qe fare nuk jan te verteta dhe mburret gjoja se ka bere nje pune te mire,ne po te vazhdojm me kete ritem te thashethemeve nuk do arrijm asnje rezultat por ti pervishemi punes qe ne fakt kemi shum pune e jo te merremi me emra njerzish qe nje pjese e madhe ne kete list nuk kane qene bashkupuntor te serbis
edhe nje gje kursejeni fjalorin sepse nuk eshte edukate pastaj ju personat qe nuk jeni te regjistraur shpreheni shum ne menyre banale ky forum eshte nje nder forumet me te mira e ju e keqperdorni.

Temat e fundit