Kosova Sot - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga Kosova, biseda e diskutime per aktualitetin kosovar.

M A X
22-07-2011, 20:11:17

Artana (NOVOBËRDA)

Novobërda, Novobërdë, Artana ose Artanë (serbisht: Novo Brdo, cirilik: Ново Брдо) është qytezë në pjesën lindore të Kosovës. Artana apo Novobërda (në dokumentet Latine e shkruar si Novaberd, Novus Mons ose Novamonte; dhe në minierat Saksone dokumentohet si Nyeuberghe) është përmendur në dokument...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 20:10:06

Malisheva

Malisheva është qytezë dhe komunë në pjesën qendrore të Kosovës.Llapushë është nocioni tjetër me të cilin është i njohur territori i komunës së Malishevës. Lashtësia e Malishevës si vendbanim dëshmohet edhe me prezencën e tumës ilire në vetë qendrën e Malishevës, dëshmi kjo që jep të kuptohet se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 20:08:21

KF Fushë Kosova

KF Fushë Kosova is a football club based in Kosovo polje, Kosovo. The club has played in the second division of football in Kosovo, Liga e Parë, during the 2006/07 season, however they have won promotion to the top tier of football in Kosovo, the Kosovar Superliga, for the 2007/08 season. Wikipe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 20:06:06

Kamenica / Dardana

Kosovska Kamenica or Kamenica (Albanian: Kamenica or Dardana; Serbian: Косовска Каменица, Kosovska Kamenica) is a town and municipality in the Gnjilane district of eastern Kosovo.In 2011, Kosovska Kamenica municipality was estimated to have 35,600 citizens.Kosovska Kamenica is the most eastern o...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 20:04:07

KF Istogu

FC Istogu is a football club in Istok, Kosovo[a] and have been playing in the Lower Divisions of Kosovo almost all the time since they were founded. KF Istogu don't have any big merits which they have been winning. In the year of 2007/08, their best scorer ever, Suad Saliagic was sold to KF Pris...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 19:57:33

Gllogovc / Glogovac

General InformationThe municipality of Gllogovc/Glogovac is located in the center of Kosovo. It is a completely mono-ethnic Albanian populated municipality, with an estimated 74.000 residents. Before the 1999 conflict there was a small community of Serbs, but today no Serbian community members r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 19:54:07

Dragash

Dragaš (Albanian: Dragash or Sharri; Serbian: Драгаш, Dragaš) is a town and municipality in the Prizren district of southern Kosovo[a]. The population of the town is approximately 33,584, that of the whole municipality is estimated at 33,584 (2011).[1] It was named after medieval Serbian lord Co...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 19:50:06

Afrika Qendrore njeh pavarësinë e Kosovës

Republika e Afrikës Qendrore është bërë vendi i 77-të që njeh pavarësinë e Kosovës.Lajmin për njohjen e kanë bërë të ditur burime pranë qeverisë së Kosovës për mediat lokale. Zëvendëskryeministr i i parë i shtetit, Behgjet Pacolli, me të ma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-07-2011, 23:04:38

Kosova residente

Kosova residente
Shkëlzen Maliqi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-06-2011, 00:24:37

Kosova me 1.733.872 banorë

Nga Arton KonushevciMarrë nga Radio Europa e Lirë
Zyrtarë të Entit të Statistikave të Kosovës bënë të ditur se numri i përgjithshëm i banorëve që jetojnë brenda vendit është 1.733.872, duke përjashtuar komunën e Leposaviqit, Zubin Potokut, Zveçanin dhe pjesën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2011, 00:05:56

Internet pa tela anë e mbanë Kosovës

Posta dhe Telekomi i Kosoves ka filluar implementimin e projektit WiFi, përkatësisht ofrimin e shërbimit të internetit pa tela, të quajtur WiFi PiK@. Ky projekt është i ndarë në disa faza të zhvillimit, derisa për fazën e parë ky shërbim do t’u ofrohet gjithë konsumatorëve pa pagesë.Instalimi dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
26-06-2011, 00:22:19

Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë

Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë25/06/2011 09:30Në tre vitet e fundit numri i kosovarëve, të cilët kanë kërkuar heqje të shtetësisë është rritur masivisht. Vetëm në pesë mujorin e parë të këtij viti, numri total i kosovarëve, të cilët kanë hequr dorë nga shtetësia, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-06-2011, 13:57:34

Kujdes xhepat, Qeveria afër

Pas vjedhjes së votave në Kosovë po vidhet buxheti, pasuria dhe territori i Kosovës. Buxheti po vjedhet me korrupsion në tendera, pasuria po vjedhet me privatizimin e egër kurse territori po vjedhet në negociata me Serbinë. Kjo qeveri e cila pasuritë dhe tokën e Kosovës i konsideron si barrë nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-06-2011, 00:56:47

Andora njeh Kosovën

Principata e Andorës bëhet vendi i 76 që njeh pavarësinë e Republikës së Kosovës.Lajmi iu komunikua nëpërmjet një letre të autoriteteve të shtetit të vogël mes Francës dhe Spanjës drejtuar ambasadës kosovare në Bruksel ku mësohej me vendimi në fjalë.Njohja ka ardhur disa javë pasi diplomacia kos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
26-05-2011, 16:30:46

PREVENTIVA KOSOVARE NDAJ SULMIT DIPLOMATIK SERB,NE VEPRIM!

