Bush, vizite ne Kosove muajin e ardhshem - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bush, vizite ne Kosove muajin e ardhshem

Bush, vizite ne Kosove muajin e ardhshem

· 1 · 628

  • Postime: 27102
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 03-03-2008, 08:15:46
Pas shpalljes se pavaresise dhe njohjes se saj ne menyre te menjehershme nga SHBA dhe shtete te tjera te medha, mediat kosovare raportuan dje se Presidenti Xhorxh W. Bush pritet te vizitoje Kosoven ne muajin prill. Per kete eveniment te mundshem i cili do te thote shume per shtetin me te ri te botes, mediat kosovare i referohen nje lajmi te bere publik nga mediat kroate. Sipas tyre presidenti Xhorxh Bush do te jete ne Kosove fill pas samitit te NATO-s i cili do te zhvillohet ne Bruksel. Mediat kroate gjithashtu bejne te ditur se presidenti Xhorxh W. Bush do te vizitoje Kroacine menjehere pas samitit te NATO-s dhe po sipas ketyre burimeve ai mund te vizitoje edhe Kosoven. Nese ky informacion konfirmohet kjo do te ishte vizita e dyte e nje presidenti amerikan ne nje territor me popullsi shqiptare. Presidenti Bush vizitoi edhe Shqiperine ne daten 10 qershor te vitit te kaluar, nje vizite historike qe terhoqi vemendjen e te gjithe komunitetit nderkombetar. Sakaq, vizita e pritshme e Bushit ne Prishtine, shihet nga analistet dhe si nje kunderpergjigje e fuqishme ndaj asaj qe kryeministri rus Medvedev, president i sapozgjedhur, beri para pak ditesh ne Serbi.

Koha Jone

Temat e fundit