AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

· 1 · 542

  • Postime: 28193
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-11-2011, 00:34:52
28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

Mijra aktivistë të Aleancës Kuq e Zi janë derdhur rrugëve të Prishtinës, me rastin e 99-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Aktivistë të aleancës kanë mbuluar me flamurin gjigand kuq e zi 'New Born', memorialin simbolik të pavarësisë së Kosovës. Flamuri kuq e zi, i cili sot ka mbërritur në Kosovë, ka udhëtuar nga Sheshi i Flamurit në Vlorë në shenjë simbolike si urë lidhëse mes shqiptarëve të dy trojeve tona.

Gjatë manifestimeve në rrugët e Prishtinës, aktivistë të aleancës kanë lëshuar parudha të tilla si, "Kosova ka lindur me Shqipërinë. Kosovë-Shqipëri. vellezër jemi një". Sot është përuruar edhe slogani më i ri i Aleancës Kuq e Zi: “Bac do ta kryejmë kuq e zi”, ndërkohë që  kanë theksuar se ëndrra e Adem Jasharit do vazhdojë.

Kreu i kësaj aleance, Kreshnik Spahiu gjatë fjalës së tij mes mijëra shqiptarëve, duke uruar festës Prishtinës dhe Shqipërisë nga miliona kuq e zinj, ka deklaruar se “Nuk ka lab apo kosovar, por vetëm shqiptar. Vlora mëmëdheu, Prishtina Atdheu”.
(el.me/BalkanWeb)

Temat e fundit