Lulzim Z. HamidiTani diplomacia shqiptare ne Kosove duhet te pregatitet per nje sfide te re,ballafaqimin me te rrepte me institucionet nderkombetare rreth ,,rrastit Marty,, dhe bisedave Kosovë- Serbi.Jemi deshmitare te nje lufte te re te Serbise me aktore te rij-te vjeter per rikthimin e imazh.....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-03-2011, 15:22:13

Pavarësia Kokëposhtë

Vjet në vjeshtë Kosova hyri ngutshëm në zgjedhje të parakohshme. Shkak kryesor për prishjen e koalicionit qeverisës ishte dorëheqja e presidentit Sejdiu për shkelje të Kushtetutës. Me zgjedhjet e reja, Kosova pritej të dërgonte dy mesazhe të qarta. Së pari, se shteti i ri mund të organizojë zgje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

toni69
04-03-2011, 17:07:05

Beckenbauer zotohet të ndihmojë sportin kosovar

Beckenbauer zotohet të ndihmojë sportin kosovar04-03-2011 13:38 CET Presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli priti sot në takim legjendën e futbollit, Franz Beckenbauer, anëtar i Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, nga i cili kërkoi ndihmë në ndërkombëtarizimin e sportit të Kosovës.Pacolli...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-02-2011, 13:03:04

“Pacolli kali i Trojës i Rusisë në Kosovë”

Gazeta zvicerane ‘NZZ am Sonntag’, që është edicioni i së dielës i gazetës së famshme ‘Neue Zürcher Zeitung’ shkruan se Behgjet Pacolli nuk është president i ëndrrave për shtetin e ri të Kosovës. Në numrin e së dielës kjo gazetë shkruan: «Ndërkohë 60-vjeçar, i martuar me një ruse, Pacolli, i cil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-02-2011, 01:06:51

Tangoja e dy të pangopurve

Nga Albin KurtiAKR-ja për më shumë se tri vjet qëndroi në opozitë duke mos e bërë me gjithë mend opozitën. Kreu i saj përfitonte tenderë nga Qeveria, blinte ndërmarrje të Kosovës përgjatë plaçkitjes së Kosovës që u quajt privatizim, dhe deputetët e tij e kritikonin koalicionin PDK-LDK e Thaçin v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
05-12-2010, 13:04:17

HIPJE-ZDRIPJA SI LEVIZJE E PUSHTETIT DHE PASOJAT E SAJ

HIPJE-ZDRIPJA SI LEVIZJE E PUSHTETIT DHE PASOJAT E SAJLëvizja si një ndër tiparet edhe të njeriut,vec asaj se ka të bëjë me një lëvizje prej shtëpisë në cajtore,punë,tek miku,lëvizje ne hapësiratgjeografikemë të gjëra dhe anasjelltas,ajo ka të bëjë edhe me një lëvizje e ashtuquajtur hipje-zb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
13-07-2010, 11:42:23

Kosovë, pranga zyrtarit të MSH

Kosovë, pranga zyrtarit të MSHNjë zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë është arrestuar mëngjesin e sotëm në Prishtinë, në kuadër të hetimeve anti-korrupsion që po zhvillohen nga EULEX dhe PK. Lajmin e bëjnë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave personi i arrestuar aktualisht punon si këshillt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
05-07-2010, 12:16:11

Mitrovicë, tjetër incident, plagoset deputeti Miletic

MITROVICE- Një deputet i Kuvendit të Kosovës, dhe zyrtar i lartë i Partisë Liberale Serbeështë plagosur mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës. Zëdhënësi i Policisë së Kosoves, për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti ka thënë në një prononcim për NEWS24 se “deputeti Petar Miletiç,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-06-2010, 23:58:59

Kultura materiale dhe historia e qytetit të Prishtinës

Prishtina shtrihet në mes të lumenjve të vegjël Prishtevkës dhe Vellushës, që rrjedhin nga kodrinat xehetarie në anën perëndimore të malësisë së Gallapit. Në anën jugore dhe perëndimore Prishtina kufizohet me kodrina të vogla që lëshohen në tokat pjellore të Fushës së Kosovës. Lartësia mbidetare...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-06-2010, 16:10:25

