Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: fadil habib preniqi
« ne: 24-08-2011, 22:43:47 »

 UNE QUHEM AGRON SALI PRENIQI JAM 45 VJEQAR  JETOJ NE PRISHTIN  LAGJJA DARDNI:Mir mrama bedri dhe ju lezus te tjer per rreth
ky esemes vlen per Bdri preniqin  dhe per SH Haden  mERRNI SHEMBULL SE QYSH DUHET DERGUAR SELAMA EJO SI ato kurvat qe shiten me pare edhe sta kallzoj emrin me fjal shum te shkurta poju drejtohem Bsh sikur se fadil habib preniqi,aj qe ka diqka me SALI DHE HABIB PRENIQIN diqka let nav lajmrohen sepse egzistojn munsi so problem kur te doni Ta kohum edhe pse edi qe se ka ba nana hala at qe na del per ball po nejse po ju ofrojm munsi qfar te doni .AJ QE FLET EDHE NIHER NE EMER TE PRINDVE kena meju ardh ne shpi edhe kename jav * edhe pulat neper aborr se mos kujto qe spo ju njoh se pse ju neni vetem ni person por me 2emra po shkruni anjo dije qe kur te takoj KAM MET A B U Z  ne prezence popllit MOJ prostitutk zotin kome ta * edhe allahin edhe jezus krishtin hajt ti hajt AGRON SALI PRENIQI faleminderit ne mirkuptim JUKERKOJ FALJE TE TJERVE LEZUSVE SEPSE TURLI PROSTITUTKE DEL EDHE  TE QET PREJ TAKTI  LAVDI DESHMORVE ATYRE QE DHEN JETEN PER LIRIN E SODIT QE SOD KTA NJERZ TE PANDERSHEM EJETOJN BRE GRAT JAV QIFSHA qishtuekan karahamshat.
Postuar nga: fadil habib preniqi
« ne: 20-08-2011, 15:57:54 »

FADIL HABIB PRENIQI PER SH:HADEN: Po
ngo knej ti KLYSH I SHKAUT MBI TE GJITH ke kush ke a  preniq, ake klinak, a ke hade, a qakarin tem ke si shpejt komet taku se mos kujto ti qe sjom tut njoft por une dije nja mir pot them kur ta nza priten kametu shfaq sikur
UFAT PREJ SATELITI edhe kome desh cullak ne prezencen ekrejt qasaj mase
kudo qet gjindesh.Edhe pot para lajmroj qe kjo ty kamet ndodh hiq malarg se ne pushimin everes 1012 -1013 QYTETAR TE NDERUAR ju kerkoj falje mete sinqerta qe u shperrlava,me kto fjal permes kesaj faqje,por peshihni se qfar mashqi te ligj man kj otok( RESPEKT PER DESHMORET EKOMBIT SHQIPTAR ATYRE QE DHAN JETEN PER LIRIN E sodit sepse sod e shijojn lirin elevizjes shum njerz qe sekan meritu kurr edhe qe sod semeritojn LAVDI DESHMORVE te Kosoves ME RESPEKT F;PRENIQI
Postuar nga: fadil habib preniqi
« ne: 20-08-2011, 14:56:59 »

FADIL HABIB PRENIQI ILINDUR 5.o9 1982 NGA KOMUNA E  KASTRIJOTIT ISH OBILIQI ME VENDBANIM NE PALAJ -JANINAVOD I
GJAT 1.85
 Ky esemes vlen per te gjith juve qe shenoni ne ket faqe duke emshefur emrin mbiemrin edhe vendlindjen E ne veqanti i drejtohem * ti
SH: HADJA :Ngo knej ti Bir kurve qishtu kur tum prezen tohesh qysh  se un ty tukum prezentu veq edhe numrin ekpucav eksik eki qat here ty tan kan meta prenu guzimin ton:Au kuptum mashkell i lig:Esa iperket  Hbib Preniqit ju qysh po folni tekokni kan shum ne zor prej ti edhe shum keq ju pas ka ba, Po pse se merni dikun hua do guzim edhe medal mu prezentu qysh ika hije burrave mure GRAT JAV QIFSH edhe ata do si frik qe ikini marr se ato qe jukan pjell sjav prek.qyshtu eka karahamshi lemna takimin baben mi pantolla jev QIFSHA
Postuar nga: fadil habib preniqi
« ne: 19-08-2011, 23:31:47 »

Mirmrama oti bedri preniqi oti mashkelli lig oj fun drrin e njerzimit ku po mashkell i lig koke bre PO PSE SVJEN TI TE UNE MU LAJMRU QYSH EDH IKA HIJE BURRIT EDHE MEM THAN TI MU QFAR TE KEQE  TI KE PAT PREJ HABIB PRENIQIT MORE TA QIFSHA ZOTIN ALLAHIN JEZUSKRISHTIN SE ROBT SPO TI SHAJ SE SKAN ATA FAJ PSE MAJN KSI MASHKLLI TE LIG NE SHPI A njo maje mir men nese te takoj naj her nejet Ka meti *  hapat e thminis edhe  venin si thmi kah ke lu  se ju jeni krejt dikush tjeter po nejse une po per gjigjem mu ne kit emer KUSH OSHT AJ QE ENIN VETEN SHQIPTAR EDHE QE JAKENI DHAN XHARRAHIT "DY MARKA EDHE PAK QE ENIN VETEN BURR LET MALEN TAKIMIN EDH UNE JAV DHA BORXHIN EDHE HAKIN E BABES TE M PO JU QE SHKRUNI PER PA EDIT REALITETIN E HABIB PRENIQI
Ju jeni njerzit mat lig ne qenjen enjerzimit SE NE VITIN 1999 kur puntoret e 5 fshatrave  per rreth . leshkoshiq.sibofc .xhilivod mihaliq dhe dervar gjithsej jan kan 56 puntor duke u lshuar rruges teposht per meshku ne kombinat mu kur kan  mrri te zabeli i janina vodes afer shiritave transportus te thengjillit NEprit juka dal stanko ristiqi me 6djemt evet edhe kan fillu me gju ne drejtimin etyre ku edhe paten mi vra tegjith po mus tishin dyr e HABIB PERNIQIT TE HAPURA ASNANANNA
Postuar nga: gefi
« ne: 26-04-2011, 11:23:06 »

Per Maxhunet jane te permendur per mir dhe kan qene te njohur ne Kosove.
Sme kujtohet cili historian i permende per nje lufte qe kan bere.

Une nuke jom nga Maxhunet ase qe i njohe une, veq kom lexu .
Postuar nga: Dr. Ibrahimi
« ne: 25-04-2011, 20:47:11 »

E more Lul ti bre njeri paske nevoje imediate me shku me vizitu psikiatrin. Isak Maxhuni ka kontribu per qeshtjen kombetare me dekada dhe kjo dihet boterisht. Ti sigurisht ki ndonje problem te natyres personale me Isakun dhe Nebihun, perndryshe keta te dy jane te paster si loti. Pazaret me shkie sigurisht i ben ti e jo keta te dy.  
Postuar nga: shpetim hadja
« ne: 14-04-2011, 20:18:14 »

Se habib preniqi me bijte e tije,i ka ber shume te kqija popullates,dihet por pase ktyre emrave mshifen bijte e nasuf preniqit sipas shkrimeve po dihet kushe por eshte e pakuptimt qe te merret familja e qerkinit qe ka jetuar ne obiliq,dhe eshte genjeshter e kulluar qe familja e qerkinit ishte strehuar nga bozho spasiqi familja e qerkinit para fillimit te luftes ishte detyruar ta leshoj shtepin nga presioni qetniko serrb ata jane strehuar ne prishtine dhe skane asnji lidhje me keto qe i keni then mbi ket familje,turp ti njollosni ,familjen preniqi, kur djali i madhe i qerkinit eshte i perndjekur dhe ka ikur nga rrethi policis qetnike ne vitin 1994,mose njollosni ,ket familje keta jane nipat e klinakve dhe kane qene ghithmon ne sherbim te atdheuti,kurse djali tjeter i qerkinit nebih eshte ne listen e ashtuquajtur terrosite me nr 102 mbi akuzen vrasje dhe dune mbi popullaten serrbe,kjo eshte e verrteta.
Postuar nga: Lul
« ne: 13-04-2011, 09:14:03 »

Nebih Maxhuni experiencen per gazetari e ka fitue nga shoku i babait te vet e ai eshte Luba i cili ka ndejt me babain e nebihit tan diten ne librari ne Vushtrri.
Nebihi shpesh shoqrohet me ni fare Sllavishen ne Mitrovce dhe se bashku pin kafe dhe e ndajn pazarin e dites,por po me duket nuk i shkon larg.
Postuar nga: Lul
« ne: 13-04-2011, 09:09:44 »

Nebih Maxhuni experiencen per gazetari e ka fitue nga shoku i babait te vet e ai eshte Luba i cili ka ndejt me babain e nebihit tan diten ne librari ne Vushtrri.
Nebihi shpesh shoqrohet me ni fare Sllavishen ne Mitrovce dhe se bashku pin kafe dhe e ndajn pazarin e dites,por po me duket nuk i shkon larg.
Postuar nga: Gajur Azizi
« ne: 13-04-2011, 04:10:18 »


Është mu tmerrue se si Redaksia e gazetës express lejon Nebih Maxhunin që të botojë shkrime në këtë gazetë kundër Republikësë së Kosovës, nuk është me u çudit se eksperiencen e ka marrë nga një gazetar serb i vushtrrisë që ai serb rrike tanë kohen me babain e Nebihit ne Librari në Vushtrri.