'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër - 3 - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër

'UDB-ashat'e Kosovës, me emër dhe mbiemër

· 75 · 50120

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#50 ne: 28-07-2009, 11:20:50
Pa dashur te ofendoj njeri nuk me duket teme e pershtatshme ..... i kuptoj vuajtjet e me vjen shume keq e sinqerisht uroj qe fajtoret te marrin ndershkimin e merituar por them qe sduhet te vazhdoje me urrejtja sepse na le mbrapa nuk na le te ecim para..... e njejta eshte e per ne te Shqiperise dhe pse ska lista emrash te deklaruara dihet si ka qene ligji i "famshem" i agjitacion e propagandes e sa jete njerzish ka marre ne qafe por qe duhet te shohim para jo ta kthejme koken mbrapa ........ hakmarrja e urrejtja sjane aspak te mira
mendimi im gjithsesi
 

#51 ne: 03-10-2009, 21:26:58

[quote author=i HADES MOS N PO GABOJN TUTNA EDHE TASH NE KETE SHTETIN E RI DEMOKRATIK E PO I LAJN SHUM TE LIR EDHE DISA QYQAR UDBASHA SHUM MA TE MESHEFT TE HADES SIQ JAN NGA PRENIQET; SHERIFI,SHEFQETI ME BABEN ETIJ UK I SHKIVE QE SOT E SAHTWE IKUN JASHT,HABIBOVIQAT NE TERESI IMADH E I VOCKEL E MIRENAT E FLLIQET SI DY SHOFERAT ESHKIVE E TASH PARAQITEN PATRIOTA EKUSGH NUK I NGUC ME HABIBOVIQAT SHPIUNAT BE 81 SHES  SI DH TNZAKAT SHLAKAT ME ZYMERIN QE EDHE SOT NONSTOP SILLET POSHT E LART PO ASHTU ME DJAL THUHET SE ENDE PO BASHKEPUNOJN ME SHKA BLEJN E SHESIN SI DOJ VET KEQYRNJAV PASURIN PAS LUFTE NGA KUSH E KAN MARR DHE SA E KAN BLER SI DDDDESHMI E POTE KA KUSH TI PERCJELL EDH NE BELEGRAD ATA ME BSIGERI SHKKKOJN.U

 • Postime: 83
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#52 ne: 15-10-2009, 13:56:02
Policia e kosoves kan qen udbashat,qe kan rrehe shqiptar, qe prej 1948 e gjeri sot.

 • Postime: 1
 • Karma: +1/-0

#53 ne: 30-11-2009, 08:33:23
pershendetje te gjithve nga shkaba per her te par jam kyq ne ket faqe i lexova te gijtha shkrimet edhe thash ti shkruj edhe une disa fjal per kta afqezi se shum prej ktyne pisav po i njoh mir jo me te nime po me fakte edhe kisha mej shkru asaj VIOLETS a e din se kush ja ka lan emnin qikes te habib preniqit sytejska i nje venit ne serbi atje ku ka luftu tita se ai per shtetin e kosoevs nuk ka ban kurr sene te mira a per serrbin ka ban shum edhe tregoju jnerzve te verteten edhe qika e tina nekofsh at dit kur asth vra habib preniqi ne fshatin lejthisht te obiliqit qa ka ban djali i habib pisit hakia i ka plagos dy shqiptar te pa fajshum edhe prej tai momenti kush i ka marr familjen e preniqve ne perukjdesje policia e serrbis edhe i k adergu ne shpin e hashim grajqevcit edhe prej ati momenti djemt e hasihm grajqevcit me preniqt i kan zhduk nuk jan kthy kurr ma i kan ekzekutu e le at here op sod qa bajn djemt e habib qenit kam edhe inqizime me kan rrin eqka bajn edhe ku rrin fakte e fakte sa te dush krejt me dit e me data te sakta jo prej bregut te gjitha jan te verteta edhe ata qe kishin shkru ma heret te vereta jan ksaj here kaq e tjeter her ju shkruj ma detalisht per udbashin numer 1 ne kosov se pom vjen ron me ja shkru emnin edhe po e flliqi kompjuetrin me at idoit

 • Postime: 541
 • Karma: +20/-6
 • Gjinia: Mashkull

#54 ne: 30-11-2009, 09:27:11
   Jame njeri prej te burgosurve politik te viteve te tetedhjeta.Mendoj se keto qe po shkruhen ne ket faqe jane shume te sakta dhe te gjitha keto i kame ne posedim.Nje nuk me ra ne sy.Eshte Xhafer Kaliqani nga f.Kaliqan komuna e Istogut(Burimi)Te tjeret te cilet i njoh dhe qe me kane shkaktuar dhemje fizike, psiqike dhe fizike, jane te denuar me LIRI siku qe bene gjermanet me HonekerinPrej tyre ka perjashtime, te cilet punojne akoma per sherbime te huaja, kryesisht ruse dhe serrbe, bile edhe per shtete te ish Jugosllavise.
   Shejtane, pershendetje.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#55 ne: 04-08-2010, 00:02:25
Pershendetje!
Rastesisht hasa ne k'te teme, dhe vendosa te regjistrohem dhe te jap sado pak kontribut.

Shume nga keta UDB-asha qe qenkan ne lista i kam te njohur edhe me pare dhe dihet se cila eshte veprimtaria e tyre.

Ajo cka m'beri pershtypje eshte mungesa e Sinan Rexhepit, qe shume shume njerez edhe sot e kesaj dite vuajne nga torturat qe i ka bere ky njeri, dhe per qudi sot eshte aktiv, sot nuk i sherben serbeve (mund te jem edhe gabim), eshte aktiv ne sigurimin e njerez nder partite me te medha ne Kosove. Vozit veture superluksoze, dhe ka nje aparatament superluksose ne Prishtine ne lagjen Bregu i Diellit.

Dhe kush e njef kete njeri, menodn se ky e cliroi Kosoven!

Disa nga metodat qe me se shpeshti i ka torturar njerizit jane:
1. U ka urinuar ne fyture.
2. U ka vene ve te ziera dhe te shume te nxeta nen krah (nuk di nese ka pike me te ndishme ne trup?)
3. U ka futur macokun nen pantolla dhe e ka goditur. Paramendoni se cfare mun te beje nji macok ne keso pozite?

Tung.

#56 ne: 06-09-2010, 15:22:52
pershendetje ARBIAS mir eki valla ti se kta te ldks jan zoj te shkines gjakin ekan shka duhet mejav shtyp kryt me qekiq edhe ktyne shpijunav si gjeladin beqirit megjethse se aj ika la hesapet mir ekan pshurr uqka para grus dajakkkk veq nuk epash nje emer nje shpijuni BESIM SHALAJ

#57 ne: 23-10-2010, 12:10:34
mirdita shok i nderuar shume mire ke ber per keta spiunat e koseves qe ke shkru por a ka munsi te ma dergosh me emilen time diqka me shume per shefqet hashanin me detalje po me itereson nese ka munsi fal per mirkuptim nga b.ramadani dusseldorf

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#58 ne: 23-10-2010, 21:11:12
edhe Xhavit Halitin e paske haruar me shkruar.

#59 ne: 07-11-2010, 19:36:46
 >< ><

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#60 ne: 07-11-2010, 19:54:16
 Jojo: Jojo: Jojo: kafe))

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#61 ne: 07-11-2010, 22:40:59
Gjithsej 1.500 000 e shqiptareve te KS, apo te Shqiperise, paskan qene spiune - sipas listave tuaja.  :D

-----------------------------


Dua t'jua bej me dije se kemi 4 lloje spiunesh, porse vetem njerin nga keta te tre duhet eliminuar.

1. Gjate luftes ne KS, spiun ka qene hasmi i fqinjit - ka pare nje mundesi se si ta zhduke dhe ka shfrytezuar mundesine.

2. Gjate luftes ne KS, spiun ka qene vrasesi i ndonje anetari te familjes (gjakmarrje) - ka pare nje mundesi se si te hakmerret.

3. Gjate luftes ne KS, policia serbe kane rrahur njerin per vdekje derisa s'ka mundur t'u rezistoje torturave qe i jane bere, per t'i ndaluar se rrahuri ate, ne kembim ka dhene emrin e te vellait, te babes apo te ndonje mikut.

4.  Gjate luftes ne KS, per te shpetuar lekuren e vet dhe te familjes, ka pranuar te bashkepunoje me serbet per Serbine - kete lloj spiun duhet likuiduar.

#62 ne: 16-01-2011, 19:21:07
Pershendetje Bedri
rastesisht u kyqa ne kete faqe dhe lexova komentin tuaj. Me pelqeu guximi juaj per te thene hapur emrat e vraseve. Jeni te sigurte qe ata i vrane apo vetem supozoni?nese dini me shume pse nuk lajmeroni policine, keta ndyresira sigurisht ende jetojne te pabrengosur ne shtepit e tyre.
Nese din me shume te lutem pergjigju ne komentin tim.
Adriatiku

 hapur
citoj
desha  vetem  ta vertetoj  ket  sa  iperket  habib preniqit esht  shum  evertet  se  gjat  luftes ika  mashtru  forcat  e  uqk.s se  gjoja  ejani  te  un  se  jav  derzoj  armet  masi  kan  shku  uqk  ja  te  dera  habibit  habibi  ika  qellu  mearm  se  bashku  medjalin  emadh  haki preniqin  dhe  medjalin  edyt  eminin  qe  per  pasoj  ka  mbet  nji  ushtar  iplagosur  dhe  kshtu  gjat  vitit  1999  uqk  e  vrau  kit  idiot  duke  jaletsu  sado  pak dhimbjet  etayre  shiptarve aq  teshumt  qe  vuajten  dhe  u  vran  nga  shpiunata  e  habib  preniqit. ndersa  djali  iti  haki  preniqi  se  bashku  me  emin  preniqin  kan  marr  pjes  ne  vrasjen  e  dy  vllazerve  pllana  nga  lajthishta  e  ish  obiliqit  pra  aty  kan  mbet  te  vrar  shefqet dedinca  vehbi  dedinca  ejup  dhe  sabedin  pllana  te  vendi  iashtu  quajtur  varrezat  e  maxhupve  ne  fshatin  vodic dhe  vet  fakti  tregon  se  gjat  debimit  te  popullates  se  fshatrave  perreth  obiliqit  familjen  ehabib  preniqit  si  dhe  te  vllaut  te  tij  qerkin  preniqit  icili  jeton  ne  komunen  e  obiliqit  eka  strehuar  i  ashtu  quajturi  bozha  spasiq  ish  naqallnik  ne  komunen
 e obiliqit..........

#63 ne: 20-01-2011, 14:24:16

#64 ne: 10-04-2011, 16:08:05
Ju lutem kini kujdes Isak (Xhevat) Maxhuni i cili para lufte ka punuar në Hekurudhat e Kosovës të cilin e kan financuar organet serbe, para pak ditësh e pash me disa shkie tu i dhën para, për këtë da ta informjë edhe Policinë e Republikës së Kosovës si për ndihmat e qytetarve të Republikës së Kosovës në Vushtrri që i ka vjedhë. Ju lutem që ta përcillni këtë shpiun.

#65 ne: 13-04-2011, 04:10:18

Është mu tmerrue se si Redaksia e gazetës express lejon Nebih Maxhunin që të botojë shkrime në këtë gazetë kundër Republikësë së Kosovës, nuk është me u çudit se eksperiencen e ka marrë nga një gazetar serb i vushtrrisë që ai serb rrike tanë kohen me babain e Nebihit ne Librari në Vushtrri.

#66 ne: 13-04-2011, 09:09:44
Nebih Maxhuni experiencen per gazetari e ka fitue nga shoku i babait te vet e ai eshte Luba i cili ka ndejt me babain e nebihit tan diten ne librari ne Vushtrri.
Nebihi shpesh shoqrohet me ni fare Sllavishen ne Mitrovce dhe se bashku pin kafe dhe e ndajn pazarin e dites,por po me duket nuk i shkon larg.

#67 ne: 13-04-2011, 09:14:03
Nebih Maxhuni experiencen per gazetari e ka fitue nga shoku i babait te vet e ai eshte Luba i cili ka ndejt me babain e nebihit tan diten ne librari ne Vushtrri.
Nebihi shpesh shoqrohet me ni fare Sllavishen ne Mitrovce dhe se bashku pin kafe dhe e ndajn pazarin e dites,por po me duket nuk i shkon larg.

#68 ne: 14-04-2011, 20:18:14
Se habib preniqi me bijte e tije,i ka ber shume te kqija popullates,dihet por pase ktyre emrave mshifen bijte e nasuf preniqit sipas shkrimeve po dihet kushe por eshte e pakuptimt qe te merret familja e qerkinit qe ka jetuar ne obiliq,dhe eshte genjeshter e kulluar qe familja e qerkinit ishte strehuar nga bozho spasiqi familja e qerkinit para fillimit te luftes ishte detyruar ta leshoj shtepin nga presioni qetniko serrb ata jane strehuar ne prishtine dhe skane asnji lidhje me keto qe i keni then mbi ket familje,turp ti njollosni ,familjen preniqi, kur djali i madhe i qerkinit eshte i perndjekur dhe ka ikur nga rrethi policis qetnike ne vitin 1994,mose njollosni ,ket familje keta jane nipat e klinakve dhe kane qene ghithmon ne sherbim te atdheuti,kurse djali tjeter i qerkinit nebih eshte ne listen e ashtuquajtur terrosite me nr 102 mbi akuzen vrasje dhe dune mbi popullaten serrbe,kjo eshte e verrteta.

#69 ne: 25-04-2011, 20:47:11
E more Lul ti bre njeri paske nevoje imediate me shku me vizitu psikiatrin. Isak Maxhuni ka kontribu per qeshtjen kombetare me dekada dhe kjo dihet boterisht. Ti sigurisht ki ndonje problem te natyres personale me Isakun dhe Nebihun, perndryshe keta te dy jane te paster si loti. Pazaret me shkie sigurisht i ben ti e jo keta te dy.  

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#70 ne: 26-04-2011, 11:23:06
Per Maxhunet jane te permendur per mir dhe kan qene te njohur ne Kosove.
Sme kujtohet cili historian i permende per nje lufte qe kan bere.

Une nuke jom nga Maxhunet ase qe i njohe une, veq kom lexu .

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#71 ne: 19-08-2011, 23:31:47
Mirmrama oti bedri preniqi oti mashkelli lig oj fun drrin e njerzimit ku po mashkell i lig koke bre PO PSE SVJEN TI TE UNE MU LAJMRU QYSH EDH IKA HIJE BURRIT EDHE MEM THAN TI MU QFAR TE KEQE  TI KE PAT PREJ HABIB PRENIQIT MORE TA QIFSHA ZOTIN ALLAHIN JEZUSKRISHTIN SE ROBT SPO TI SHAJ SE SKAN ATA FAJ PSE MAJN KSI MASHKLLI TE LIG NE SHPI A njo maje mir men nese te takoj naj her nejet Ka meti *  hapat e thminis edhe  venin si thmi kah ke lu  se ju jeni krejt dikush tjeter po nejse une po per gjigjem mu ne kit emer KUSH OSHT AJ QE ENIN VETEN SHQIPTAR EDHE QE JAKENI DHAN XHARRAHIT "DY MARKA EDHE PAK QE ENIN VETEN BURR LET MALEN TAKIMIN EDH UNE JAV DHA BORXHIN EDHE HAKIN E BABES TE M PO JU QE SHKRUNI PER PA EDIT REALITETIN E HABIB PRENIQI
Ju jeni njerzit mat lig ne qenjen enjerzimit SE NE VITIN 1999 kur puntoret e 5 fshatrave  per rreth . leshkoshiq.sibofc .xhilivod mihaliq dhe dervar gjithsej jan kan 56 puntor duke u lshuar rruges teposht per meshku ne kombinat mu kur kan  mrri te zabeli i janina vodes afer shiritave transportus te thengjillit NEprit juka dal stanko ristiqi me 6djemt evet edhe kan fillu me gju ne drejtimin etyre ku edhe paten mi vra tegjith po mus tishin dyr e HABIB PERNIQIT TE HAPURA ASNANANNA

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#72 ne: 20-08-2011, 14:56:59
FADIL HABIB PRENIQI ILINDUR 5.o9 1982 NGA KOMUNA E  KASTRIJOTIT ISH OBILIQI ME VENDBANIM NE PALAJ -JANINAVOD I
GJAT 1.85
 Ky esemes vlen per te gjith juve qe shenoni ne ket faqe duke emshefur emrin mbiemrin edhe vendlindjen E ne veqanti i drejtohem * ti
SH: HADJA :Ngo knej ti Bir kurve qishtu kur tum prezen tohesh qysh  se un ty tukum prezentu veq edhe numrin ekpucav eksik eki qat here ty tan kan meta prenu guzimin ton:Au kuptum mashkell i lig:Esa iperket  Hbib Preniqit ju qysh po folni tekokni kan shum ne zor prej ti edhe shum keq ju pas ka ba, Po pse se merni dikun hua do guzim edhe medal mu prezentu qysh ika hije burrave mure GRAT JAV QIFSH edhe ata do si frik qe ikini marr se ato qe jukan pjell sjav prek.qyshtu eka karahamshi lemna takimin baben mi pantolla jev QIFSHA

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#73 ne: 20-08-2011, 15:57:54
FADIL HABIB PRENIQI PER SH:HADEN: Po
ngo knej ti KLYSH I SHKAUT MBI TE GJITH ke kush ke a  preniq, ake klinak, a ke hade, a qakarin tem ke si shpejt komet taku se mos kujto ti qe sjom tut njoft por une dije nja mir pot them kur ta nza priten kametu shfaq sikur
UFAT PREJ SATELITI edhe kome desh cullak ne prezencen ekrejt qasaj mase
kudo qet gjindesh.Edhe pot para lajmroj qe kjo ty kamet ndodh hiq malarg se ne pushimin everes 1012 -1013 QYTETAR TE NDERUAR ju kerkoj falje mete sinqerta qe u shperrlava,me kto fjal permes kesaj faqje,por peshihni se qfar mashqi te ligj man kj otok( RESPEKT PER DESHMORET EKOMBIT SHQIPTAR ATYRE QE DHAN JETEN PER LIRIN E sodit sepse sod e shijojn lirin elevizjes shum njerz qe sekan meritu kurr edhe qe sod semeritojn LAVDI DESHMORVE te Kosoves ME RESPEKT F;PRENIQI

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#74 ne: 24-08-2011, 22:43:47
 UNE QUHEM AGRON SALI PRENIQI JAM 45 VJEQAR  JETOJ NE PRISHTIN  LAGJJA DARDNI:Mir mrama bedri dhe ju lezus te tjer per rreth
ky esemes vlen per Bdri preniqin  dhe per SH Haden  mERRNI SHEMBULL SE QYSH DUHET DERGUAR SELAMA EJO SI ato kurvat qe shiten me pare edhe sta kallzoj emrin me fjal shum te shkurta poju drejtohem Bsh sikur se fadil habib preniqi,aj qe ka diqka me SALI DHE HABIB PRENIQIN diqka let nav lajmrohen sepse egzistojn munsi so problem kur te doni Ta kohum edhe pse edi qe se ka ba nana hala at qe na del per ball po nejse po ju ofrojm munsi qfar te doni .AJ QE FLET EDHE NIHER NE EMER TE PRINDVE kena meju ardh ne shpi edhe kename jav * edhe pulat neper aborr se mos kujto qe spo ju njoh se pse ju neni vetem ni person por me 2emra po shkruni anjo dije qe kur te takoj KAM MET A B U Z  ne prezence popllit MOJ prostitutk zotin kome ta * edhe allahin edhe jezus krishtin hajt ti hajt AGRON SALI PRENIQI faleminderit ne mirkuptim JUKERKOJ FALJE TE TJERVE LEZUSVE SEPSE TURLI PROSTITUTKE DEL EDHE  TE QET PREJ TAKTI  LAVDI DESHMORVE ATYRE QE DHEN JETEN PER LIRIN E SODIT QE SOD KTA NJERZ TE PANDERSHEM EJETOJN BRE GRAT JAV QIFSHA qishtuekan karahamshat.

Temat e fundit