Së shpejti targat e reja të Republikës së Kosovës

Së shpejti targat e reja të Republikës së KosovësZyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të premten shprehen bindjen se brenda dy muajve do të fillohet me prodhimin e targave të reja të Republikës së Kosovës.Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi tha se rreth këtij ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-06-2010, 00:35:36

Dhjetë zyrtarët që paguhen më shumë në Kosovë

Kreu i trustit pensional merr shifrën më të madhe: 5500 euro në muajSi shteti më i ri në botë, Kosova nuk është poshtë në lidhje me pagat e drejtuesve të institucioneve. Disa prej pagave që marrin zyrtarët e lartë të institucioneve kosovare mund të cilësohen të larta, krahasuar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-05-2010, 13:24:01

Porosia e Samidin Xhezairit –Hoxha

Ish-komandanti i UÇK-së, Samidin Xhezairi, i njohur si komandant Hoxha i Prizrenit ka lëshuar të mërkurën një porosi për BDI-në e Ali Ahmetit, PDSH-në e Menduh Thaçit dhe DR-në e Imer Selmanit që të bashkohen për të realizuar barabarësinë e shqiptarëve në Maqedoni sepse në të kundërtën “lufta jo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-04-2010, 13:43:58

Berisha e Thaçi sot inaugurojnë rrugën

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij Sali Berisha do të inaugurojnë sot punimet e autostradës Morinë-Merdare, vijim i Durrës-Kukës, ose siç njihet ndryshe si "rruga e kombit". Ceremonia e punimeve të autostradës, që do të ndërtohet nga kompania amerikano-turke "Bechtel-Enka", ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-02-2010, 16:28:58

Thaçi jep doreheqje nga posti i deputetit!

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci ka dhene doreheqjen nga posti i deputetit ne Kuvendin e Kosoves, per t’iu perkushtuar, sic tha ai vete, qeverisjes se vendit. Thaci zgjedhjen e tij ia beri te ditur kryetarit te Kuvendit, Jakup Krasniqi, permes nje letre ne te cilen thoshte se vendimi i tij b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hektori
29-01-2010, 10:39:35

BE kushtezon Serbine me Kosoven!

  Qëndrimi i përfaqësuesve të Beogradit zyrtar se integrimet evropiane nuk do të lidhen me problemin e statusit të Kosovës, sivjet mund të vëhen në dyshim për shkak të përpjekjeve të disa shteteve të BE-së që Serbia mund të marrë statusin e kandidatit për anëtarësim në BE nëse do të jetë "më k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-01-2010, 17:09:18

Prishtina lejon vizitën e Boris Tadic

Qeveria e Kosovës do të lejojë vizitën e presidentit serb, Boris Tadic, në Kosovë, por vetëm si vizitë të karakterit fetar. Zëvendëskryeministr i Ramë Manaj i tha Radios Evropa e Lirë se Qeveria e ka marrë kërkesën nga Zyra e Përfaqësuesit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

goni007
14-12-2009, 11:22:30

Kush humbi e kush fitoj ne keto zgjedhjet e fundit komunale

Sipas juve kush mendoni se ka dal i fituar ne zgjedhjet e djeshme pra 13 dhjetor une personalisht mendoj qe fitoj Kosova e sa i perkete partive ka dal fituese AAK sepse e zgjeroj rrethin dhe e fitoj Suhareken shpresojm shum qe ti japim fund njehere e mire bastioneve qe e kan kaplu Kosoven
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kengaime, teverlani

"Kjo eshte Kosova..."

kengaime
27-10-2009, 12:06:36
Kush ta tha ty kete?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-10-2009, 16:56:18

Kosova dhe Maqedonia vendosin marredhenie diplomatike

[html]
Kosovadhe Maqedoni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-10-2009, 13:43:44

Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për Kosovën

Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për KosovënAmbasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë Christopher Dell, tha dje gjatë një ligjërate në Universitetin Amerikan tha se zgjedhjet lokale të 15 nëntorit, paraqesin një ngjarje me rëndësi në historinë e Kosovës. Ai veçoi faktin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-10-2009, 12:06:41

EU-LEX PER LIGJIN DHE JO MBI LIGJIN

EU-LEX PER LIGJIN DHE JO MBI LIGJINEnis SulstarovaSikurse dihet gjerësisht, EU-LEX-i është misioni policor dhe gjyqësor i Bashkimit Europian (BE) për mbështetjen e shtetit ligjor në Kosovë. Statusi i tij dhe veprimtaria e deritanishme e tij ka treguar se EU-LEX-i po e dëmton for...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe